Jak pozbyć się Orange Box na Chromebooku

Jeśli któregoś dnia po prostu używasz swojego Chromebooka jak zwykle i nagle na ekranie pojawia się pomarańczowe pole lub Chromebook zaczyna rozmawiać z Tobą znikąd, nie przejmuj się. Twój Chromebook nie ulega awarii, wyświetlacz nie zwariował i wszystko jest w porządku. Wszystko, co się wydarzyło, to fakt, że w jakiś sposób aktywowałeś niektóre funkcje ułatwień dostępu na swoim komputerze.

Jak pozbyć się Orange Box na Chromebooku

ChromeVox to czytnik ekranu Google i technologia adaptacyjnego wyświetlania dla Chromebooka. Użytkownicy z wadami wzroku korzystają z tych funkcji, aby maszyna działała lepiej dla nich. Jeśli jednak nie masz wad wzroku, te funkcje będą Ci przeszkadzać (dlatego zwykle są wyłączone). Na szczęście łatwo jest naprawić tę sytuację, jeśli się pojawi.

Włączanie/wyłączanie ChromeVox

Gdy naciśniesz Ctrl + Alt + Z na klawiaturze Chromebooka, celowo lub przypadkowo, ChromeVox włączy się. W ustawieniach ułatwień dostępu Chromebooka jest też ustawienie umożliwiające włączanie i wyłączanie ChromeVox. Aby uzyskać dostęp do ustawień ułatwień dostępu Chromebooków, wykonaj następujące czynności;

  1. Kliknij pole w prawym dolnym rogu Chromebooka, w którym znajduje się czas, Wi-Fi, bateria i obraz Twojego konta Google. Profil Chromebooka
  2. Następnie kliknij Ustawienia gdzie wyświetlana jest ikona koła zębatego. Ustawienia Chromebooka
  3. Po otwarciu okna ustawień przewiń w dół.
  4. Kliknij Pokaż ustawienia zaawansowane następnie przewiń w dół, aż zobaczysz ułatwienia dostępu. Zaawansowany Chromebook
  5. Jeśli pole wyboru obok Włącz ChromeVox (informacje głosowe) jest zaznaczone, odznacz to. Chromebook Chromevox

Jeśli odznaczysz ChromeVox na swoim Chromebooku, pomarańczowe pole nie będzie już widoczne na ekranie, a Twój Chromebook przestanie mówić do Ciebie na głos. Możesz też nacisnąć Ctrl + Alt + Z, by szybko włączyć lub wyłączyć ustawienie ułatwień dostępu ChromeVox.

Jeśli pole ustawień ChromeVox nie jest zaznaczone w ustawieniach ułatwień dostępu na Chromebooku, a klawisz skrótu nie działa, wyłącz całkowicie Chromebooka i uruchom go ponownie. Wiadomo też, że w ten sposób rozwiązano problem z pomarańczowym pudełkiem.

Tak więc, niezależnie od tego, czy Twój szczeniak, kotek, inne zwierzę domowe, dziecko, czy włączyłeś Google ChromeVox bez świadomego działania, teraz możesz dowiedzieć się, jak to wyłączyć.

Czy masz jakieś przydatne wskazówki dotyczące korzystania z ChromeVox na Chromebooku? Podziel się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej!