Jak dodać kontur w Dokumentach Google

W istocie i działaniu Dokumenty Google to aplikacja oparta na MS Word. Główną różnicą jest to, że ta pierwsza jest oparta na chmurze. Ta bogata w funkcje aplikacja, stworzona z myślą o współpracy, stała się niezbędna w życiu wielu profesjonalistów. Na przykład sama funkcja konturu jest z pewnością wyjątkowa.

Jak dodać kontur w Dokumentach Google

Dodawanie widoku konspektu i praca z nim jest proste, ale wiele osób nie wie, jak z niego korzystać. Oto, jak dodawać elementy do konspektu dokumentu i jak sprawić, by działał jak najlepiej.

Przeglądanie konspektu dokumentu

Konspekt znajduje się po lewej stronie dokumentu Google i reprezentuje indeks sortowania dokumentu. Pokazuje listę twoich nagłówków i podtytułów, co może być przydatne w przypadku długich dokumentów.

Jeśli nie widzisz konspektu w dokumencie Google, musisz włączyć ten widok.

  1. Aby to zrobić, przejdź do Pogląd na pasku narzędzi dokumentu i wybierz Pokaż zarys dokumentu z menu rozwijanego. Alternatywnie użyj Ctrl + Alt + A lub Ctrl + Alt + H skróty. Zobaczysz, że kontur pojawi się po lewej stronie dokumentu.

Dodawanie nagłówków do konspektu

Jeśli martwisz się, że będziesz musiał dodać takie rzeczy, jak nagłówki do konspektu dokumentu, możesz spać spokojnie, ponieważ odbywa się to automatycznie. Gdy piszesz i dodajesz tytuły, nagłówki i podtytuły, pojawią się one w konspekcie.

  1. Aby dodać nagłówek lub podtytuł do konspektu, przejdź do Normalny tekst na pasku narzędzi dokumentu Google, a następnie wybierz żądany nagłówek.

2. Po wprowadzeniu nagłówka naciśnij Wchodzić i odpowiednio pojawi się w zarysie.

Pamiętaj, że napisy nie pojawią się w konspekcie dokumentu.

Usuwanie nagłówków z konspektu

To, że nagłówki pojawiają się w konspekcie, gdy dodajesz je do dokumentu, nie oznacza, że ​​muszą tam być. Oczywiście, gdy usuniesz nagłówek z tekstu, zniknie on z konspektu, ale pozostanie w samym tekście. Możesz jednak usunąć go tylko z konspektu.

  1. Aby to zrobić, przejdź do konspektu i najedź kursorem na dany nagłówek. Zobaczysz x pojawi się po prawej stronie nagłówka, kliknij ten przycisk. Zwróć uwagę, że nagłówek został usunięty z konspektu, chociaż nadal znajduje się w dokumencie.

Ponowne dodawanie nagłówków do konspektu

Jeśli usunąłeś nagłówek z konspektu i chcesz go dodać ponownie, nie musisz go zaznaczać i ponownie formatować. Ponowne formatowanie odbywa się poprzez wybranie nagłówka, przełączenie na tekst Normalny, a następnie ponowne przełączenie na żądany nagłówek.

  1. Aby poprawnie ponownie dodać nagłówek do konspektu, zaznacz go, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Dodaj do konspektu dokumentu na dole menu rozwijanego. Spowoduje to ponowne pojawienie się nagłówka w konspekcie.

Poruszanie się po tekście za pomocą konturu

Konspekt tekstu w Dokumentach Google jest nie tylko na pokaz. Chociaż możesz go użyć, aby uzyskać ogólną koncepcję tekstu, ma on bardziej praktyczne zastosowanie. Jeśli klikniesz dowolny element (nagłówek) w konspekcie dokumentu, Dokumenty Google natychmiast przeniosą Cię do tego miejsca w tekście.

Kontury są doskonałe do sprawnego i szybkiego poruszania się po dokumencie.

dodaj do konspektu w dokumentach google

Zamykanie konspektu dokumentu

Jeśli chcesz zamknąć lub ukryć konspekt dokumentu, możesz powtórzyć powyższe kroki, aby go otworzyć, ale tym razem usuń zaznaczenie opcji Pokaż konspekt dokumentu. Ponownie możesz użyć typu Ctrl + Alt + A lub Ctrl + Alt + H osiągnąć to samo.

Dokumenty i konspekty Google

Jak widać, kontury to podobna do indeksu funkcja Dokumentów Google, która zapewnia dokumentom lepszą organizację i porządek. Sekcje konspektu są automatycznie porządkowane na podstawie nagłówków. Możesz jednak usunąć nagłówki z konspektu dokumentu bez usuwania go z samego dokumentu. Użyj konspektu dokumentu, aby sprawnie i z łatwością poruszać się po tekście.

Czy uznałeś to za pomocne? Czy korzystasz z konspektów Dokumentów Google? Jak ci się podoba ta funkcja? Dołącz do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej i pamiętaj, aby dodać swoje przemyślenia, pytania, wskazówki lub sztuczki.