Jak wzmocnić post na Instagramie

Instagram to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Firma należąca do Facebooka ma codziennie dostęp do milionów użytkowników. Niektórzy użytkownicy chcą tylko pochwalić się swoimi przygodami i wspomnieniami z kilkoma bliskimi przyjaciółmi, podczas gdy inni chcą być kolejnym wielkim influencerem.

Jak wzmocnić post na Instagramie

Przy tak wielu ludziach publikujących jednocześnie na Instagramie, jak możesz zwiększyć swoje posty, aby dotrzeć do większej liczby osób? W tym artykule opowiemy Ci wszystko o tym, jak ulepszyć swoje posty na Instagramie.

Zrozumienie sukcesu w mediach społecznościowych

Prawdopodobnie nie jesteś nowy w mediach społecznościowych w 2021 roku, ale możesz być nowy na kontach publicznych, które zyskują popularność wśród milionów obserwujących. Wzmacnianie postów wymaga dużo więcej pracy niż zwykłe naciśnięcie przycisku „Opublikuj” lub nawet dodanie hashtagów.

Pomyśl o swoim koncie na Instagramie jak o własnej działalności. Musisz zrozumieć swoją grupę docelową, swoją misję i sposób publikowania treści, które sprawią, że ludzie będą wracać po więcej. Chociaż z pewnością zyskasz obserwujących, musisz nauczyć się, jak utrzymać tych obserwujących, jednocześnie zdobywając więcej.

Odnoszący sukcesy influencerzy, którzy docierają do wielu użytkowników, opanowali sztukę marketingu w mediach społecznościowych, rozumiejąc kilka rzeczy:

 • Regularnie publikuj treści
 • Znalezienie niszy, którą ludzie lubią
 • Publikowanie w określonych momentach, kiedy ludzie są bardziej skłonni do korzystania z internetu
 • Narzędzia Instagrama do przesyłania lepszych postów
 • Algorytm Instagrama

Poniżej omówimy szczegółowo te punkty. Ale możesz zacząć od zrozumienia celu swoich stron. Czy ma sprzedawać swoje produkty? Czy ma zostać influencerem w mediach społecznościowych i przykuć uwagę reklamodawców? Czy ma edukować i informować innych użytkowników?

Gdy zrozumiesz cel swojej strony, musisz opracować plan, aby osiągnąć swoje cele. Możesz także utworzyć konto Professional na Instagramie. Oferuje więcej funkcji i zapewnia analizy, aby lepiej zrozumieć, co działa, a co nie. Jeśli nie masz pewności, jak przekonwertować swoje konto na Instagramie na konto profesjonalne, zapoznaj się z tym artykułem.

Jak wzmocnić post – funkcja promocyjna

Jeśli masz profil biznesowy, wzmocnienie posta jest łatwe. Możesz skorzystać z funkcji Promuj, aby przekształcić ją w reklamę, aby wzbudzić większe zainteresowanie. Twój post pojawi się wtedy w kanałach docelowych odbiorców. Będzie wyglądać tak samo, jak każdy inny post z kont, które śledzą, więc nie będą od razu w stanie stwierdzić, że to reklama.

Posty promocyjne są podobne do reklam, dlatego trzeba za nie zapłacić. Jest to szczególnie przydatne, jeśli próbujesz sprzedawać produkty, ale może naprawdę pomóc Ci również osiągnąć sławę na Instagramie.

Aby ulepszyć swój post na Instagramie, wykonaj następujące kroki:

Notatka: Aby to zrobić, potrzebujesz konta Professional.

 1. Zaloguj się do aplikacji Instagram i odwiedź swój profil. Następnie dotknij posta, który chcesz wzmocnić.
 2. Kliknij „Promuj” pod postem, który chcesz zareklamować.

 3. Dotknij „Utwórz promocję”.

 4. Wybierz swój cel spośród trzech dostępnych opcji. Następnie dotknij ikony strzałki w prawym górnym rogu, aby przejść dalej.

 5. Wybierz grupę docelową. Jeśli nie masz pewności, pozostaw opcję „Automatycznie” zaznaczoną i dotknij strzałki w prawym górnym rogu.

 6. Wybierz swój budżet. Chociaż możesz nie być gotowy do wydawania pieniędzy na zwiększenie liczby postów, powinieneś rozważyć zwrot z inwestycji. Pomyśl, do ilu osób możesz dotrzeć z jednym postem w ciągu kilku dni.
 7. Dodaj formę płatności i przetwórz płatność. Następnie dotknij „Utwórz promocję” na dole.

Aby było trochę łatwiej, możesz również stworzyć od podstaw post promocyjny. Wszystko, co musisz zrobić, to rozpocząć post w normalny sposób. Na ostatniej stronie, zanim klikniesz „Opublikuj”, przełącz przełącznik na „Utwórz promocję”. Następnie dokonasz tych samych wyborów, co zrobiliśmy powyżej.

Niektórzy mniejsi influencerzy mogą chcieć zobaczyć, co mogą zrobić, zanim zapłacą za promocje. Na szczęście istnieją inne sposoby na zyskanie przyczepności w serwisie społecznościowym. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej wskazówek.

Jak najlepiej wykorzystać swoje posty

Aby wzmocnić post na Instagramie, najlepiej użyć więcej niż jednej metody. W rzeczywistości, o ile nie chcesz wyświetlać posta jako reklamy, jedyną opcją jest użycie kombinacji kilku sprawdzonych metod.

1. Czas publikowania

Zacznij od ustalenia najlepszych czasów publikacji na podstawie swoich obserwacji. Powinno to pomóc w generowaniu większego zaangażowania bezpośrednio od swoich obserwujących. Innym bezpośrednio powiązanym rezultatem korzystania z optymalnych czasów publikowania jest to, że skłania to algorytm Instagrama do działania na Twoją korzyść i przyznawania wyższego priorytetu tym postom w kanale obserwatora.

Ustalenie optymalnych czasów publikowania jest o wiele łatwiejsze z profilu biznesowego na Instagramie. To dlatego, że możesz skorzystać z funkcji Instagram Insights, aby sprawdzić informacje o aktywności swoich obserwatorów. Wykresy powinny pomóc w ustaleniu, w jakich godzinach dnia masz możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców.

Jeśli masz szeroką grupę docelową, warto publikować wcześnie rano lub późnym popołudniem, biorąc pod uwagę harmonogramy pracy i szkoły. Jeśli jednak latem kierujesz się do dzieci w wieku licealnym, lepsze może być od wczesnego popołudnia do późnej nocy. Tak czy inaczej, pobaw się czasem publikowania i sprawdź statystyki na Instagramie, aby zobaczyć, które z nich cieszą się większą popularnością.

2. Zachęcaj do zaangażowania

Zapewnienie rozrywki i zaangażowania odbiorców to dwie różne rzeczy. Jeśli chcesz wycisnąć jak najwięcej opinii z jednego ze swoich postów, jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest bezpośrednie zaangażowanie swoich obserwatorów.

Nie ma na to dobrego ani złego sposobu. Jeśli szukasz polubień i komentarzy, po prostu spróbuj zaoferować swoim obserwatorom szansę na dołączenie do Twojego posta. Spraw, by był interaktywny, proponując ankietę, prosząc o opinię, a nawet rozdając prezent.

Nie zapomnij też użyć technik wezwania do działania. Poproś swoich obserwatorów, aby udostępnili, zagłosowali lub oznaczyli kogoś innego, aby zmaksymalizować liczbę przyciąganych osób.

3. Treści na żywo

Transmisja na żywo to kolejny świetny sposób na wzmocnienie posta, zwłaszcza jeśli robisz to w godzinach szczytu. Pomaga również wielu innym osobom lub firmom podobnym do Twojej, nie robić tego samego w tym samym czasie.

Pomaga to, ponieważ Twoi widzowie poczują się zarówno zabawni, jak i zaangażowani, ponieważ korzystanie z funkcji transmisji na żywo jest mniej bezosobowe, a tym samym sprawia, że ​​Twoi obserwatorzy czują się bardziej związani z Tobą i Twoją historią.

Kolejną korzyścią z tego jest to, że po uruchomieniu na żywo Twój profil zwykle otrzymuje wysoki priorytet, gdy pojawia się w kanale historii.

4. Twórz wysokiej jakości treści skoncentrowane na Instagramie

Twitter i Facebook dają Ci wiele sposobów na zaimponowanie ludziom swoimi umiejętnościami pisania. Z drugiej strony Instagram jest platformą wizualną, co oznacza, że ​​jeśli chcesz zwiększyć zaangażowanie, musisz tworzyć wysokiej jakości treści wizualne.

Jeśli nie robisz prezentu lub ankiety, postaraj się, aby podpisy były krótkie i łatwe do zeskanowania, aby Twoi obserwatorzy mogli bardziej skupić się na treści wizualnej i nie czuć się rozpraszanym przez cały tekst.

Czasami lepiej jest publikować mniej, jeśli chcesz, aby Twoi obserwujący byli zadowoleni i stale się rozwijali. Jeśli naprawdę chcesz wzmocnić post, nie popełnij błędu polegającego na zalewaniu kanału zdjęciem po zdjęciu.

Wybierz post, który wiele dla Ciebie znaczy lub zacznij od nowa z nowym i pobiegaj z nim przez chwilę. Pamiętaj, że jeden świetny post bije 30-40 przeciętnych lub przeciętnych każdego dnia tygodnia, jeśli chodzi o Instagram.

To samo dotyczy wybierania zdjęć i filmów. Jeśli nie jesteś celebrytą, na punkcie którego ludzie mają obsesję, a wszystko, co robisz na co dzień, jest uważane za warte opublikowania, upewnij się, że wszystkie Twoje posty są eleganckie, dopracowane i wysokiej jakości wizualne. Nie każdy rozmazany film, który tworzysz, musi pojawić się w Twoim kanale, chyba że kryje się za nim naprawdę dobra historia. To samo dotyczy zdjęć.

Często Zadawane Pytania

Jak widać, wzmocnienie posta ma wiele aspektów. Jeśli masz więcej pytań, czytaj dalej.

Skąd będę wiedzieć, czy mój post dociera do wielu osób?

Bardziej oczywistym sposobem sprawdzenia, jak radzi sobie Twój post, są polubienia, komentarze i udostępnienia. Jeśli masz dużo polubień, komentarzy lub udostępnień, Twój post prawdopodobnie ma się całkiem nieźle. Ale jest lepszy sposób na uzyskanie większego wglądu.

Jeśli masz konto Profesjonalne, możesz przeglądać zaangażowanie, wyświetlenia i nie tylko. Spostrzeżenia na Instagramie pozwolą Ci dowiedzieć się, do ilu osób dociera każdy post i ile z niego wchodzi w interakcję. Dla tych, którzy chcą uzyskać więcej informacji, wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz Instagram i przejdź do swojego profilu.

2. Stuknij trzy poziome linie, aby uzyskać dostęp do podmenu.

3. Stuknij w „Wgląd”.

4. Użyj filtra w lewym górnym rogu, aby wybrać datę.

5. Przejrzyj swoje statystyki na Instagramie.

Czy muszę płacić, aby zwiększyć post?

Niekoniecznie. Chociaż musisz zapłacić za reklamowanie swojego posta, nie musisz płacić, aby dotrzeć do większej liczby osób. Możesz użyć innych technik marketingowych, aby poprawić swoje posty, takie jak czas, trafność i hashtagi. Ponadto im więcej opublikujesz, tym więcej osób to zobaczy. Tylko upewnij się, że każdy post jest interesujący i interesujący.

Ostatnie słowo

Oprócz inwestowania w reklamę, najlepszym sposobem na zwiększenie postu na Instagramie jest zebranie pewnych szczegółów przed jego opublikowaniem. Obejmuje to opracowanie harmonogramu publikowania dostosowanego do nawyków przeglądania Twoich obserwujących, znalezienie sposobów na zwiększenie zaangażowania i zapewnienie, że zawsze masz treści najwyższej jakości. Dzięki temu algorytm Instagrama będzie działał na Twoją korzyść, a reszta wydarzy się sama.