Jak zablokować YouTube na urządzeniu Roku?

Wiele gospodarstw domowych wybiera Roku jako domyślne urządzenie do przesyłania strumieniowego. Nowoczesny i niepowtarzalny Roku daleki jest od tradycyjnego urządzenia. Dlatego kontrola rodzicielska działa nieco inaczej.

Jak zablokować YouTube na urządzeniu Roku?

Blokowanie kanałów jest łatwe, ale nie jest tak intuicyjne, jak można by się spodziewać. Z tego powodu możesz przeczytać o szczegółowych krokach, które musisz podjąć, aby zablokować kanały takie jak YouTube na urządzeniu Roku w tym artykule.

Dowiesz się, jak skonfigurować kod PIN, usunąć YouTube z listy kanałów i nie tylko. Trzymaj się, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Czy możesz zablokować YouTube na Roku?

Niestety Roku nie oferuje prostego rozwiązania blokowania kanałów, które nie są własnością Roku. Oznacza to, że będziesz musiał wykazać się kreatywnością, aby wprowadzić ograniczenia.

Oczywiście możesz skonfigurować kontrolę rodzicielską na koncie YouTube swojego dziecka, ale nadal może ono uzyskać dostęp do aplikacji na Roku. Jeśli jest to coś, co chciałbyś zrobić, mamy tutaj pełny samouczek.

Jednak na potrzeby naszego artykułu omówimy, co możesz zrobić, aby kontrolować aktywność na swoim urządzeniu Roku.

Konfigurowanie kodu PIN na urządzeniu Roku

Chociaż nie możesz konkretnie zablokować YouTube, możesz usunąć aplikację i ustawić kod PIN, aby upewnić się, że nie zostanie ponownie zainstalowany. Najpierw utworzysz pinezkę do swojego konta Roku.

Możesz to zrobić ze strony internetowej Roku i dopóki jesteś zalogowany na tym koncie na swoim urządzeniu Roku, Twoje urządzenie automatycznie wykryje funkcję bezpieczeństwa. Aby ponownie zainstalować aplikację YouTube, użytkownik będzie musiał wprowadzić czterocyfrowy numer, aby pobrać dowolne kanały. W tym YouTube.

Oto jak dodać kod PIN do swojego konta Roku:

 1. Odwiedź oficjalną stronę Roku w przeglądarce mobilnej lub komputerowej. Zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających.
 2. Kliknij Preferencje pinów i wybierz Aktualizuj.

  Preferencje dotyczące pinów Roku

 3. Wybierz opcję Zawsze wymagaj kodu PIN do robienia zakupów i dodawania przedmiotów ze sklepu Channel Store.
 4. Wpisz czterocyfrową kombinację kodu PIN i kliknij Sprawdź PIN.
 5. Na koniec Zapisz zmiany.

  Roku utwórz pinezkę

Możesz to również zrobić z urządzenia Roku. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Kliknij przycisk home na pilocie Roku i kliknij „Ustawienia”.
 2. Kliknij „Kontrola rodzicielska”.

 3. Wpisz swój czterocyfrowy kod dwa razy. Następnie kliknij „OK”.
 4. Twój kod PIN jest ustawiony.

Po skonfigurowaniu kodu PIN dla urządzenia Roku będziesz mógł usuwać kanały (takie jak YouTube). Możesz także ukryć karty Wiadomości, TV Store i Movie Store na głównym ekranie swojego Roku.

Usuwanie kanału na urządzeniu Roku

Na koniec możesz usunąć YouTube z listy kanałów na swoim urządzeniu Roku. Wykonaj następujące kroki:

 1. Na ekranie głównym Roku wybierz opcję Moje kanały za pomocą pilota Roku.
 2. Przejdź do YouTube i dotknij przycisku gwiazdki (opcje) na pilocie Roku.
 3. Wybierz Usuń kanał i naciśnij OK. Potwierdź, że chcesz usunąć YouTube, ponownie naciskając OK.
 4. Dodatkowo możesz ukryć rzeczy z ekranu głównego Roku. Przejdź do Ustawień, a następnie do Ekranu głównego i dotknij Ukryj (wiadomości, film lub sklep telewizyjny).

Zawsze możesz cofnąć te zmiany, wykonując te same czynności, które wykonałeś wcześniej. Nie ma ograniczeń co do liczby kanałów, które możesz zablokować, więc możesz blokować wszystko, co uważasz za nieodpowiednie.

Konfigurowanie kontroli rodzicielskiej

Kontrola rodzicielska Roku dotyczy tylko tego, co możesz zrobić na urządzeniu Roku (np. dodawania kanałów) lub treści dostępnych na kanale Roku. Chociaż nie pomoże to bezpośrednio zablokować YouTube, możesz użyć tej funkcji, aby upewnić się, że YouTube nie zostanie dodany z powrotem bez kodu PIN.

Niestety samo urządzenie Roku nie oferuje wielu opcji, więc będziemy korzystać z witryny Roku.

Zaloguj się na swoje konto Roku i wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu. Następnie wybierz „Moje konto”.

 2. W sekcji „Preferencje przypinania” kliknij „Aktualizuj”.

 3. Na następnej stronie będziesz mieć do wyboru kilka opcji. Pod tytułem „Dokonywanie zakupów i dodawanie treści” wybierz pierwszą opcję, aby zawsze wymagać przypięcia.

Wybierz „Zawsze wymagaj kodu PIN do robienia zakupów i dodawania elementów ze sklepu Channel Store”.

Samo utworzenie kodu PIN nie jest jedynym zadaniem, które musisz wykonać, aby upewnić się, że YouTube nie zostanie ponownie dodany. Będziesz także musiał ustawić tę kontrolę rodzicielską, aby włączyć tę funkcję.

Ustaw kontrolę rodzicielską YouTube

Jeśli chcesz zachować aplikację YouTube na swoim urządzeniu Roku, ale nadal chcesz blokować treści, ta sekcja jest dla Ciebie.

Niektóre usługi przesyłania strumieniowego, takie jak YouTube, Netflix i Hulu, mają własną kontrolę rodzicielską. W przypadku YouTube możesz włączyć tryb z ograniczeniami, w którym będą wyświetlane tylko odpowiednie treści. Oto jak:

 1. Wejdź do aplikacji YouTube na swoim urządzeniu Roku.
 2. Otwórz Ustawienia.
 3. Przewiń, aż zobaczysz tryb ograniczonego dostępu. Odblokuj to.

  tryb ograniczony Roku

Teraz YouTube pokaże tylko odpowiednie treści, ale ta opcja nie jest idealna. Parametry „odpowiedniej treści” mogą być błędne. Ponadto Twoje dzieci mogą łatwo wyłączyć tryb z ograniczeniami, jeśli są starsze i znają się na urządzeniu Roku.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę blokować aplikacje na moim Roku?

Niestety nie. Możesz całkowicie usunąć aplikację i dodać kod PIN, aby upewnić się, że nie zostanie ponownie zainstalowana, lub użyć natywnej kontroli rodzicielskiej aplikacji do zarządzania uprawnieniami do treści.

Czy mogę skonfigurować wiele profili na Roku?

Wiele serwisów streamingowych pozwala nam założyć profil dla dzieci i dla siebie. Niestety Roku nie daje nam takiej możliwości. Jedyną opcją na tej drodze jest skonfigurowanie indywidualnych profili w usługach przesyłania strumieniowego, którymi próbujesz zarządzać, i korzystanie z dostępnego tam filtra kontroli rodzicielskiej.

Koniec z YouTube

Proszę bardzo. Teraz znasz wszystkie możliwe sposoby ograniczania i blokowania YouTube na urządzeniach Roku. Kontrola rodzicielska jest zwykle bezużyteczna bez kodu PIN, więc miej to na uwadze. Większość dzieci w dzisiejszych czasach wie, jak je wyłączyć.

Kod PIN to jedyny sposób na całkowite zablokowanie kanału takiego jak YouTube. Masz pytania lub wątpliwości? Podziel się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej.