Jak dodać istniejące tweety do wątku

Wielu użytkowników Twittera ma długą historię komunikowania się na platformie. Ale powiedz, że chcesz dodać nowy tweet do istniejącego wątku, który utworzyłeś dawno temu. Przewijanie całej historii tweetów w celu znalezienia oryginalnego tweeta może być bardzo wymagające.

Jak dodać istniejące tweety do wątku

Czy więc powinieneś zacząć przewijać, czy po prostu zrezygnować?

Zgadzamy się, że może to być wyzwaniem. Ale mamy też dobre wieści.

Od 2021 r. Twitter ma nową funkcję, która znacznie ułatwia użytkownikom korzystanie z platformy. Teraz możliwe jest przekształcenie istniejących tweetów w wątki. Chociaż nie możesz przenieść swoich starych tweetów do wątków, w których nie są jeszcze częścią, możesz dodać nowe tweety do swoich starych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Dodawanie tweetów do wątku na komputerze stacjonarnym

Zawsze istniała możliwość łączenia wielu tweetów i tworzenia wątku, ale dodawanie tweetów do istniejącego wątku to coś nowego.

Wcześniej można było po prostu znaleźć stary wątek, który chciałeś zaktualizować, wybrać jeden z tweetów i dodać nowy.

Teraz, jeśli chcesz ponownie skomentować stary temat, nie musisz już zaczynać nowego wątku ani przewijać w nieskończoność. Podczas tworzenia najnowszego komentarza możesz teraz łatwo połączyć nowy tweet ze starym i przywrócić swoich obserwujących z powrotem do oryginalnego wątku.

Oto, jak możesz to zrobić z komputera stacjonarnego.

 1. Zaloguj się na swoje konto na Twitterze.

 2. Kliknij „Co się dzieje?” pole u góry, aby rozpocząć pisanie tweeta.

 3. Otwórz więcej opcji, przeciągając w dół z okna tworzenia.
 4. Wybierz, czy chcesz „Dodaj” do ostatniego tweeta, czy „Kontynuuj wątek”.

 5. Aby dodać nowy tweet do starego wątku, kliknij trzy kropki i wybierz żądany wątek.
 6. Zakończ wpisywanie tweeta i wybierz „Tweetuj”, aby go opublikować.

Widzieć? Kawałek ciasta. Może nie możesz edytować swoich tweetów (a możesz się zastanawiać, czy kiedykolwiek będziesz w stanie to zrobić), ale na razie jest to tak blisko, jak to tylko możliwe. Przynajmniej masz szansę dodać nowy wgląd do starego komentarza.

dodaj istniejące tweety do wątku

Jak dodać istniejące tweety do wątku na Androidzie

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, oto, co musisz zrobić, aby dodać nowe tweety do starego wątku.

 1. Otwórz Twittera na smartfonie lub tablecie.

 2. Aby rozpocząć pisanie nowego tweeta, wybierz niebieską ikonę „Utwórz” w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Przesuń w dół, aby wyświetlić funkcję „Kontynuuj wątek”.

 4. Dotknij go i znajdź wątek, do którego chcesz dodać dodatkowe informacje.

 5. Wpisz swój nowy tweet i dotknij ikony publikowania, aby udostępnić go swoim obserwatorom.

Jak dodać istniejące tweety do wątku na iPhonie

Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, być może początkowo miałeś problemy z tą nową funkcją. Jednak teraz działa bezproblemowo, więc możesz również dodawać nowe komentarze do swoich starych tweetów w prostszy sposób.

 1. Uruchom Twittera na swoim telefonie lub tablecie i zaloguj się.

 2. Wybierz ikonę „Utwórz” (znak plus i pióro), aby wprowadzić nowy tweet.

 3. Przesuń w dół, aby wyświetlić opcję „Kontynuuj wątek” i dotknij jej.
 4. Znajdź wątek, do którego chcesz dodać nowy tweet.
 5. Po zakończeniu pisania dotknij "Tweetuj", aby opublikować najnowszy dodatek do istniejącego wątku.

Jak stworzyć wątek na Twitterze

Tworzenie wątków na Twitterze pozwala w bardziej uporządkowany sposób łączyć swoje obszerne myśli. Oto przypomnienie, jak utworzyć wątek.

Pamiętaj, że istnieje niepisana zasada, według której oznaczanie tweetów jako 1/5 (czyli 1 z 5), 2/5 (2 z 5) itp. ułatwia śledzenie wątku.

 1. Otwórz swoją aplikację na Twitterze lub przejdź do oficjalnej witryny w przeglądarce.

 2. Zaloguj się na swoje konto i wybierz ikonę „Utwórz”, aby utworzyć nowy tweet.

 3. Wpisz pierwszy tweet swojego wątku. Natychmiast zobaczysz, kiedy przekroczysz limit znaków, ponieważ ta część tweeta zostanie podświetlona.

 4. Kiedy skończysz z pierwszym tweetem, zobaczysz mały niebieski znak plus w prawym dolnym rogu okna, tuż nad klawiaturą.

 5. Kliknij lub dotknij go i dodaj nowy tweet do swojego wątku. Powtórz ten krok wiele razy, aż zakończysz wątek.

 6. Kiedy skończysz wpisywać ostatni tweet, wybierz „Tweetuj wszystkich”, aby opublikować swój wątek.

W ten sposób publikujesz wiele tweetów naraz, zamiast publikować je jeden po drugim. Pojawią się one w wątku i będą miały więcej sensu, aby Twoi obserwatorzy mogli udostępniać je na swoich kanałach.

jak dodać istniejące tweety do wątku

Jak stworzyć Tweetstorm

Twitter uruchomił wątki kilka lat temu, chociaż wiele osób nadal nazywa je „tweetstorms”, terminem, który może mieć negatywne konotacje. Co mamy na myśli?

Cóż, ponieważ liczba tweetów w burzy tweetów może wynosić nawet 25, wielu użytkowników Twittera powie użytkownikom, którzy wywołują taką burzę tweetów, aby po prostu „zdobądź bloga”. Cały sens tej platformy społecznościowej polega na publikowaniu krótkich formularzy, ale burze na Twitterze wydają się być bezpośrednio sprzeczne z tą „regułą”. Nie wspominając o tym, że Twitter zwiększył limit znaków dla tweeta ze 140 do 280.

W większości przypadków burze na Twitterze zaczynają się od numeru i ukośnika, więc łatwiej je śledzić. Możesz go utworzyć, wykonując te same kroki, które są używane do tworzenia wątków, ponieważ są to te same rzeczy. Główna różnica polega na tym, że w wątku mogą uczestniczyć inne osoby, podczas gdy burzę na Twitterze tworzy jeden użytkownik.

Dodatkowe często zadawane pytania

Masz więcej pytań? Oto kilka najczęściej zadawanych pytań. Swoją odpowiedź możesz znaleźć tutaj.

Jak dodać kolejny tweet do odpowiedzi?

Proces jest prosty. Znajdź tweeta, na który chcesz odpowiedzieć, i wykonaj następujące czynności:u003cbru003eu003cbru003e• Wybierz ikonę odpowiedzi (w kształcie chmury).u003cbru003e• Pojawi się nowy ekran z nazwą użytkownika osoby, do której chcesz re replying.u003cbru003e• Wprowadź swój tweet w odpowiednim polu i opublikuj, dotykając lub klikając przycisk „Odpowiedz”.

Jak cytujesz tweeta z innego tweeta?

Kiedyś retweetowaliśmy tweety innych użytkowników z cytatami i bez, ale Twitter wpadł na nowy pomysł w sierpniu 2020 r. Cytaty z komentarzami to teraz zupełnie inna sekcja. Będziesz mieć osobną opcję, jeśli chcesz retweetować czyjś tweet ze swoim komentarzem. Możesz również zobaczyć liczbę tweetów z cytowaniem pod twoim tweetem.u003cbru003eJeśli natkniesz się na tweet cytowany przez kogoś, kogo obserwujesz, a ty też chcesz go udostępnić, możesz to zrobić, klikając lub dotykając oryginalnego tweeta. Jeśli ten użytkownik ma swój profil ustawiony jako prywatny, musisz najpierw wysłać mu prośbę o obserwację.

Ożywianie wspomnień na Twitterze

Przeglądanie swojego pierwszego tweeta lub kontynuowanie starego wątku na ważny temat jest teraz prostszym procesem niż kiedykolwiek wcześniej. Kilka stuknięć lub kliknięć i – voila! Ponownie otworzyłeś rozmowę i możesz dodać nowe cenne informacje dla swoich obserwatorów.

Czy lubisz brać udział w wątkach na Twitterze? A co z tworzeniem burz tweetowych? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.