Jak korzystać z Chromecasta do grania w gry na telewizorze

 • Jak korzystać z Chromecasta: wszystko, co musisz wiedzieć
 • 20 najlepszych aplikacji Chromecast 2016
 • Jak poprawić wydajność Chromecasta
 • Jak używać Chromecasta do dublowania ekranu
 • Jak używać Chromecasta do grania w gry
 • Jak używać Chromecasta do strumieniowego przesyłania dźwięku
 • Jak wyłączyć Chromecasta
 • Jak przesyłać strumieniowo odtwarzacz VLC do Chromecasta
 • Jak korzystać z Chromecasta bez Wi-Fi
 • Jak zresetować Chromecasta
 • Wskazówki i porady dotyczące Chromecasta

Mało znanym faktem dotyczącym Chromecasta jest to, że oprócz przesyłania strumieniowego wideo i audio do niego można również przesyłać strumieniowo gry. Ponieważ gry mobilne stają się coraz bardziej wyrafinowane, jest to kusząca perspektywa.

Jak korzystać z Chromecasta do grania w gry na telewizorze

W rzeczywistości przesyłanie strumieniowe gier z telefonu lub tabletu przez Wi-Fi do Chromecasta – zwłaszcza nowszego Chromecasta 3. generacji – może być zaskakująco skuteczne i przyjemne. Uważaj jednak: aby to zadziałało, Twoja sieć Wi-Fi musi działać na optymalnym poziomie.

Jeśli nie jest szczególnie szybki lub używa go wiele osób jednocześnie, rozgrywka może wydawać się dość opóźniona, a twoje efekty wizualne również ucierpią. Aby wszystko działało płynnie, Twój Chromecast obniży jakość. Oto przewodnik krok po kroku dotyczący grania w gry na Chromecaście.

Krok 1: Wybierz swoją grę Chromecast na telefonie/tablecie z Androidem

Pierwszym krokiem jest znalezienie gry, w którą można zagrać. To nie jest tak proste, jak się wydaje. Tylko niewielka garstka odpowiednich gier ma specyficzną obsługę Chromecasta, w tym Angry Birds Go i WGT Golf. Reszta to quizy, gry słowne i tym podobne. Większość gier na Chromecasta używa smartfona z Androidem jako kontrolera.

Aby znaleźć te gry, wyszukaj w Google Play gry na Chromecasta. Ta czynność nie oznacza, że ​​wszystkie wymienione gry są grami na Chromecasta. Sprawdź szczegóły, aby uzyskać więcej informacji.

Oprócz sklepu Google Play możesz również odwiedzić „oficjalny” sklep Google (sklep z produktami) i przejść do sekcji produktów Chromecast za pomocą urządzenia mobilnego.

Wymienione tam aplikacje są specjalnie zaprojektowane dla Chromecasta.

Stuknij w dowolną grę z listy za pomocą smartfona lub tabletu. Wybierz ikonę wybranego systemu operacyjnego, a następnie zainstaluj grę z powiązanego sklepu.

Krok 2: Uruchom grę na telefonie/tablecie z Androidem

Uruchamianie gier Chromecast

Aby rozpocząć grę, musisz otworzyć grę na swoim smartfonie. Stamtąd aplikacja dostarczy niezbędne instrukcje konfiguracji, aby używać jej z Chromecastem.

ten Rzucać ikona jest najczęstszym elementem każdej gry na Chromecasta. Po prostu dotknij ikony na telefonie komórkowym, a następnie wybierz Chromecasta w wyskakującej ramce. Po krótkim opóźnieniu gra zostanie przeniesiona do telewizora, a smartfon stanie się kontrolerem, zakładając, że projekt gry wykorzystuje tę funkcję.

Pamiętaj, że niektóre gry pasują do grania przez Chromecasta bardziej niż inne. Podczas gdy wiele aplikacji używa telefonu jako kontrolera, inne gry po prostu odzwierciedlają ekran na telewizorze.

Uruchamianie standardowych gier na Androida

Wiele gier na Androida można skopiować na urządzenie Chromecast, po prostu replikując to, co jest wyświetlane na smartfonie lub tablecie. Jednak ta opcja zwykle wiąże się z pewnym opóźnieniem.

Jeśli utrzymasz niskie ustawienia jakości, możesz grać w wiele gier innych niż Chromecast po prostu dublując ekran smartfona lub tabletu do Chromecasta. Jedyną wadą tej metody jest fakt, że będziesz oglądać telefon, a nie telewizor.

Lustrzane granie działa najlepiej na urządzeniach Chromecast 2. i 3. generacji — powoduje mniejsze opóźnienie niż pierwszy Chromecast, co ułatwia granie w gry. Jeśli masz Chromecasta drugiej lub trzeciej generacji, najlepiej skonfiguruj go do korzystania z pasma częstotliwości 5 GHz routera Wi-Fi. Wreszcie, wiele gier ma regulowane ustawienia jakości. Jeśli masz problemy z płynną grą na Chromecaście, spróbuj zmniejszyć ustawienia jakości do minimum.

Poinformuj społeczność, jak używasz Chromecasta do grania w gry w sekcji komentarzy poniżej.