Jak blokować reklamy w DuckDuckGo

W porównaniu do innych przeglądarek, DuckDuckGo ma znacznie mniej reklam i to jeden z powodów, dla których ludzie ją wybierają. Jednak te reklamy mogą nadal rozpraszać, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do przeglądania stron bez reklam. Instalacja oprogramowania do blokowania reklam wydaje się najbardziej naturalnym rozwiązaniem, ale jest coś jeszcze lepszego.

Jak blokować reklamy w DuckDuckGo

DuckDuckGo sprzeciwia się oprogramowaniu blokującemu reklamy, chociaż nie mogą tego zabronić. Dlatego stworzyli inny sposób blokowania reklam w tej przeglądarce, a w tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Wyłączanie reklam

DuckDuckGo pozwala każdemu użytkownikowi wybrać, czy chce oglądać reklamy, czy chce je wyłączyć. Zamiast pobierać podejrzane oprogramowanie blokujące reklamy lub rozszerzenie, możesz użyć prostej opcji w Ustawieniach. Oto jak:

 1. Otwórz DuckDuckGo.
 2. Otwórz ustawienia.
 3. Kliknij Ogólne.
 4. Kliknij Reklama.
 5. Wyłącz tę opcję.

Otóż ​​to! Jak widać, jest to znacznie szybsze niż przejmowanie się różnymi rozszerzeniami, które mogą działać lub nie.

kaczka

Czy powinienem blokować reklamy?

Co to za pytanie? Dlaczego ktoś miałby chcieć oglądać reklamy? Cóż, wyjaśnijmy. DuckDuckGo to darmowa przeglądarka – oznacza to, że zapewnia bezpieczne środowisko do przeglądania, jednocześnie chroniąc Twoją prywatność i blokując różne narzędzia śledzące online, a wszystko to za darmo!

Jak ten model biznesowy może być opłacalny? DuckDuckGo otrzymuje niewielką prowizję za każdą wyświetlaną reklamę i to jest jedna z rzeczy, które ich napędzają. Jednak starają się filtrować i wybierać tylko te reklamy, które są istotne dla Twojego wyszukiwania, abyś mógł znaleźć coś przydatnego.

Niektórzy uważają, że oglądanie tych reklam jest ich sposobem na oddanie DuckDuckGo i przyczynienie się do jego rozwoju. Firma rozumie jednak, że niektórzy ludzie po prostu nie lubią reklam i dlatego wprowadzili opcję ich wyłączenia.

Istnieje kilka innych sposobów na wsparcie tej przeglądarki i przyczyny, o którą walczą. Na przykład rozpowszechniaj informacje i polecaj tę przeglądarkę innym osobom. Udostępnij to w swoich mediach społecznościowych lub zostaw pozytywną recenzję w App Store.

Co więcej, istnieje nawet unikalny hashtag, którego możesz użyć na Twitterze: #ComeToTheDuckSide. Korzystając z niego, możesz zrobić dobry uczynek, a firma poinformuje Cię, że wzmocni Twoje konto.

Różnica między reklamami DuckDuckGo a innymi reklamami

DuckDuckGo zdaje sobie sprawę, że większość ludzi nie lubi reklam i stara się, aby były one minimalne i nieinwazyjne. Dlatego ich polityka reklamowa jest zupełnie inna niż ta, z której korzysta większość komercyjnych przeglądarek i stron internetowych. Ważne jest, aby znać dwie główne różnice między reklamami, które można zobaczyć w DuckDuckGo, a tymi, które można wyświetlić w innych przeglądarkach:

 1. Reklamy DuckDuckGo nie są oparte na Twojej historii wyszukiwania. Większość innych przeglądarek śledzi Twoje dane, aby móc oferować reklamy dostosowane do Twoich zainteresowań, wieku, płci itp. Nie DuckDuckGo. Reklamy nie będą jednak całkowicie nieistotne. Są powiązane z rzeczami, których właśnie szukasz i mogą pomóc Ci znaleźć coś, czego potrzebujesz.
 2. Wszystkie reklamy DuckDuckGo mają znaczek Reklama i można je wyraźnie odróżnić od wyników organicznych. Czy zauważyłeś, że główne przeglądarki każdego roku sprawiają, że coraz trudniej jest odróżnić, czy coś jest wynikiem organicznym, czy płatnym? Znak reklamy jest mały lub nie istnieje, ponieważ chcą nakłonić Cię do kliknięcia reklamy. DuckDuckGo nie korzysta z tej strategii i zawsze będziesz w stanie stwierdzić, czy coś jest reklamą.

Blokuj reklamy na Duckduckgo

Jak wyłączyć blokowanie reklam?

Jeśli przekonaliśmy Cię do korzystania z funkcji wyłączania reklam DuckDuckGo zamiast innych programów blokujących reklamy, oto jak możesz je wyłączyć w tej przeglądarce:

 1. Otwórz duckduckgo.com w domyślnej przeglądarce (Chrome, Firefox, Safari).
 2. W górnym menu znajdź ikonę programu do blokowania reklam, którego używasz.
 3. Kliknij na to.
 4. Wyłącz blokowanie reklam dla DuckDuckGo.

Czwarty krok może się różnić w zależności od używanej przeglądarki. Na przykład w Chrome ta opcja nazywa się „Nie uruchamiaj na stronach w tej domenie”, podczas gdy w przeglądarce Firefox nazywa się „Wyłącz na duckduckgo.com”. Jednak wszystkie mają tę opcję i łatwo ją rozpoznasz.

Oczywiście wyłącza to blokowanie reklam tylko wtedy, gdy używasz DuckDuckGo. Nie martw się, blokery nadal będą chronić Cię przed reklamami w innych przeglądarkach.

Wszyscy nienawidzą reklam

Wszyscy nienawidzą reklam, prawda? Ale dopóki przeglądarki i strony internetowe nie znajdą innej metody na samodzielne wsparcie, będziemy musieli sobie z nimi poradzić lub znaleźć sposoby na ich zablokowanie. Obecnie wiele aplikacji oferuje wersje bez reklam za niewielką opłatą. Kto wie, może przeglądarki zaczną robić to samo, więc w końcu będziesz mieć pewność, że jesteś chroniony przed reklamami.

Jak zwykle radzisz sobie z reklamami? Czy korzystasz z oprogramowania do blokowania reklam, a jeśli tak, z jakiego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.