Jak naprawić dźwięk, gdy nikogo nie słyszysz na Discord

Chociaż czat w Discordzie jest przydatną, powszechnie używaną rzeczą, nadal jest to aplikacja VoIP skoncentrowana na komunikacji głosowej w grach. Obserwacja 250 milionów użytkowników Discorda jest bardzo imponująca, a wielu korzysta z samej aplikacji na co dzień.

Jak naprawić dźwięk, gdy nikogo nie słyszysz na Discord

Jednak jak każda inna aplikacja, Discord ma własny zestaw problemów. I chociaż niewiele problemów dotyczy popularnej aplikacji VoIP, niektóre są stosunkowo trwałe. Nie można słyszeć innych ludzi. Oto jak rozwiązać ten problem.

Jak naprawić problemy z dźwiękiem w Discord w systemie Windows

Istnieje kilka sposobów rozwiązania problemów z dźwiękiem w systemie Windows, oto krótkie podsumowanie.

Podstawowe rozwiązania

Twój problem z dźwiękiem na Discordzie może być wynikiem bardziej złożonego problemu. W przypadku rozwiązywania problemów technicznych najlepszym podejściem jest wykluczenie najbardziej podstawowych potencjalnych problemów.

Zacznijmy od ponownego uruchomienia urządzenia. Jest to zazwyczaj pierwsza rzecz, którą należy zrobić, jeśli pojawi się jakikolwiek problem z systemem Windows. Najsłynniejszy na świecie system operacyjny nie jest pozbawiony wad i działa z różnych powodów.

Następnie musisz sprawdzić, czy problem rzeczywiście dotyczy twoich słuchawek. Jeśli słuchawki nie działają z innymi dźwiękami systemu Windows, problem najprawdopodobniej nie dotyczy Discord.

Aby to sprawdzić, przejdź do prawego dolnego rogu ekranu i kliknij ikonę głośnika. Nad nim pojawi się suwak. Dostosuj suwak i zobacz, czy słychać dźwięk po zwolnieniu lewego kliknięcia. Możesz też po prostu odtworzyć muzykę na komputerze, YouTube itp.

nie słyszę nikogo na niezgodzie

Jeśli dźwięk jest odtwarzany normalnie poza Discord, spróbuj odłączyć słuchawki i podłączyć je ponownie. Następnie uruchom ponownie komputer i Discord. Jeśli to nie zadziała, odinstaluj i ponownie zainstaluj samą aplikację Discord. Jeśli żadna z tych potencjalnych poprawek nie zadziała, możesz przejść do bardziej technicznych rozwiązań.

Aktualizuj

To rozwiązanie może brzmieć jak domyślne, ale zdecydowanie powinieneś upewnić się, że Twoja aplikacja Discord jest aktualna. Jest to ważne z wielu powodów, nie tylko dlatego, że Twoje słuchawki wydają się nie działać. Na szczęście Discord oferuje częste aktualizacje, aby zapewnić wszystkim płynne działanie aplikacji.

Czasami jednak aktualizacje nie są poprawnie instalowane. Innym razem aplikacja Discord może pominąć aktualizację lub dwie. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać okresowo.

Zresetuj aplikację Discord

 1. Po otwarciu aplikacji Discord wpisz Ctrl + R, spowoduje to zresetowanie aplikacji.

Zresetuj dźwięk komputera

Czasami problemy z dźwiękiem Discord mogą być spowodowane problemami z systemem operacyjnym, oto jak zresetować dźwięk w systemie Windows.

 1. Rodzaj Klawisz Windows + R, a następnie wpisz „services.msc” w polu tekstowym Uruchom i naciśnij Wchodzić.
 2. Następnie zlokalizuj i kliknij prawym przyciskiem myszy Usługi audio systemu Windows.
 3. Następnie wybierz Uruchom ponownie z menu.
 4. Uwaga, możesz również chcieć ponownie uruchomić Konstruktor punktów końcowych audio systemu Windows oraz Zdalne wywołanie procedury (RPC).

Starszy podsystem audio

Czasami Discord może mieć problemy ze zgodnością sprzętu ze sprzętem audio. Najnowszy podsystem audio Discorda jest całkiem zgrabny, ale nie jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami słuchawkowymi, przynajmniej nie w tej chwili. W takim przypadku powrót do starszego podsystemu audio może rozwiązać problem.

 1. Aby to zrobić, otwórz aplikację Discord i przejdź do Ustawienia użytkownika zakładka (ikona koła zębatego).
 2. Z tego menu wybierz Głos i wideo.
 3. Teraz przejdź do Podsystem audio. Tutaj powinieneś znaleźć Spuścizna opcja. Wybierz tę opcję i potwierdź.

Kiedy skończysz, uruchom ponownie aplikację Discord i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Ustaw urządzenie wejścia/wyjścia

Jeśli dane urządzenie audio nie jest ustawione jako główne urządzenie wejściowe i wyjściowe, prawdopodobnie jest to podstawowa przyczyna problemu. Ustawienie urządzenia jako podstawowego urządzenia wejścia/wyjścia odbywa się w systemie Windows.

 1. Aby to zrobić, przejdź do Otwórz ustawienia dźwięku polecenie, klikając ikonę głośnika w prawym dolnym rogu w systemie Windows.
 2. Pojawi się okno i powinieneś zobaczyć Wybierz swoje urządzenie wyjściowe Sekcja. Użyj menu rozwijanego pod tytułem sekcji i sprawdź, czy używane słuchawki są ustawione jako domyślne urządzenie wyjściowe. Jeśli nie, upewnij się, że są. Wykonaj tę samą procedurę dla urządzenia wejściowego.

Po wybraniu słuchawek jako głównego urządzenia wejściowego i wyjściowego uruchom ponownie aplikację Discord, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Domyślne urządzenie komunikacyjne

Słuchawki powinny być ustawione jako domyślne urządzenie komunikacyjne. Po podłączeniu słuchawek powinno pojawić się okno z monitem o ustawienie takiego urządzenia, ale może się to nie zdarzyć. Jeśli wspomniane okno się nie pojawi, będziesz musiał ręcznie ustawić słuchawki jako domyślne urządzenie komunikacyjne.

 1. Aby to zrobić, przejdź do prawego dolnego rogu w systemie Windows i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika.
 2. Następnie wybierz Otwórz ustawienia dźwięku.
 3. W wyskakującym oknie przewiń w dół do Powiązane ustawienia i kliknij Panel sterowania dźwiękiem.
 4. Teraz znajdź urządzenie słuchawkowe na liście, kliknij je prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij Ustaw jako domyślne urządzenie komunikacyjne.
 5. Teraz wybierz ok.

Uruchom ponownie Discord i sprawdź, czy to rozwiązało problem.

Użyj wersji internetowej

Tak, wersja aplikacji Discord jest preferowana przez wielu. Chociaż funkcje są prawie takie same dla obu wersji, ludzie nadal wolą wersję na komputery stacjonarne. Jeśli problem z dźwiękiem nadal występuje, spróbuj tymczasowo użyć wersji internetowej. Jeśli Twoje słuchawki działają w wersji przeglądarkowej, skontaktuj się z pomocą techniczną Discord i korzystaj z wersji internetowej, dopóki nie odpowiedzą lub nie rozwiążą problemu.

Jeśli zestaw słuchawkowy nie działa w internetowej wersji Discord, najprawdopodobniej problem dotyczy samego zestawu słuchawkowego.

Jak naprawić problemy z dźwiękiem w Discord na komputerze Mac?

Zresetuj niezgodę

Jak wspomniano w sekcji Windows, możesz również zresetować aplikację Discord za pomocą podobnego polecenia.

 1. Rodzaj Polecenie + R aby zresetować aplikację Discord.

Choć jest to proste rozwiązanie, często okazuje się całkiem skuteczne.

Sprawdź wyjście audio Discord

 1. Kliknij menu jabłkowe i wybierz Preferencje systemu.
 2. Następnie kliknij Dźwięk i wtedy Wyjście.
 3. W tym miejscu wybierz urządzenie wyjściowe audio, którego używasz, a następnie dostosuj Głośność wyjściowa suwak, aby upewnić się, że jest ustawiony na dobrym poziomie i upewnij się, że Niemy pole wyboru nie jest zaznaczone.

Użyj przeglądarki, aby uzyskać dostęp do Discord

Jeśli masz problemy z aplikacją, spróbuj użyć przeglądarki, aby korzystać z Discorda bez problemów z dźwiękiem. Czasami w aplikacji mogą wystąpić błędy, przełączając się na przeglądarkę, będziesz w stanie lepiej określić, na czym polega problem.

Jak naprawić problemy z dźwiękiem w Discord na Androidzie?

Uruchom ponownie Discord

W przeciwieństwie do komputerów, nie możesz używać Ctrl + R lub Polecenie + R skrót do ponownego uruchomienia Discorda, więc będziesz musiał to zrobić w staromodny sposób.

 1. Zamknij aplikację Discord i poczekaj kilka sekund, a następnie otwórz ją ponownie.

Zainstaluj ponownie Discord

 1. Przejdź do ustawień aplikacji telefonu i odinstaluj Discord.
 2. Następnie przejdź do sklepu Google Play i ponownie zainstaluj Discord.

Ponowna instalacja Discord spowoduje również ponowną instalację potrzebnych do tego sterowników, co może rozwiązać wiele problemów.

Użyj przeglądarki telefonu, aby uzyskać dostęp do Discord

Jeśli przeglądarka w telefonie ma opcję przeglądania w Tryb pulpitu, to masz szczęście. Oznacza to, że będziesz mógł uruchomić Discord przez przeglądarkę.

 1. Otwórz przeglądarkę, przejdź do strony logowania Discord, a następnie zaloguj się.

Jak naprawić problemy z dźwiękiem w Discord na iPhonie?

Uruchom ponownie Discord

Ponownie, nie możesz użyć Ctrl + R lub Polecenie + R skrót do ponownego uruchomienia Discorda, więc będziesz musiał go zamknąć i ponownie otworzyć.

 1. Zamknij aplikację Discord i poczekaj kilka sekund, a następnie otwórz ją ponownie.

Chociaż jest to proste rozwiązanie, ponowne uruchomienie aplikacji spowoduje ponowne załadowanie sterowników, ustawień i danych aplikacji, co może rozwiązać wszelkiego rodzaju problemy.

Zainstaluj ponownie Discord

 1. Przejdź do ustawień aplikacji telefonu i odinstaluj Discord.
 2. Następnie ponownie zainstaluj Discord i przetestuj go.

Ponowna instalacja Discord spowoduje również ponowną instalację potrzebnych do tego sterowników, co może rozwiązać wiele problemów.

Użyj przeglądarki telefonu, aby uzyskać dostęp do Discord

Jeśli przeglądarka w telefonie ma opcję przeglądania w Tryb pulpitu, to masz szczęście. Oznacza to, że będziesz mógł uruchomić Discord przez przeglądarkę.

 1. Otwórz przeglądarkę, przejdź do strony logowania Discord, a następnie zaloguj się.

Nadal nie ma rozwiązania

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, spróbuj użyć zestawu słuchawkowego na innym komputerze z zainstalowanym Discordem. Jeśli to działa, prawdopodobnie Twój zestaw słuchawkowy ma problemy ze zgodnością z komputerem. Skontaktuj się z producentem/dystrybutorem słuchawek, aby znaleźć rozwiązanie.

Jeśli twój zestaw słuchawkowy nie działa na Discord na innym komputerze, z jakiegoś powodu nie jest kompatybilny z Discordem. Skontaktuj się z pomocą techniczną Discord i zobacz, co mogą zrobić, aby pomóc Ci rozwiązać ten irytujący problem.

niezgoda

Problemy z dźwiękiem Discord

Jak widać, istnieje wiele potencjalnych przyczyn zakłócających działanie zestawu słuchawkowego podczas grania na Discord. Jedno z przedstawionych tutaj rozwiązań prawdopodobnie zadziała jak urok. Jeśli jednak nikt tego nie zrobi, najlepiej będzie skontaktować się z pomocą techniczną Discord i współpracować z nią w celu rozwiązania tego problemu.

Czy miałeś problemy ze słuchawkami na Discordzie? Jak rozwiązałeś problem? Jaki był problem? Zachęcamy do omówienia swojego problemu w sekcji komentarzy poniżej.