Jak automatycznie przekazywać wiadomość e-mail w programie Outlook

Automatyczne przekazywanie to przydatne narzędzie, dzięki któremu nigdy nie przegapisz żadnej wiadomości e-mail, gdziekolwiek jesteś. Przekazywanie jest zazwyczaj ustawiane przez regułę skonfigurowaną w głównym adresie e-mail, która informuje serwer poczty e-mail lub klienta poczty e-mail (takiego jak Outlook) o automatycznym przekazywaniu tej wiadomości na inny adres. Przekazywanie na poziomie serwera wymaga dostępu administratora, ale przekazywanie wiadomości e-mail za pomocą samego klienta Outlook jest łatwe dla każdego użytkownika Outlooka, zakładając, że może pozostawić swój komputer uruchomiony przez cały czas z otwartym Outlookiem.

Jak automatycznie przekazywać wiadomość e-mail w programie Outlook

W tym samouczku omówiono, jak automatycznie przesyłać dalej wiadomość e-mail w programach Outlook 2013, 2016, Outlook.com i Outlook 365.

Dlaczego może być konieczne przekazywanie wiadomości e-mail

Jeśli w określonych momentach nie masz dostępu do adresu e-mail, na przykład uczelnianego lub służbowego adresu e-mail, możesz ustawić regułę w programie Outlook, która będzie automatycznie przekazywać wiadomości e-mail na domowy adres e-mail lub inny adres. Jeśli czekasz na coś ważnego i nie chcesz czekać do następnego dnia, przekazywanie wiadomości e-mail może pomóc.

Zainstalowane wersje programów Microsoft Outlook, Outlook 2013 i Outlook 2016 można skonfigurować w samym kliencie. Outlook 365 lub instalacje korzystające z serwera Exchange będą wymagały ciągłego działania klienta. Oznacza to pozostawienie na noc komputera szkolnego lub służbowego z uruchomionym programem Outlook. Jeśli możesz to zrobić, te techniki będą działać dla Ciebie.

Automatyczne przesyłanie wiadomości e-mail w programach Outlook 2013 i Outlook 2016

Mimo że ma już pięć lat, Outlook 2013 jest nadal najpopularniejszym używanym klientem poczty e-mail. Wiele szkół, uczelni i firm nadal z niego korzysta, ponieważ modernizacje są drogie i wymagają dużo pracy. Jeśli go używasz, oto jak automatycznie przekazywać wiadomość e-mail w programie Outlook 2013. Ta sama metoda działa również w programie Outlook 2016, ponieważ składnia jest prawie identyczna.

 1. Otwórz Outlooka i wybierz Plik z górnego menu. Menu główne programu Outlook
 2. Teraz wybierz Zarządzaj regułami i alertami.Menu plików programu Outlook
 3. Wybierz adres e-mail, do którego chcesz zastosować regułę, jeśli masz wiele adresów.
 4. Następnie wybierz Nowa zasada…Zasady i alerty
 5. Teraz kliknij Zacznij od pustej reguły > Zastosuj regułę do otrzymywanych wiadomości a potem uderzył Dalej >. Kreator reguł
 6. Wybierz swój warunek, tutaj ustawiasz, czy przekazujesz e-maile od określonych osób, czy tylko te oznaczone jako ważne lub inny warunek w zależności od Twoich potrzeb, a następnie naciśnij Dalej >. Kreator reguł 2
 7. Wybierz link dla każdego wybranego warunku, aby go jeszcze bardziej zawęzić. Wprowadź odpowiednią wartość odpowiadającą temu, co chcesz zrobić.

 8. Wybierz przekazać go do osób lub grupy publicznej opcję w następnym oknie. Wybierz łącze i dodaj adres e-mail adresu e-mail, na który chcesz przekazywać wiadomości e-mail. Kreator reguł 6
 9. W razie potrzeby utwórz wyjątek. Wykluczyłoby to przekazywanie niektórych wiadomości e-mail lub spamu. Kreator reguł 4
 10. Nazwij swoją regułę przekierowania i wybierz, aby Włącz tę regułę kiedy będziesz gotowy. Kreator reguł 5

Automatycznie prześlij wiadomość e-mail w Outlook.com

Outlook.com to bezpłatna usługa poczty internetowej firmy Microsoft, która kiedyś nazywała się Hotmail. Nie korzysta z zainstalowanych klientów poczty e-mail ani tradycyjnych serwerów Exchange, wszystko odbywa się online. Nadal możesz jednak przekazywać e-maile.

 1. Zaloguj się na swoje konto e-mail w Outlook.com.

 2. Kliknij koło zębate Ustawienia w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz „Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook”.

 4. Kliknij „Przekazywanie”, a następnie skonfiguruj swój adres do przekazywania.

Nie można ustawić tego samego rodzaju reguł, co w programach Outlook 2013 i Outlook 2016, ale ten proces wykonuje zadanie w usłudze Outlook.com.

Automatyczne przesyłanie wiadomości e-mail w programie Outlook 365

Wiele firm korzysta z programu Outlook 365, ponieważ jest on dostępny tylko w trybie online i nie wiąże się z ogromnymi opłatami licencyjnymi z góry, których wymagają zainstalowane wersje pakietu biurowego. Outlook 365 jest częścią Office 365, która jest subskrypcyjną wersją pakietu Office, która obejmuje aplikacje pakietu Office w chmurze, w tym Outlook, Word, Excel i tak dalej. Ponadto usługa Office 365 obejmuje hosting poczty e-mail, dzięki czemu możesz hostować pocztę e-mail swojej domeny za pomocą usługi Office 365.

Usługi oparte na chmurze, takie jak Office 365, mają również tę zaletę, że umożliwiają logowanie się z dowolnego miejsca w celu sprawdzenia poczty e-mail. Umożliwia także automatyczne przekazywanie wiadomości e-mail, jeśli chcesz.

 1. Zaloguj się do swojego konta Office 365.
 2. Kliknij Zasady na górze.

 3. Kliknij Edytuj reguły.

 4. Kliknij symbol „+” u dołu. Użytkownicy komputerów PC mogą zobaczyć Zasady skrzynki odbiorczej. Wybierz, a następnie wybierz Nowy.

 5. Nazwij swoją regułę i ustaw parametry. Następnie kliknij Przekaż do.

 6. Wpisz adres do przekazania. Następnie kliknij Dobrze.

Outlook 365 różni się w zależności od tego, gdzie się znajdujesz. W niektórych instalacjach należy wybrać Opcje, a następnie Konto i Połączone konta.

W tym samym duchu nie wszystkie konfiguracje programu Outlook 365 będą wymagały wybrania połączonych kont, ale niektóre wymagają. Pomimo tego, że są produktem globalnym, różne pakiety Outlook 365 wyglądają i działają nieco inaczej.

Jeśli chcesz wyłączyć przekazywanie wiadomości e-mail, wystarczy powtórzyć pierwsze kroki w każdym procesie i odznaczyć regułę. Po zapisaniu przekazywanie powinno natychmiast się zatrzymać.

Automatyczne przekazywanie wiadomości e-mail za pomocą programu Outlook

Czy masz jakieś wskazówki lub triki dla tych, którzy chcą przekazywać wiadomości e-mail za pomocą Outlooka? Jeśli tak, zostaw nam komentarz poniżej!