Jak automatycznie usunąć z Docka w systemie MacOS

Istnieje wiele aplikacji innych firm, które mogą emulować stację dokującą na ekranie. Na Macu nie musisz pobierać takiego oprogramowania, ponieważ ma on własny Dock. Jest bardzo przydatny i możesz z nim zrobić wiele przydatnych i fajnych rzeczy.

Jak automatycznie usunąć z Docka w systemie MacOS

Jeśli korzystasz z wielu programów lub aplikacji, z czasem zauważysz, że Twój Dock staje się coraz bardziej zagracony. Nie tylko trudniej będzie trafić w odpowiednią ikonę, ale także będą one wydawały się drastycznie mniejsze.

W tym artykule dowiesz się, jak usunąć ikony z Docka w systemie macOS, zarówno ręcznie, jak i automatycznie.

Jak działa usuwanie ikon z Docka w macOS

Przede wszystkim istnieje kilka ikon stacji dokującej macOS, których nie można usunąć. Należą do nich kosz na śmieci, najbardziej na prawo i ikona Findera, najbardziej na lewo. Poza tym możesz usunąć każdą inną ikonę Docka.

Zanim zaczniesz usuwać ikony, dostosuj Dock do swoich upodobań. Użyj panelu preferencji Dock, aby zmienić rozmiar ikon, ukryć Dock, powiększyć ikony itp.

Ikony znajdujące się w Docku macOS są w rzeczywistości skrótami, takimi jak te, które masz na pulpicie systemu Windows. Nie są to foldery, ponieważ rzeczywista lokalizacja programów znajduje się gdzie indziej. Te ikony służą jako aliasy, a po ich usunięciu nie usuniesz rzeczywistego programu, a jedynie jego skrót.

Jak działa usuwanie ikon z Docka w macOS

Jak sprawić, by ikony automatycznie znikały z Docka w macOS?

Wiele aplikacji na macOS pozostanie w Docku długo po ich użyciu. Nie potrzebujesz ikon, których nie używasz regularnie w Docku, więc jak je usunąć? To dość proste, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Przejdź do Preferencji systemowych na komputerze Mac.
 2. Wybierz Dock i znajdź opcję Pokaż ostatnie aplikacje w Docku. Upewnij się, że nie jest zaznaczone.
 3. Teraz wszystkie ostatnie aplikacje zostaną automatycznie usunięte z Docka.

Usuwanie ikon z Docka w systemie OS X Lion i starszych wersjach

 1. Zanim usuniesz aplikację lub dokument z Docka, najlepiej najpierw go zamknąć.
 2. Kliknij ikonę, którą chcesz usunąć i przeciągnij ją po pulpicie. Gdy tylko nie znajdzie się w pobliżu Doku, możesz go upuścić.

Proces jest taki sam w systemie OS X Mountain Lion, z wyjątkiem niewielkiego opóźnienia, aby uniknąć przypadkowego usunięcia ikon Docka.

Usuwanie ikon z Docka w systemie macOS Mojave

 1. Zamknij aplikację lub dokument, który chcesz usunąć z Docka.
 2. Kliknij żądaną ikonę i przeciągnij ją z Docka w dowolne miejsce na pulpicie.
 3. Zostaniesz zapytany, czy chcesz usunąć ikonę.
 4. Zwolnij mysz, a ikona zniknie z Docka.

Alternatywna metoda usuwania ikon z Docka w systemie macOS

W rzeczywistości możesz usunąć ikony z Docka w systemie MacOS bez klikania i przeciągania ich. Oto, jak możesz użyć menu Dock, aby to zrobić:

 1. Przesuń kursor myszy na ikonę w Docku, którą chcesz usunąć, i kliknij ją prawym przyciskiem myszy.
 2. Zobaczysz menu rozwijane i powinieneś wybrać Opcje.
 3. Wybierz Usuń z Docka, a ikona zniknie.

Możesz użyć dowolnej z tych opcji, aby usunąć ikony z Docka i sprawić, by był jeszcze ładniejszy i uporządkowany. Pamiętaj, aby regularnie usuwać nieużywane ikony z Docka.

Alternatywna metoda usuwania ikon z Docka w systemie macOS

Usuwanie zanieczyszczeń zakończone

Gdy pozbędziesz się wszystkich niechcianych ikon z Docka, poczujesz się o wiele bardziej przydatny. Będziesz mieć tylko skróty do aplikacji i dokumentów, z których często korzystasz. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu, który w przeciwnym razie spędziłbyś na szukaniu odpowiedniej ikony.

Ponadto przestaniesz klikać niewłaściwą ikonę, co może być co najmniej irytujące. Teraz możesz nawet powiększać swoje ikony i nie ma to znaczenia, ponieważ masz wystarczająco dużo miejsca.

Jaka jest twoja ulubiona metoda usuwania ikon macOS z Docka? Czy Twój Dock jest tak czysty, jak byś tego chciał? Proszę, daj nam znać.