Jak zmienić lokalizację kopii zapasowej iTunes w systemie Windows 10?

iTunes to wszechstronny menedżer multimediów, witryna sklepowa i aplikacja do odtwarzania firmy Apple dla komputerów Mac i Windows. Chociaż niektóre obszary aplikacji można dostosować, Apple ma długą historię decydowania, jak pewne rzeczy mają działać.

Jednym z obszarów, w którym firma zdecydowała się rządzić żelazną pięścią, jest ustawienie lokalizacji kopii zapasowej dla iTunes w systemie Windows 10. Domyślna wartość to C:Użytkownicy%USERNAME%AppDataRoamingApple ComputerMobileSyncBackup i nie ma ustawienia w iTunes, aby to zmienić. To tam iTunes umieści synchronizacje i kopie zapasowe Twoich urządzeń mobilnych, czy Ci się to podoba, czy nie.

Dla niektórych użytkowników to nic wielkiego. Jednak wielu użytkowników robi takie rzeczy, jak posiadanie partycji C:, która zawiera tylko system Windows i jest bardzo mała, umieszczona na dysku półprzewodnikowym (SSD) w celu uzyskania optymalnej wydajności. Nie chcą mieć stale rosnącej akumulacji kopii zapasowych telefonu, zatykających ten dysk i zużywających jego cykle zapisu.

Bez względu na powody, dla których możesz chcieć zmienić lokalizację kopii zapasowej iTunes w systemie Windows 10, oto jak to zrobić.

Zmień lokalizację kopii zapasowej iTunes w systemie Windows 10

Sposobem na zastąpienie decyzji iTunes dotyczącej lokalizacji kopii zapasowej iTunes jest użycie łącza symbolicznego.

W systemie Windows 10 dowiązanie symboliczne tworzy połączenie między dwoma folderami. Tworzysz łącze na poziomie systemu operacyjnego, a z nich wszystko, co jest wysyłane do pierwszego katalogu w łączu (w tym przypadku domyślna lokalizacja kopii zapasowej), jest zamiast tego wysyłane do drugiego katalogu (katalogu, który skonfigurowałeś).

Wiąże się to z pewnymi manipulacjami w wierszu poleceń, ale przeprowadzę cię przez ten proces.

 1. Wykonaj ręczną kopię zapasową „%APPDATA%Apple ComputerMobileSyncBackup” katalog.
 2. Utwórz katalog, w którym od teraz chcesz umieszczać kopie zapasowe. W tym przykładzie stworzyłem „c:tunesbackup.”
 3. Użyj "płyta CD”, aby utworzyć katalog kopii zapasowej jako aktywny katalog.
 4. W Eksploratorze plików przejdź do „%APPDATA%Apple ComputerMobileSyncBackup" oraz usunąć katalog kopii zapasowej i jego zawartość.
 5. Wpisz polecenie: mklink /J „%APPDATA%Apple ComputerMobileSyncBackup” “c:tunesbackup” Upewnij się, że zawiera cytaty.

Masz teraz łącze między tymi dwoma katalogami, a twoje kopie zapasowe trafią do „c:itunesbackup” lub dowolnego wybranego katalogu.

Zmień lokalizację pliku iTunes w systemie Windows 10

Zmiana domyślnej lokalizacji przechowywania muzyki jest nieco łatwiejsza niż zmiana lokalizacji kopii zapasowej telefonu.

Tutaj możesz po prostu powiedzieć iTunes, gdzie ma przechowywać swoją muzykę i multimedia, i pozwolić programowi na to.

 1. otwarty iTunes na komputerze.

 2. Wybierać Edytować oraz Preferencje.

 3. Wybierać Zaawansowany oraz Zmiana.

 4. Wybierz dysk lub lokalizację, w której iTunes ma przechowywać multimedia.

Jest to prosta zmiana folderu, a nie dowiązanie symboliczne. Efekt końcowy jest jednak taki sam. Po zmianie wszystkie multimedia dodane do iTunes będą przechowywane w tej nowej lokalizacji. Obejmuje to wszystko, co kupujesz i wszystko, co importujesz do iTunes.

Zaimportuj swoją bibliotekę multimediów iTunes do systemu Windows 10

Jeśli dokonujesz przejścia z Apple na Windows, będziesz chciał, aby cała Twoja muzyka była dostępna na Twoim komputerze. Oto jak zaimportować bibliotekę multimediów iTunes do systemu Windows 10.

 1. Uruchomić iTunes na komputerze.

 2. Wybierać Plik oraz Dodaj folder do biblioteki.

 3. Wybierz folder z muzyką lub biblioteką multimediów i Wybierz katalog.

Możesz to powtórzyć tyle razy, ile potrzebujesz, aby zintegrować wszystkie swoje multimedia z iTunes. Nie musisz ich wcześniej porządkować, możesz je wszystkie uporządkować w iTunes. To zależy wyłącznie od Ciebie.

Końcowe przemyślenia

iTunes działa całkiem dobrze w systemie Windows 10. Jeśli masz urządzenie Apple lub przełączasz się z komputera Mac, ułatwia to przejście. Jeśli nie masz urządzenia Apple ani żadnej historii z iTunes, istnieją lepsze sposoby zarządzania multimediami.

Czy znasz inne sposoby niż dowiązania symboliczne, aby zmienić lokalizację kopii zapasowej iTunes w systemie Windows 10? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!

Potrzebujesz więcej zasobów iTunes?

Oto nasz przewodnik po anulowaniu subskrypcji za pośrednictwem iOS i iTunes.

Pokażemy Ci, jak dodać muzykę do iPoda bez korzystania z iTunes.