Jak zmienić język w serwisie Netflix na telewizorze

Platformy streamingowe to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów oglądania filmów i programów telewizyjnych. Jako jedna z najlepszych platform, Netflix zapewnia tysiące godzin rozrywki. Ponadto Netflix oferuje również własne oryginalne treści, które są na równi ze standardowymi produkcjami filmowymi i telewizyjnymi.

Jak zmienić język w serwisie Netflix na telewizorze

Z blisko 200 milionami subskrybentów Netflix jest prawdziwym światowym fenomenem. W związku z tym zapewnia wiele opcji językowych interfejsu, a także wiele innych języków audio i napisów dla oglądanej treści. Jeśli chcesz zmienić którąkolwiek z opcji językowych, przeczytaj poniższe sekcje.

Ustawianie domyślnego języka

Mając do wyboru ponad dwadzieścia języków, najlepszym sposobem zmiany domyślnego języka Netflix jest użycie komputera.

 1. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze i zaloguj się do Netflix.
 2. Na ekranie wyboru profilu kliknij przycisk "Zarządzaj profilami".
 3. Teraz wybierz profil Netflix, dla którego chcesz zmienić domyślny język.
 4. W sekcji „Język” kliknij menu rozwijane.
 5. Wybierz preferowany język z listy, klikając go.
 6. Kliknij przycisk „Zapisz”.
 7. Spowoduje to powrót do ekranu "Zarządzaj profilami", gdzie należy kliknąć "Gotowe".

Teraz, gdy wybierzesz profil, dla którego zmieniłeś język, otworzy się główny ekran Netflix, a interfejs pojawi się w wybranym przez Ciebie języku. Umożliwi to również Netflixowi pokazanie odpowiednich opcji językowych zarówno dla dźwięku, jak i napisów.

Zmień język w Netflix na telewizorze

Ustawianie preferowanego języka audio

Przy tak wielu producentach telewizorów Smart TV istnieją niewielkie różnice w sposobie zmiany języka dźwięku dla oglądanych treści. Zależy to głównie od tego, czy Twój Smart TV jest starszej czy nowszej generacji. Ponieważ nie ma jednoznacznego określenia, jak działa Netflix w zależności od wieku telewizora, poniżej znajdziesz oba warianty tego procesu.

Większość telewizorów Smart TV, w tym odtwarzacze Blu-ray i dekodery w podobnym wieku:

 1. Uruchom Netflix na swoim telewizorze.
 2. Wybierz film lub program telewizyjny.
 3. W menu przeglądu filmu lub programu telewizyjnego przejdź do „Opcje”.
 4. Tutaj wybierz „Dźwięk i napisy”.
 5. W sekcji „Dźwięk” wybierz preferowany język.
 6. Wróć do panelu opcji, naciskając „Wstecz” na pilocie telewizora.
 7. Wybierz „Odtwórz” z menu ogólnego.

A dla nowszych telewizorów Smart TV, odtwarzaczy Blu-ray i dekoderów:

 1. Uruchom Netflix na swoim urządzeniu.
 2. Wybierz film lub program telewizyjny.
 3. Podczas odtwarzania filmu lub odcinka programu naciśnij strzałkę „w górę” na pilocie, aby wyświetlić ikony sterowania.
 4. Wybierz ikonę „Dialog”, która wygląda jak dymek. Jeśli nie widzisz ikony „Dialog”, poczekaj, aż elementy sterujące znikną z ekranu, a następnie naciśnij strzałkę „W dół” na pilocie. Spowoduje to natychmiastowe otwarcie ekranu dźwięku i napisów.
 5. Teraz wybierz preferowany język audio i naciśnij „Wstecz” na pilocie.

Gdy to zrobisz, zawartość będzie odtwarzana z dźwiękiem w wybranym przez Ciebie języku. Jeśli nie udało Ci się wykonać opisanych powyżej kroków, możliwe, że Twoje urządzenie nie obsługuje zmiany języka audio dla Netflix.

Zmień język w Netflix na telewizorze

Ustawianie preferowanego języka napisów

Podobnie jak w przypadku zmiany języka audio opisanego w poprzedniej sekcji, możesz również zmienić język napisów. Podobnie jak w przypadku dźwięku, kroki zmiany napisów zależą od wieku telewizora.

W przypadku większości telewizorów język napisów można zmienić na ekranie przeglądu dla filmu lub programu telewizyjnego, który chcesz obejrzeć. Przejdź do menu opcji iw sekcji „Napisy” wybierz preferowany język. Wróć do ekranu przeglądu tytułu i odtwórz go. Napisy powinny teraz pojawiać się w wybranym przez Ciebie języku.

Jeśli masz jeden z niedawno wydanych telewizorów, będziesz mógł zmienić język napisów bezpośrednio na ekranie odtwarzania. Podczas odtwarzania filmu lub programu telewizyjnego naciśnij „W górę” na pilocie i wybierz ikonę „Dialog” (dymek). Wybierz preferowany język z sekcji „Napisy” i naciśnij „Wstecz” na pilocie, aby kontynuować oglądanie treści. Jeśli Twój telewizor obsługuje skrót do menu „Dialog”, aktywuj go, naciskając przycisk „W dół” na pilocie, bezpośrednio z ekranu odtwarzania.

Może się zdarzyć, że nie widzisz jednego z preferowanych języków wymienionych w sekcji „Napisy” w menu „Dialog”. Może to być z dwóch powodów. Albo nie ma napisów dla tego języka, albo domyślny język Netflix jest ustawiony na inny niż język, którego szukasz.

Chociaż nic nie możesz zrobić z językami, których Netflix nadal nie obsługuje, możesz postępować zgodnie z instrukcjami w pierwszej sekcji tego artykułu, aby zmienić domyślny język Netflix. W ten sposób algorytm aplikacji zasugeruje do siedmiu języków, które są dla Ciebie istotne. Jest to oparte na Twoim domyślnym języku oraz Twojej lokalizacji.

Jak zmienić język w Netflix na telewizorze

Korzystaj z Netflix w swoim salonie

Przy tak wielu filmach i programach telewizyjnych dostępnych w serwisie Netflix wspaniale jest, że możesz zmienić język zarówno samej aplikacji, jak i oglądanych treści. Bez względu na to, czy oglądasz Netflix na swoim smart TV, odtwarzaczu Blue-ray, czy na dekoderze, bardzo przydatne jest dostosowanie sposobu oglądania.

Czy udało Ci się zmienić języki w Netflix? Czy uważasz, że proces jest wystarczająco wygodny? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.