Jak automatycznie aktualizować gry na konsolę Xbox One

Aktualizacja gier na konsolę Xbox One jest konieczna, jeśli chcesz cieszyć się ich najnowszymi funkcjami. Zaleca się również zaktualizowanie całego systemu Xbox One po udostępnieniu aktualizacji. W końcu programiści nieustannie pracują nad ulepszaniem oprogramowania.

Jak automatycznie aktualizować gry na konsolę Xbox One

Tak więc, jeśli pojawi się duża aktualizacja, powinieneś ją zaakceptować i poświęcić trochę czasu na aktualizację systemu. Nowe aktualizacje oznaczają ulepszone funkcje i dodatki, dzięki którym Twoje przygody z grami będą przyjemniejsze.

Bez dalszych ceregieli zobaczmy, jak zaktualizować gry i aplikacje Xbox.

Aktualizowanie konsoli do gier Xbox One

Zaktualizuj gry na konsolę Xbox One

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje aktualizacji, które można wykonać na konsoli Xbox One. Pierwszy typ jest ręczny, drugi automatyczny.

Obie te aktualizacje mają swoje zalety i wady, więc wyjaśnijmy je dalej.

Jak automatycznie zaktualizować oprogramowanie Xbox One?

Jeśli nie chcesz tracić czasu na sprawdzanie aktualizacji, system może to zrobić za Ciebie. Innymi słowy, po skonfigurowaniu konsoli Xbox One do automatycznych aktualizacji oprogramowania zawsze będziesz mieć najnowsze wersje gier i aplikacji na konsoli, bez konieczności kiwnięcia palcem.

Oto jak możesz to zrobić:

  1. Otwórz przewodnik, naciskając przycisk Xbox
  2. Przejdź do ikony koła zębatego
  3. Wybierz system
  4. Wybierz Ustawienia (w niektórych wersjach możesz pominąć ten krok)
  5. Wybierz opcję oznaczoną „Informacje o konsoli i aktualizacje” lub „Aktualizacje” (w zależności od systemu)

Informacje o systemie xbox one

Stamtąd będziesz mógł zobaczyć, które aktualizacje są dostępne do pobrania. Na kartach Konsola oraz Gry i aplikacje znajdziesz pole wyboru Aktualizuj moją konsolę. Po prostu zaznacz oba pola wyboru i Twoja praca jest skończona.

W ten sposób cały system będzie automatycznie aktualizowany w tle, gdy konsola Xbox One jest wyłączona. Wyeliminuje to czas oczekiwania, gdy chcesz zagrać w grę, która otrzymała aktualizację od czasu ostatniego grania.

Ponieważ zaznaczyłeś oba pola wyboru, całe oprogramowanie automatycznie się zaktualizuje, a nie tylko gry.

Jeśli chcesz zaktualizować tylko swoje gry, po prostu zaznacz drugie pole wyboru w sekcji Gry i aplikacje. Pierwszy z nich powinien pozostać niezaznaczony.

Automatyczne aktualizacje są doskonałe z oczywistych powodów, ale wadą jest to, że tracisz kontrolę nad pamięcią konsoli. Wszystko dzieje się w tle, a konsola nie prosi o pozwolenie na dalsze pobieranie i instalowanie aktualizacji.

Oznacza to, że musisz śledzić ilość pozostałej pamięci. Jeśli zabraknie ci, zaczniesz zauważać problemy.

Xbox-one-update

Jak ręcznie zaktualizować oprogramowanie konsoli Xbox One?

Możesz zaktualizować całe oprogramowanie, robiąc wszystko ręcznie. Oto, jak możesz to zrobić w kilku prostych krokach:

  1. Uzyskaj dostęp do przewodnika, naciskając przycisk Xbox
  2. Przejdź do ikony koła zębatego
  3. Wybierz system
  4. Wybierz Ustawienia (niektóre wersje nie mają tej opcji, więc przejdź do następnego kroku)
  5. Kliknij „Aktualizacje” lub „Informacje i aktualizacje konsoli”

Automatycznie aktualizuj gry na konsolę Xbox One

Następnie będziesz mógł zobaczyć wszystkie aktualizacje po lewej stronie ekranu. Aby zaktualizować grę, po prostu przejrzyj wszystkie dostępne aktualizacje i kliknij tę, która jest przeznaczona dla Twojej gry. Spowoduje to zaktualizowanie tylko wybranej gry lub aplikacji.

Oczywiście, jeśli chcesz zaktualizować całe oprogramowanie Xbox One, będziesz musiał przejrzeć wszystkie dostępne aktualizacje i zaktualizować je ręcznie, jedna po drugiej.

Klikając opcję Stan ostatniej aktualizacji konsoli, zostaniesz poproszony o podanie daty ostatniej aktualizacji oprogramowania i innych dodatkowych informacji dotyczących konfiguracji aktualizacji.

Nie trzeba dodawać, że ta metoda wymaga więcej pracy przy aktualizowaniu gier i aplikacji, ale zapewnia pełną kontrolę nad pamięcią konsoli. Możesz wybrać dokładnie to, co chcesz pobrać i kiedy chcesz to zrobić. Dla niektórych użytkowników jest to łatwiejsze w obsłudze niż metoda automatycznej aktualizacji.

Którą metodę wybrać?

To zależy wyłącznie od Ciebie. Obie metody mają wyraźne zalety i wady, więc zdecyduj, co chcesz zrobić, na podstawie swoich preferencji i nawyków.

Zawsze możesz zmienić aktualnie używaną metodę aktualizacji. Na przykład możesz zezwolić systemowi na aktualizowanie wszystkiego pod koniec każdego miesiąca, kiedy pojawi się wiele nowych aktualizacji. Następnie odznacz funkcję automatycznej aktualizacji i pobierz wszystko, czego potrzebujesz ręcznie.