Jak dodać kalendarz programu Outlook do telefonu z Androidem

Jedną z największych zalet ery cyfrowej jest wolność wyboru. Możesz wybrać, który system operacyjny jest idealny do Twoich potrzeb i stylu życia, a następnie wybrać konkretne oprogramowanie, które będzie pasować do wybranego systemu operacyjnego.

Jak dodać kalendarz programu Outlook do telefonu z Androidem

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, być może cierpliwie czekałeś na rozkwit relacji Microsoft/Android, aby móc korzystać z oprogramowania Microsoft na telefonie z Androidem. Na szczęście możesz korzystać z kalendarza Outlooka na swoim telefonie z Androidem. Nie oznacza to, że jest coś nie tak z natywną aplikacją Kalendarza Google, ale miłośnicy Outlooka skorzystają z tego artykułu.

Zarządzanie spotkaniami i harmonogramami w naszym zabieganym życiu jest często trudniejsze niż powinno. Możliwość wysłania kalendarza pracy na telefon osobisty to tylko jeden ze sposobów, aby to ułatwić. Jeśli Twój pracodawca korzysta z Exchange lub Office 365, jednym ze sposobów jest dodanie kalendarza Outlook do telefonu z systemem Android. Jeśli Twoja praca korzysta z G Suite z Kalendarzem Google i chcesz zsynchronizować go z osobistym kalendarzem Outlooka, możesz to zrobić.

Dodaj swoje konto Outlook do swojego telefonu

Możesz zacząć od dodania konta e-mail programu Outlook do ustawień telefonu. Wraz z innymi kontami e-mail program Outlook będzie w razie potrzeby wysyłać wiadomości e-mail i aktualizacje kalendarza. Aby dodać konto programu Outlook, musisz wiedzieć, czy jest to wiadomość e-mail Exchange, czy z innego źródła. Możesz zapytać swojego pracodawcę, ale nie zaszkodzi spróbować jednego lub drugiego, jeśli nie wiesz jeszcze, jak zakładać konto.

Do konfiguracji:

Te instrukcje mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta, którego masz, zasadniczo przejdź do opcji dodania nowego konta w ustawieniach i możesz już iść.

 1. Otwórz aplikację „Ustawienia” na swoim telefonie
 2. Stuknij w „Konta i kopie zapasowe”
 3. Dotknij „Konta” na tej stronie
 4. Przewiń w dół i dotknij „Dodaj konto”
 5. Przewiń w dół i kliknij E-mail, Exchange, Osobiste (IMAP lub POP3), Google lub dowolną inną opcję
 6. Wpisz swój adres e-mail i hasło

Postępuj zgodnie z instrukcjami i zweryfikuj swoje dane uwierzytelniające, aby uzyskać dostęp. Aplikację Outlook możesz pobrać ze sklepu Google Play.

Dodawanie kalendarza programu Outlook do telefonu z systemem Android

Najłatwiejszym sposobem dodania kalendarza programu Outlook do telefonu z systemem Android jest użycie konta pocztowego Exchange Active Sync. W podanym przeze mnie przykładzie dodawania służbowego kalendarza Outlooka do telefonu osobistego powinno to nastąpić automatycznie. Większość pracodawców korzystających z Exchange z usługą Active Sync.

Najpierw wypróbujmy aplikację Outlook w systemie Android.

 1. Otwórz aplikację Outlook i wybierz kalendarz w prawym dolnym rogu.
 2. Wybierz trzywierszową ikonę menu w lewym górnym rogu.
 3. Wybierz ikonę Dodaj kalendarz w lewym menu.
 4. Po wyświetleniu monitu dodaj swoje konto Outlook i zakończ kreatora konfiguracji.

Niestety ta metoda nie zawsze działa. Odpytywanie z Kalendarza Google jest czasami przerywane. Warto jednak najpierw spróbować.

Jeśli to nie zadziała, kolejna metoda powinna.

Aby dodać swój kalendarz w środowisku Exchange, możesz potrzebować dostępu od administratora systemu, ale spróbuj tego i zobacz, co się stanie. Jeśli nie synchronizujesz kalendarza służbowego i chcesz po prostu połączyć Outlooka z Androidem, to też zadziała.

 1. Otwórz aplikację Poczta na swoim telefonie.
 2. Wybierz Ustawienia i Dodaj nowe konto.
 3. Wprowadź adres e-mail programu Outlook, a aplikacja powinna go pobrać.

Po skonfigurowaniu kalendarz programu Outlook powinien być dostępny w aplikacji Poczta.

Możesz także połączyć swoje konto Outlook z Gmailem, który zsynchronizuje kalendarz w ramach umowy. Ta następująca metoda będzie działać również ze starszymi kontami POP lub IMAP Outlook, więc jeśli nie używasz Exchange Active Sync, spróbuj połączyć kalendarz Outlooka z Gmailem na telefonie z Androidem.

 1. Otwórz Gmaila na telefonie z Androidem.
 2. Wybierz ikonę menu z trzema liniami, a następnie Ustawienia i Dodaj konto.
 3. Wybierz Exchange i Office 365 jako dostawcę.
 4. Po wyświetleniu monitu wprowadź swój adres e-mail i hasło.
 5. Potwierdź komunikat bezpieczeństwa, wybierając OK.
 6. Dokończ konfigurację konta, gdy zostaniesz o to poproszony.

Nawet jeśli korzystasz z Outlooka, wybierz Exchange i Office 365. Opcja Outlook, Hotmail lub Live używa tylko protokołu POP lub IMAP, który nie obejmuje synchronizacji kalendarza. Nawet jeśli łączysz swoje osobiste konto Outlook, powinno ono być zgodne z Exchange Active Sync, z którego będą pochodzić aktualizacje kalendarza.

Synchronizuj Kalendarz Google z Outlookiem

Jeśli chcesz robić rzeczy w odwrotnej kolejności, jest to równie proste. Podobnie jak możesz dodać kalendarz programu Outlook do telefonu z systemem Android, możesz dodać swój Kalendarz Google do aplikacji Outlook. Niezależnie od tego, czy używasz Office 365, czy po prostu chcesz zsynchronizować wszystko na swoim telefonie, możesz.

 1. Otwórz swój kalendarz Google i zaloguj się.
 2. Wybierz kalendarz, który chcesz zsynchronizować z listy po lewej stronie.
 3. Najedź na niego i wybierz Ustawienia.
 4. Przewiń do kalendarza Integracja w nowym oknie.
 5. Wybierz Tajny adres w formacie iCal i skopiuj adres.
 6. Otwórz Outlooka i zaloguj się.
 7. Wybierz Plik, Ustawienia konta i Ustawienia konta.
 8. Wybierz Kalendarze internetowe i Nowy.
 9. Wklej tajny adres w polu i wybierz Dodaj.
 10. Nazwij swój kalendarz i wybierz OK.

Odtąd po otwarciu Outlooka będzie on również sprawdzał Twój kalendarz Google i aktualizował go w Outlooku. Nie możesz tworzyć spotkań w Outlooku i odzwierciedlać je w Google, musisz je utworzyć z poziomu Kalendarza Google. Szkoda, ale na razie tak jest.

Rozwiązywanie problemów

Jak wspomniano wcześniej, podczas logowania się na konto zdarzają się pewne problemy. Outlook umożliwia logowanie się do różnych dostawców poczty e-mail, od Google do Exchange. Jedynym sposobem na ominięcie wszelkich błędów jest posiadanie odpowiednich informacji.

 • Zweryfikuj źródło swojej poczty e-mail – nawet Gmail oferuje domeny firmowe, więc skontaktuj się z firmą, aby upewnić się, że wybrałeś właściwą opcję logowania.
 • Skontaktuj się z dostawcą telewizji kablowej, aby uzyskać zaktualizowane numery portów – Jeśli próbujesz dodać konto comcast.net lub konto podobnej firmy, może być konieczne zaktualizowanie odpowiednich ustawień portu w celu załączenia wiadomości e-mail/kalendarza.
 • Upewnij się, że aplikacja i urządzenie z systemem Android są aktualne — jeśli konto nie pozwala na skonfigurowanie konta, sprawdź aktualizacje programu Outlook lub systemu operacyjnego Android

Wolność wyboru to jeden z powodów, dla których ludzie kochają urządzenia z Androidem. Dodanie kalendarza programu Outlook do urządzenia z systemem Android jest łatwe dzięki odpowiedniej wiedzy.