Jak dodać lub usunąć ikonę wysuwania z paska menu macOS

Apple nie sprzedaje już żadnego Maca z wbudowanym napędem optycznym, ale wielu użytkowników nadal polega na płytach CD, DVD i Blu-ray zarówno do pracy, jak i rozrywki. A ponieważ Apple nie umieszcza również klawiszy wysuwania na swoich klawiaturach, użytkownicy ci mogą mieć ikonę wysuwania na pasku menu systemu macOS.

Ikona wysuwania paska menu ma jeden prosty cel: wysłanie polecenia wysuwania do podłączonego zgodnego napędu optycznego. Jest to szczególnie ważne dla osób korzystających z napędów optycznych, które nie mają fizycznych przycisków wysuwania, takich jak Apple SuperDrive.

pasek menu ikony wysuwania mac

Co teraz powinnam dzieje się tak, że jeśli podłączysz kompatybilny napęd optyczny do komputera Mac, macOS to wykryje i automatycznie doda ikonę wysuwania do paska menu. Niestety, wielu użytkowników (w tym my) stwierdza, że ​​ten proces nie zawsze działa tak, jak powinien. W takim przypadku oto jak ręcznie dodać ikonę wysuwania do paska menu, nawet jeśli nie masz podłączonego napędu optycznego.

Jak dodać lub usunąć ikonę wysuwania z paska menu macOS

Dodaj ikonę wysuwania do paska menu

  1. Na pulpicie systemu macOS upewnij się, że Finder jest aktywną aplikacją, a następnie wybierz Idź > Idź do folderu z paska menu. Możesz też użyć skrótu klawiaturowego Shift-Command-G
  2. Wpisz następującą lokalizację: /System/Biblioteka/Usługi podstawowe/Dodatki do menu/
  3. Znajdź i kliknij dwukrotnie Menu wysuwania

pasek menu ikony wysuwania mac

Spowoduje to natychmiastowe dodanie ikony wysuwania do paska menu. Kliknij go, aby zobaczyć, który napęd optyczny wykrywa, a następnie kliknij żądany dysk, aby go wysunąć. Jak wspomniano, działa to nawet wtedy, gdy nie masz obecnie podłączonego napędu optycznego, w takim przypadku kliknięcie ikony wysuwania spowoduje zgłoszenie Brak dysków.

Usuń ikonę wysuwania z paska menu

Jeśli chcesz później usunąć ikonę wysuwania lub jeśli nie wiesz, jak się tam znalazła, możesz zmienić jej kolejność lub usunąć w ten sam sposób, co każdą inną ikonę paska menu.

Mac usuń pasek menu ikony wysuwania

Po prostu przytrzymaj Komenda na klawiaturze, a następnie kliknij i przytrzymaj ikonę wysuwania. Możesz przeciągnąć go w lewo lub w prawo, aby zmienić jego położenie, lub przeciągnąć w dół i poza pasek menu, aż pojawi się mała ikona „x”. W tym momencie po prostu zwolnij przycisk myszy, a ikona wysuwania zostanie usunięta z paska menu.