Tablet Amazon Fire nie ładuje się? Oto jak to naprawić

Niestety, wiele modeli Kindle Fire ma znany spójny i uporczywy problem projektowy, z którym Amazon wydaje się mieć trudności z potrząsaniem. W szczególności, Fires mają tendencję do psucia się ładowarek w taki czy inny sposób, przez co urządzenia (chociaż doskonale działające w całym oprogramowaniu i większości aspektów fizycznych) mają trudności z ładowaniem. Tablety, które się nie ładują, są naprawdę irytujące; Fire, podobnie jak wszystkie tablety, zależy od mocy baterii, a jeśli bateria się nie ładuje, nie będziesz zbytnio korzystał z urządzenia. Na szczęście istnieje kilka sposobów rozwiązywania problemów, które można zastosować, aby ustalić źródło problemów z ładowaniem, a w tym krótkim samouczku pokażę, jak to rozwiązać, omówię również pewne środki ostrożności, które należy podjąć, aby uniknąć rozwoju „portu ładowarki rot”, podstawową przyczynę wielu z tych problemów z ładowaniem. Omówię również kilka poprawek w stylu MacGyvera, które mogą rozwiązać niektóre problemy z portem ładowarki. Na koniec przedstawię kilka przewodników po pełnej naprawie komponentów związanych z ładowarką w Twoim Fire.

(Czy twój Fire ładuje się w porządku, ale z jakiegoś powodu nie chce się włączyć? Sprawdź ten przewodnik, co zrobić, jeśli Fire się nie włącza.)

Diagnozowanie problemu

Gdy tablet się nie ładuje, istnieją cztery możliwe źródła problemu. Po pierwsze, może wystąpić problem z konfiguracją/oprogramowaniem. Po drugie, może być problem z samą baterią. Po trzecie, mogą wystąpić problemy z adapterem lub kablem do ładowania. Wreszcie, może wystąpić problem z fizycznym portem ładowania tabletu. Przyjrzymy się po kolei każdej z tych możliwości.

Przetestuj gniazdko

Upewnij się, że masz zasilanie w gniazdku, z którego próbujesz ładować. Wydaje się dość oczywiste, ale czasami to oczywiste rzeczy, które nas dręczą.

Przetestuj adapter do ładowania

Jeśli adapter do ładowania (mały kwadrat podłączany do ściany) nie działa, bardzo łatwo jest rozwiązać problem. Zamiast używać ładowarki, użyj kabla do podłączenia do komputera lub innego źródła zasilania USB i sprawdź, czy Fire będzie się z tego ładować. Jeśli tak, to problemem była ładowarka.

Należy zauważyć, że nie wszystkie ładowarki są sobie równe; mają różne natężenia, a czasem nawet różne napięcia. Większość pożarów Kindle oczekuje 5 woltów przy 1,8 amperach; jeśli adapter ładowania zapewnia mniej niż to, Fire może ładować się powoli lub wcale. To samo może być prawdą, jeśli podłączasz kabel USB bezpośrednio do komputera lub innego portu ładowania USB; te porty mogą dostarczać wszystko od 0,5 ampera i więcej. Jeśli problemem jest adapter do ładowania, nowe, oficjalne, są stosunkowo niedrogie i można je łatwo nabyć bezpośrednio od Amazon.

Przetestuj kabel

Ładowarka to tylko połowa równania sprzętowego – jest też kabel USB, który łączy ładowarkę z Fire. Powyżej przetestowaliśmy blok ładujący.

Następny; musimy przetestować sam kabel USB. Na szczęście. wszystkie kable micro-USB są w zasadzie takie same, więc pożycz inny z innego urządzenia (najprawdopodobniej smartfona) lub od znajomego i sprawdź, czy wymiana kabli pozwoli naładować Fire. Jeśli tak, to wiesz, że przyczyną problemu był Twój kabel – wymień go. Można je nabyć od Amazona.

Przetestuj port ładowania

Wiele modeli Fire jest znanych z tego, że ma słaby port ładowania. Przedłużone połączenie i ponowne połączenie może spowodować poluzowanie lub całkowite odłączenie obwodów wewnątrz Fire, w którym port łączy się z kablem akumulatora.

Podłączając kabel ładujący, upewnij się, że jest on dobrze osadzony. Jeśli wydaje się, że jest bezpieczny, spróbuj delikatnie poruszyć kabel w gnieździe. Jeśli się porusza, może być luźny.

Połóż ogień płasko i włóż ładowarkę. Może to spowodować ponowne połączenie przewodów wewnątrz i umożliwienie ładowania urządzenia. Chociaż nie jest to idealne, na razie działa.

Jeśli to zadziała, gdy inne próby ładowania nie powiodły się, to wiesz, że problem dotyczy samego portu. Chociaż nie dla osób o słabych nerwach, ten przewodnik pokazuje, jak sprawdzić połączenia w ogniu. Sugerowałbym wypróbowanie tego tylko wtedy, gdy twój Fire jest poza gwarancją i jesteś pewien tego, co robisz. W przeciwnym razie będziesz musiał albo ożywić połączenie podczas ładowania, albo wymienić całą jednostkę.

Zresetuj ogień

Jeśli cały twój sprzęt wydaje się być w porządku, możesz mieć problem z oprogramowaniem. Pełny reset wyczyści tablicę i miejmy nadzieję, że pozwoli jej się naładować. Jeśli twój Amazon Fire ładuje się tylko do pewnego procentu, prawdopodobnie problemem jest oprogramowanie.

  1. Przytrzymaj przycisk zasilania przez 20 sekund, aby upewnić się, że Fire jest wyłączony.
  2. Włącz ogień za pomocą przycisku zasilania.

Wszystko, co tutaj robisz, to zmuszanie Ognia do wyłączenia, a następnie ponownego włączenia. Wymusi to zamknięcie wszystkich aplikacji, które mogą przeszkadzać w ładowaniu i zresetowaniu napięcia w urządzeniu.

Przywróć ustawienia fabryczne Fire

Resetowanie do ustawień fabrycznych powinno być wykonywane tylko wtedy, gdy wszystkie poprzednie metody zawiodły. Wyczyści wszystko, co załadowałeś na tablecie i przywróci go do domyślnej konfiguracji. Nie ma gwarancji, że naprawi to również problem z brakiem ładowania, ale najwyraźniej zadziałało to u niektórych użytkowników.

  1. Zapisz wszystkie swoje dane, jeśli możesz uruchomić Fire.
  2. Przesuń palcem w dół na ekranie głównym, aby uzyskać dostęp do menu.
  3. Wybierz Ustawienia i Opcje urządzenia.
  4. Wybierz Resetuj do ustawień fabrycznych.
  5. Wybierz Resetuj, aby potwierdzić przywrócenie ustawień fabrycznych.

Jak wspomniano, spowoduje to wyczyszczenie urządzenia i usunięcie wszystkiego. Po zakończeniu należy wymusić ponowne załadowanie oprogramowania systemowego, aby upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji. Jeśli martwisz się utratą treści, zakupione książki są przechowywane na serwerze w chmurze.

  1. Naciśnij przycisk zwiększania głośności i przycisk zasilania przez 40 sekund.
  2. Zwolnij przycisk zasilania, ale kontynuuj zwiększanie głośności, aż zobaczysz na ekranie „Instalowanie najnowszego oprogramowania”.
  3. Zezwól aktualizacji na zainstalowanie i ponowne uruchomienie Fire.

(Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat resetowania Fire, zobacz ten samouczek TechJunkie.)

On wciąż nie żyje, Jim

Jeśli wypróbowałeś wszystkie te kroki – wymianę gniazdka, ładowarki i kabla, sprawdzenie portu i połączeń wewnętrznych oraz całkowite zresetowanie tabletu… to niestety wiadomość jest bardzo zła. Twoja bateria jest prawdopodobnie źródłem problemu. Chociaż Amazon nie zachęca do tego, istnieje możliwość wymiany baterii w Fire. Jednak baterie zastępcze kosztują prawie tyle samo, co nowy Kindle Fire, więc prawdopodobnie powinieneś rozważyć zakup nowego.

Zapobieganie gniciu portu ładowarki

Konstrukcja MicroUSB opiera się na wielu małych przewodach przylutowanych do płytki drukowanej, a ta konstrukcja jest bardzo podatna na obciążenia fizyczne. Lut ma na celu przytrzymanie przewodu do komponentu i chociaż lutowanie zapewnia pewną wytrzymałość mechaniczną połączenia, nie jest to jego przeznaczeniem.

Każde włożenie i wyjęcie kabla ładującego powoduje niewielkie obciążenie mechaniczne kleju lub lutowia trzymającego port na płytce drukowanej wewnątrz urządzenia, a z czasem połączenie może się zawieść, a port staje się luźny.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby opóźnić lub nawet zapobiec gniciu portu, nawet jeśli często używasz Kindle Fire.

Utrzymuj port w czystości

Pył, kurz i zanieczyszczenia mogą zatkać port ładowania i spowodować, że przestanie on działać prawidłowo. Możesz użyć igły do ​​szycia, aby delikatnie usunąć kurz lub zanieczyszczenia z portu.

Możesz również użyć puszki ze sprężonym powietrzem, aby od czasu do czasu wydmuchać wszelkie zanieczyszczenia z portu. Bądź bardzo ostrożny (szczególnie z igłą), ponieważ nie chcesz porysować styków w porcie.

Nie ładuj i nie graj

Kiedy używasz Fire, nie ładuj go. Kiedy go ładujesz, nie używaj go. Ruchy podczas normalnego użytkowania obciążają kombinację kabel/port, a co gorsza, kiedy używamy naszych tabletów podczas ładowania, robimy takie rzeczy, jak używanie kabla jako mechanicznego wsparcia urządzenia. Więc używaj swojego Ognia nieskrępowanego; jeśli poziom naładowania jest niski, wyłącz go, podłącz i idź zrobić coś innego.

Używaj wysokiej jakości kabli

Wszystkie kable do ładowania MicroUSB mają tę samą podstawową konstrukcję, ale istnieją różnice między kablami. W szczególności bardzo tanie, niskiej jakości kable mogą być niedbale zwymiarowane, tak że podczas wykonywania połączenia rozciągają również port receptora lub zginają w nim szpilki.

Używaj wysokiej jakości, dobrze zaprojektowanych kabli. Nie musisz wydawać 30 USD na kabel „premium”, ale unikaj sklepu dolarowego lub kosza na okazje.

Czas MacGyvera

OK, czas na poważnie! Zorientowałeś się, że problem tkwi w samym porcie (zazwyczaj jest) i chcesz wiedzieć: czy można to naprawić, czy jestem gotowy na nowy Kindle Fire? Dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby na naładowanie Fire. Więc włączmy naszego MacGyvera.

Nie zawiedź MacGyvera. Nigdy cię nie zawiódł.

Gumki

Mocna gumka może często przedłużyć żywotność Twojego Kindle Fire przez tygodnie, a nawet miesiące. Możesz zauważyć, że po włożeniu kabla ładującego Fire zaczyna się ładować, ale ładowanie jest bardzo powolne lub przestaje ładować po puszczeniu kabla.

Dzieje się tak, ponieważ port jest trochę luźny, a jeśli naciskasz na kabel, aby wcisnąć go do portu, połączenie jest dobre.

MOŻESZ wziąć gumkę, owinąć ją wokół podstawy końca kabla, a następnie zawiązać ją na całym ciele swojego Ognia. Teraz kabel jest przytrzymywany w porcie za pomocą gumki, a połączenie pozostaje wystarczająco mocne, aby uzyskać dobre ładowanie.

Pamiętaj, że w ten sposób bardziej obciążasz złącze; wpychasz coś, co już zostało wepchnięte. W końcu port całkowicie się poluzuje i pęknie.

Szczypce

Nie próbuj tego na swoim zupełnie nowym kablu ładującym, ale jeśli masz kabel, który w przeciwnym razie działa, ale po prostu nie łączy się z ogniem, problem może polegać na tym, że końcówka kabla lub port ładowania zostały rozciągnięte jeden wymiar lub drugi poprzez wielokrotne użycie.

Bardzo, bardzo delikatnie można przyłożyć szczypce do końca kabla i pogrubić go w jednym lub drugim wymiarze bardzo delikatnie ściskając. (Tj. aby końcówka kabla była szersza, ściśnij ją delikatnie na górze i na dole, natomiast aby była grubsza, ściśnij ją delikatnie po bokach.) W ten sposób możesz poprawić dopasowanie i sprawić, że kabel będzie pasował z powrotem do góry z portem i ponownie pracuj.

Folia aluminiowa

Należy to uznać za akt ostatniej deski ratunku, ponieważ dodanie większej ilości metalu do sytuacji ładowania nie jest optymalnym podejściem, ale jeśli dojdzie do najgorszego, spróbuj owinąć mały pasek folii aluminiowej wokół końcówki ładującej kabla przed włożeniem go do przystań.

Przewodzące aluminium będzie przenosić elektrony między kablem a portem ładowania, nawet jeśli połączenie jest słabe. To może zadziałać, a może nie. Ważne jest, aby nie dopuścić do przeciążenia Fire, jeśli zastosujesz takie podejście; używając folii, pomylisz obwody portu i może nie przestać się ładować, nawet gdy bateria jest pełna. Więc miej na to oko.

Operacja

Jeśli wszystko inne zawiedzie, a twój Kindle Fire to tylko cegła, jeśli nie możesz go naładować oraz jesteś dobrą ręką z małą elektroniką, zawsze możesz spróbować ją otworzyć i zainstalować nowy port ładowania na płycie głównej.

Nowe porty nie są drogie (tu jest jeden przykładowy port Kindle), ale nie jest to zadanie dla nowicjusza z lutownicą. Dokładne kroki, które należy wykonać, wykraczają poza zakres tego artykułu, ale w innych miejscach możesz znaleźć wskazówki, jak przynajmniej spróbować naprawić swój ogień w ten sposób.

Wymiana baterii

Wypróbowałeś wszystko, nawet maksymalne MacGyvering, i jest to ostateczne: twoja bateria jest rozładowana i tym razem NIE jest to wina portu ładowania. Jednak reszta twojego Kindle Fire jest w porządku. To pozostawia ci dwie możliwości: ścieżkę roztropności i rozsądku, która polega na odesłaniu go z powrotem do Amazon i wymianie na nowy.

Zdobycie nowej baterii

Pierwszą rzeczą, której będziesz potrzebować, jest nowa bateria. Być może nic dziwnego, że Amazon nie wydaje się sprzedawać „oficjalnych” baterii zamiennych bez recepty. Jednak w Amazon, a także w innych miejscach w Internecie, dostępne są zamienne baterie Kindle Fire; oto jeden przykład.

Nie pochodzą one od Amazona, pochodzą od zewnętrznych producentów baterii. Musisz znać numer części używanej baterii; możesz znaleźć te informacje online w specyfikacji Kindle Fire przed otwarciem obudowy lub wydrukować na samej baterii po jej otwarciu. Tak się składa, że ​​otwarcie Kindle Fire i wyjęcie/wymiana baterii jest stosunkowo proste.

To nie neurochirurgia

Ostrzeżenie: jeśli nie jest to całkowicie oczywiste, otwarcie Kindle Fire w ten sposób unieważnia gwarancję. To powiedziawszy, nie jest to szczególnie trudne. Po prostu nie spiesz się i zacznij od minimalnej siły, powoli zwiększając siłę tylko w razie potrzeby.

Będziesz potrzebował jednego narzędzia: powszechnie nazywanego „narzędziem do otwierania” lub narzędziem do podważania. To narzędzie jest w zasadzie mocnym, ale elastycznym plastikowym lub metalowym zakrzywionym bitem, którego można użyć do delikatnego otwarcia sklejonej elektroniki smartfona lub tabletu.

Istnieje mnóstwo różnych. Możesz nawet użyć śrubokręta, jeśli nie masz nic przeciwko zarysowaniu i wygięciu wszystkich paneli. Jeden doskonały uniwersalny otwieracz jest dostępny (oczywiście) na Amazon, ale możesz użyć dowolnego narzędzia. Osobiście podoba mi się ten zestaw multi-tool, który ma szeroką gamę otwieraczy, co daje możliwość pracy z wszelkiego rodzaju małą elektroniką.

Krok pierwszy: zdejmij tylną obudowę

Zaczynając od prawego dolnego rogu Ognia, wbij narzędzie do otwierania w szczelinę między przednią a tylną połową obudowy. Delikatnie podważ obudowę; użyj pensa lub innego małego przedmiotu, aby otworzyć obudowę podczas następnych kroków.

Uruchom narzędzie do otwierania wokół obudowy, zwalniając każdy z zacisków, które trzymają obudowę razem, gdy idziesz. Będziesz musiał delikatnie podważyć obudowę, aby móc dosięgnąć wszystkich klipsów; użyj dodatkowych monet lub zdjęć gitarowych, aby przytrzymać otwartą każdą sekcję obudowy, aby uniknąć nadmiernego rozdzielenia, gdy klipsy są jeszcze na miejscu. Może to spowodować pęknięcie plastikowych elementów wewnętrznych obudowy. Gdy wszystkie klipy zostaną zwolnione, możesz od razu odciągnąć tył ognia.

Krok drugi: uwolnij baterię

Użyj narzędzia do otwierania, aby pracować wzdłuż prawej strony baterii, łamiąc klej, który utrzymuje ją w ramie. Pracuj do końca prawą stroną, a następnie powtórz proces z lewej strony. Najlepiej unikać używania metalu do podważania baterii, ponieważ przebicie baterii może spowodować pożar.

Dopasuj końcówkę plastikowego narzędzia do otwierania między prawym ogniwem a ramą Kindle Fire. Gdy cały klej jest sypki, bateria powinna swobodnie się poruszać. Delikatnie podnieś go, a następnie za pomocą narzędzia do otwierania wypchnij złącze akumulatora z gniazda. Bateria jest teraz wolna od ognia i możesz ją odłożyć na bok.

Krok trzeci: wymień baterię

Umieść nową baterię w Kindle Fire i podłącz ją do płyty głównej. Możesz ponownie skleić baterię lub użyć taśmy. Tył etui zatrzaśnie się z powrotem. Wystarczy delikatnie docisnąć obwód, a każdy klips powinien zatrzasnąć się z powrotem na swoim miejscu.