Jak zaprosić znajomych Steam do Apex Legends

Zaktualizowano 6 czerwca 2021 r., aby odzwierciedlić dostępność Apex Legends i grę międzyplatformową na Steam .

Jak zaprosić znajomych Steam do Apex Legends

Apex Legends to popularna, skupiona na drużynie gra Battle Royal, opracowana przez firmę Respawn (własność EA Games). Gra pozwala łączyć się ze znajomymi i cieszyć się przygodami Battle Royale.

Chociaż APEX Legends posiada intuicyjny, przyjazny dla użytkownika interfejs, dodawanie znajomych do gry nie było łatwe. Być może zauważyłeś, że Apex Legends nie było nigdzie na platformie, jeśli jesteś użytkownikiem Steam. W listopadzie 2020 r. Respawn (i EA Games) wydali APEX Legends na platformę Steam. Gra początkowo była dostępna tylko w Origin.

W przeszłości zapraszanie znajomych Steam do APEX Legends było żmudnym zadaniem, ale teraz jest to tak proste, jak kliknięcie kilku przycisków! Zarówno użytkownicy Origin, jak i Steam mogą grać razem, a w razie potrzeby możesz nawet przenieść swoją grę na Steam, chociaż nie jest to konieczne. Jaki jest najłatwiejszy sposób na nawiązanie kontaktu ze znajomymi w Apex Legends? Odpowiedź zależy od tego, gdzie Twoi znajomi mają zainstalowaną grę — Origin lub Steam.

Dodawanie Apex Legends do biblioteki gier Steam

Steam ma bardzo fajną funkcję, która pozwala dodawać gry inne niż Steam do biblioteki gier na platformie. Umożliwi to również korzystanie z innych funkcji Steam, chociaż gra, w którą grasz, nie jest dostępna na Steam. Ponieważ APEX Legends jest już dostępne na Steam, nie musisz przechodzić przez obręcze, aby zaprosić znajomych ze Steam do swojej gry APEX. Jeśli ty lub twój znajomy nie macie lub nie chcecie gry APEX Legends na Steam, oto jak dodać ją jako grę spoza Steam. Pamiętaj, że możesz grać w Origin i kontynuować na Steam, jeśli chcesz. Aby udostępnić swoje zapisane pliki i dane na obu platformach, musisz wykonać kilka czynności. Co więcej, twój znajomy może grać z Otigina, podczas gdy ty grasz ze Steam, co jest znane również jako gra międzyplatformowa.

Łączenie legend APEX z kontem Steam

 1. Otwórz Legendy Apex
 2. Kliknij na "Przyjaciele" ikona znajdująca się w prawym dolnym rogu menu głównego.

  ekran znajomych

 3. Wybierać „Połącz konto Steam” poniżej przycisku „Prywatność imprezy” w lewym dolnym rogu ekranu „Znajomi”.

  połączyć

 4. Pojawi się nowe okno, w którym należy wprowadzić dane logowania do konta Steam i zalogować się.
 5. Jeśli pomyślnie zalogowałeś się na swoje konto Steam, wyjdź z Apex Legends.
 6. Otwórz Steam.
 7. Przejdź do swojego "Biblioteka."
 8. Kliknij „Dodaj grę” znajduje się w lewym dolnym rogu strony „Biblioteka”.

  Dodaj grę

 9. Z otwartego menu wybierz „Dodaj grę non-Steam”.
 10. W następnym oknie wybierz „Legendy Apex" Plik wykonywalny. Jeśli nie ma na liście, przejrzyj i przejdź do folderu, w którym zainstalowałeś Apex Legends. Wszystkie Twoje gry EA będą domyślnie znajdować się w folderze „Origin”.

  Przeglądaj

 11. Kliknij na „Dodaj wybrane programy” opcja. Jeśli nie wybrałeś odpowiedniego pliku wykonywalnego Apex Legends (.exe), Steam nie może dodać gry do Twojej biblioteki.

  bawić się

Jeśli wszystko jest w porządku, Apex Legends zostanie wyświetlony w twojej bibliotece Steam. Następnie możesz uruchomić grę przez Steam tak, jakby była to zwykła gra Steam i zaprosić znajomych Steam.

Zapraszanie znajomych Steam do Apex Legends

Zapraszanie znajomych Steam do Apex Legends jest łatwe po dodaniu gry do swojej biblioteki Steam. Aby to zrobić, otwórz Apex Legends i zminimalizuj jego okno. Otwórz Steam i znajdź znajomego, którego chcesz zaprosić.

Najedź kursorem na ikonę Steam znajomego, a tuż po jego nazwie pojawi się strzałka. Wybierz „Zaproś do gry” opcję z menu rozwijanego. Steam powinien rozpoznać uruchomioną grę i zaprosić znajomego do dołączenia.

Jednak ta metoda nie jest w 100% bezpieczna, ponieważ Apex Legends nie jest oficjalnie obsługiwaną grą na Steam.

Lepiej dodawać znajomych za pośrednictwem platformy Origin.

Ciesz się grą w Apex Legends ze znajomymi

Chociaż możesz dodać Apex Legends do swojej biblioteki gier Steam, nie ma gwarancji, że wszystkie funkcje Steam będą działać w tej grze, jeśli masz ją zainstalowaną w programie uruchamiającym Origin.

Kończąc, zapraszanie znajomych do gry w APEX Legends za pomocą Steam odbywało się wyłącznie poprzez dołączenie konta Steam do platformy Origin. Teraz, od listopada 2020 r., możesz zapraszać znajomych za pomocą zwykłej metody Steam, jeśli obie strony mają ją zainstalowaną na Steam. Niezależnie od tego, niektórzy z was mogą mieć ją w swojej aplikacji Origin wypełnioną zapisanymi danymi i dostosowaniami, co oznacza, że ​​prawdopodobnie powinniście ją tam zatrzymać i po prostu zagrać w grę na platformie Steam.