Oto, co faktycznie robi archiwizacja czatów w WhatsApp

Niemal każdy mobilny użytkownik Internetu ma WhatsApp – 1,5 miliarda ludzi ze wszystkich zakątków świata korzysta z tej aplikacji. Jego popularność wzrosła jeszcze bardziej wraz z wprowadzeniem kolejnej spośród wielu fantastycznych funkcji – funkcji archiwum.

Oto, co faktycznie robi archiwizacja czatów w WhatsApp

Głównym celem tej funkcji jest po prostu umożliwienie przechowywania wszystkich wiadomości. Ponadto jest to świetny sposób, aby upewnić się, że żadna osoba trzecia nie będzie w stanie podglądać twoich prywatnych wątków.

Prawdopodobnie widziałeś tę funkcję w swoich ustawieniach i zdajesz sobie z tego sprawę, ale czy znasz wszystkie jej opcje i korzyści, jakie niosą? Zbadajmy to.

Proste kroki

Jeśli nadal nie wypróbowałeś funkcji archiwizacji, ponieważ obawiałeś się, że może to być skomplikowane, powinieneś wiedzieć, że jest to dość proste. Wszystko sprowadza się do dotknięcia ikony archiwum. Pojawi się na Androidzie po dotknięciu i przytrzymaniu czatu, a na iPhonie musisz przesunąć palcem od prawej do lewej na czacie.

Co faktycznie robi archiwizacja czatów w WhatsApp

Indywidualny lub Grupowy

Możesz zarchiwizować pojedynczy czat, a także grupę rozmów. Jedynym warunkiem jest archiwizacja pełnych wątków czatu, więc archiwizacja pojedynczej wiadomości lub konkretnego pliku multimedialnego na czacie nie jest możliwa.

Możesz nawet archiwizować wszystkie swoje czaty jednocześnie, czyszcząc całą skrzynkę odbiorczą bez usuwania czegokolwiek. W systemie Android musisz dotknąć ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie wybrać kolejno: Ustawienia – Czaty – Historia czatów – Archiwizuj wszystkie czaty. Na karcie Ustawienia na iPhonie należy dotknąć Czaty, a następnie Zarchiwizować wszystkie czaty.

Dostępne zniknięcie

Co się dzieje, gdy archiwizujesz czat? Prawie to samo, co ta funkcja robi na Instagramie lub Gmailu – czat zniknie z listy rozmów w głównym oknie, ale pozostanie całkowicie dostępny. Możesz sprawdzić zarchiwizowane wiadomości i cofnąć je z archiwum, kiedy tylko masz na to ochotę.

WhatsApp

Po prostu ukryty

Ponieważ archiwizacja czatu nie robi nic poza ukrywaniem go w głównym widoku, możesz odbierać wiadomości ze wszystkich zarchiwizowanych czatów. Jeśli obawiasz się, że możesz je przegapić, wiedz, że otrzymasz powiadomienie lub każdą nową wiadomość, mimo że czat został zarchiwizowany. Po nadejściu wiadomości wątek konwersacji pojawia się ponownie na głównej liście, więc jest automatycznie usuwany z archiwum.

Tajemnica dwukierunkowa

Archiwizacja to przejrzysty widok i pamiątki. WhatsApp nie powiadomi drugiej osoby, jeśli zarchiwizujesz rozmowę, ponieważ nie poinformuje jej, jeśli ją usuniesz. Nie ma to również żadnego wpływu na Twój status online – wszystkie zarchiwizowane czaty będą nadal widoczne, jeśli jesteś online. Niemniej jednak jest to tajemnica dwukierunkowa: nie ma też sposobu, aby dowiedzieć się, czy ktoś inny zarchiwizował Twój czat.

Nie odeszli

Jeśli korzystasz z tej funkcji po raz pierwszy, możesz się martwić, że nie będziesz w stanie znaleźć zarchiwizowanych czatów. Nie musisz się martwić. Możliwe tylko, że patrzysz w niewłaściwe miejsca.

W systemie Android zarchiwizowane rozmowy znajdziesz, przewijając w dół ekranu Czaty. Na iPhonie zarchiwizowane czaty znajdują się u góry karty Czaty.

Wróć do skrzynki odbiorczej

Przeniesienie zarchiwizowanego czatu z powrotem do skrzynki odbiorczej jest równie proste. W systemie Android musisz dotknąć i przytrzymać określony czat, a następnie dotknąć opcji Unarchive, która natychmiast przeniesie ten czat z powrotem do skrzynki odbiorczej. Na iPhonie przesuń palcem w lewo na wybranym czacie i dotknij Unarchive.

Usuń to nadal opcja

Nie ma potrzeby przywracania czatu z archiwum, jeśli chcesz go usunąć. Proces jest taki sam, jak przy cofaniu archiwum, ale zamiast tego wybierasz Usuń. Android wyświetli wyskakujące okienko z potwierdzeniem. Na iPhonie po przesunięciu musisz dotknąć Więcej, a następnie Usuń.

Pamiętaj tylko, że Archiwum to tylko ukrywanie wiadomości i usuwanie bałaganu, podczas gdy Usuwanie jest bardziej trwałym krokiem. Istnieją sposoby obejścia problemu, aby przywrócić usuniętą pułapkę, ale jest to niepotrzebna komplikacja, więc zachowaj ostrożność, jeśli chodzi o ten wybór.

Archiwizuj swoje czaty, aby uporządkować skrzynkę odbiorczą

To wszystko, co może się zdarzyć, gdy archiwizujesz czat w WhatsApp, o ile wiemy. Jeśli spotkałeś się z innymi efektami ubocznymi, z pewnością chcielibyśmy o tym usłyszeć w sekcji komentarzy poniżej.