Recenzja Asus ROG G20CB: Genialny projekt, ale za drogie

1500 £ Cena podczas przeglądu

Laptopy stały się z biegiem lat coraz wydajniejsze, do tego stopnia, że ​​są teraz realną opcją dla graczy, którzy mają mało miejsca. Czasami jednak potrzebujesz więcej energii i w tym momencie do gry wchodzą kompaktowe komputery, takie jak nowy Asus ROG G20CB. Jeśli chodzi o wydajność na cal sześcienny, musi to być najmocniejszy komputer, jaki kiedykolwiek widziałem, a jego agresywnie kanciasta konstrukcja sprawia, że ​​jest idealnym towarzyszem monitora biurkowego lub telewizora w salonie. Ma jednak równie atrakcyjną cenę.

Recenzja Asus ROG G20CB: Genialny projekt, ale za drogie

asus_rog_g30b_2

Asus ROG G20CB: projekt

Za chwilę omówimy jednak wady – najpierw cieszmy się dobrymi rzeczami. Po pierwsze, po prostu nic nie pasuje do G20CB pod względem wyglądu. Zakrzywiona stylistyka matowej czarnej obudowy i perforowane, podświetlane krawędzie tworzą agresywną kreskę, świecący czerwony rdzeń biegnący przez środek maszyny wygląda świetnie, a kolor świateł można dostosować za pomocą dołączonego oprogramowania Aegis.

Zobacz pokrewną recenzję Dell Alienware 17 R2 Najlepsze laptopy 2016: Kup najlepsze laptopy w Wielkiej Brytanii od 180 GBP

Dzięki poziomej podstawie wynoszącej zaledwie 358 x 340 mm lub 108 x 340 mm po umieszczeniu na boku, Asus ROG G20CB zmieści się niemal wszędzie, czy to na biurku, czy pod telewizorem. Jest to niezwykle praktyczne, za co warto zapłacić, jeśli oszczędność miejsca jest Twoim głównym motywatorem. Jest jednak jedno zastrzeżenie: zasilacz jest zewnętrzny. W rzeczywistości są to dwa duże bloki zasilania umieszczone w plastikowej ramie, dzięki czemu są znacznie bardziej masywne niż tradycyjny zasilacz.

Z przodu obudowy znajduje się para portów USB 3 z czerwonymi akcentami i dwa gniazda audio 3,5 mm. Jest też wyskakujący napęd DVD, chociaż biorąc pod uwagę, ile kosztuje ROG G20GB, jest to więcej niż trochę rozczarowujące, że nie jest to napęd Blu-ray do odtwarzania Full HD.

Z tyłu znajduje się sześć portów USB, które składają się z dwóch portów USB 3.1, dwóch portów USB 3 i pary portów USB 2, oznaczonych odpowiednio jasnoniebieskimi, ciemnoniebieskimi i czarnymi złączami. Jest też port Gigabit Ethernet i sześć gniazd audio 3,5 mm.

Nie ma optycznego S/PDIF do użytku z niektórymi listwami dźwiękowymi i starszymi amplitunerami AV, ale karta graficzna (więcej o tym później) ma trzy złącza DisplayPort, port HDMI (który i tak może przenosić cyfrowy sygnał audio) i port DVI. Krótko mówiąc, fizyczna konstrukcja Asus ROG G20CB to nie tylko ogromny sukces, to najlepsza część tego komputera.

Wybór klawiatury Asusa jest mniej imponujący. Zestaw bezprzewodowej klawiatury i myszy dostarczony z naszym modułem testowym jest tak prosty, jak to tylko możliwe i naprawdę nie pasuje do ambicji premium G20CB. Klawiatura jest miękka i niezbyt wygodna do pisania, podczas gdy mysz nie ma dodatkowych wejść specyficznych dla gier. Jeśli poważnie zastanawiasz się nad zakupem, zbuduj budżet na lepszą klawiaturę i mysz. Co więcej, prawdopodobnie będziesz także potrzebować kontrolera do gier, jeśli zamierzasz używać go jako komputera w salonie.

Asus RoG G20B: tylne logo

Specyfikacje Asus RoG G20B

EdytorCzterordzeniowy Intel Core i7-6700 3,4 GHz
Gniazdo procesoraLGA1151
Baran16 GIGA BAJTÓW
Typ pamięciDDR4
Maksymalna pamięć32 GB
Płyta głównaNie podano
Chipset płyty głównejNie podano
Przednie porty USB2x USB3
Tylne porty USB4x USB3, 2x USB2
Inne portyNic
SiećGigabit Ethernet
Rodzaj sprawyMini-ITX
Wymiary obudowy WxSxG108x358x340mm
Gniazda pamięci (bezpłatne)2 (0)
Wnęki na dyski 2 1/2" (bezpłatne)1 (0)
Zatoki na dyski 3 1/2" (bezpłatne)1 (0)
Wnęki na dyski 5 1/4" (bezpłatne)1 wąski (0)
Całkowita pamięćSSD 128 GB, dysk twardy 2 TB
Czytnik kart pamięciNic
Typ napędu optycznegoNagrywarka DVD
Karta graficzna4 GB Nvidia GeForce GTX 970
Porty graficzne/wideo3x DisplayPort, 1x DVI, 1x HDMI
Karta dźwiękowaRealtek HD Audio
Wyjścia karty dźwiękowej6x 3,5 mm
KlawiaturaAsus U78K
MyszAsus U79M
System operacyjnyDomowy 64-bitowy system Windows 10
GwarancjaRoczny RTB
Cena z dostawą (z VAT)£1500
Kod częściG20CB