Recenzja Asusa DSL-N55U

Recenzja Asusa DSL-N55U

Obraz 1 z 3

Asus DSL-N55U

Asus DSL-N55U
Asus DSL-N55U
102 £ Cena w recenzji

Przez lata nie sprawdzaliśmy wielu routerów Asus, ale kiedy to robimy, wydają się być dobre: ​​Asus DSL-N55U ma na celu kontynuację tego trendu.

To dobry początek i pomimo rozsądnej ceny router ADSL2/2+ ma wiele funkcji. Istnieje dwuzakresowe, współbieżne Wi-Fi o przepustowości 300 Mb/s w każdym paśmie; dwa porty USB, z których każdy może obsługiwać drukarkę lub dysk twardy; możliwości serwera VPN; cztery porty Gigabit Ethernet; włącznik zasilania z tyłu; i trzy anteny o wysokim zysku wystające z tyłu.

Asus DSL-N55U

Po połączeniu się z interfejsem WWW DSL-N55U zapewnia wiodącą w swojej klasie użyteczność. Pierwsza strona pomaga skonfigurować połączenie ADSL. Gdy to zrobisz, musisz przejść przez kreatora konfiguracji sieci bezprzewodowej i zabezpieczeń, a w końcu wylądujesz na stronie pulpitu nawigacyjnego routera. Spowoduje to wyświetlenie mapy sieci, przedstawiającej szybki podgląd stanu połączenia internetowego i stanu sieci bezprzewodowej. Kliknij element na mapie, a dalsze informacje pojawią się w panelu z boku.

Dzięki możliwości zmiany podstawowych ustawień w tych panelach prawie nie będziesz musiał wychodzić poza stronę główną interfejsu użytkownika, aby wprowadzić większość zmian. Gdy to zrobisz, router zapewnia pomoc za pomocą prostych kreatorów. Szczególnie podoba nam się funkcja AiDisk, która umożliwia udostępnianie pamięci w Internecie za pośrednictwem własnej usługi DDNS firmy Asus. Wraz z konfiguracją konta byliśmy w stanie udostępnić nasz podłączony dysk przez FTP w mniej niż minutę.

Jedynymi istotnymi funkcjami, których brakuje DSL-N55U, są funkcje bezprzewodowego powtarzania i zaawansowana kontrola rodzicielska. Możesz blokować słowa kluczowe i adresy URL oraz ograniczać użycie na podstawie pory dnia, ale nie ma kontroli nad białą listą ani bardziej zaawansowanego filtrowania opartego na kategoriach.

Asus DSL-N55U

Jednak jesteśmy gotowi odłożyć te obawy na bok w świetle doskonałej, wszechstronnej wydajności Asusa. Z bliskiej odległości zmierzyliśmy średnią szybkość przesyłania plików wynoszącą 13,6 MB/s przez 2,4 GHz i 16,5 MB/s przez 5 GHz. Na długim dystansie prędkość powyżej 2,4 GHz to imponujące 6,3 MB/s. I znowu, DSL-N55U zaimponował ponad 5GHz, zyskując stałą prędkość 3,1 MB/s. Jeśli chodzi o zasięg, jest to jeden z najlepszych routerów, jakie widzieliśmy ostatnio, i na pewno należy do najbardziej spójnych.

Asus imponuje nie tylko w dziale bezprzewodowym. Znakomicie sprawdził się również w naszych testach dysków USB. W pierwszym przypadku zapewniał średni transfer 12,2 MB/s, ponownie znakomitą wydajność.

Krótko mówiąc, Asus DSL-N55U łączy najwyższą wydajność we wszystkich działach i szeroki zakres funkcji z niezwykłą łatwością obsługi, a wszystko to za niewielką cenę. Nie widzieliśmy żadnego innego routera ADSL, który zapewnia taką kombinację z tak kompetentną, wszechstronną atmosferą.

Detale

Standard Wi-Fi 802.11abgn
Typ modemu ADSL

Standardy bezprzewodowe

Obsługa 802.11a tak
Obsługa 802.11b tak
Obsługa 802.11g tak
Obsługa standardu 802.11 draft-n tak

Porty LAN

Porty Gigabit LAN 4
Porty LAN 10/100 0

Cechy

Anteny wewnętrzne 3
Anteny zewnętrzne 0
Konfigurowalny przez użytkownika QoS tak

Bezpieczeństwo

Obsługa WEP tak
Obsługa WPA tak
Obsługa WPA Enterprise tak
Filtrowanie treści internetowych nie

Wymiary

Wymiary 206 x 185 x 157 mm (WDH)