Jak automatycznie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10?

Windows 10 to świetny system operacyjny, zwłaszcza w porównaniu z jego poprzednią iteracją, Windows 8. Microsoft bardzo konsekwentnie wprowadza aktualizacje dla systemu Windows 10 i działają one jak urok. Są to jednak tylko aktualizacje oprogramowania.

Jak automatycznie zainstalować sterowniki w systemie Windows 10?

Musisz także zainstalować aktualizacje sprzętu, czyli sterowniki. Te sterowniki sprawiają, że Twój sprzęt działa płynnie i w najbardziej efektywny sposób. Instalowanie sterowników jest jednak bardzo żmudne, zwłaszcza w starszych wersjach systemu Windows.

Jeśli Twój komputer działa w systemie Windows 10, możesz dość łatwo uzyskać automatyczne aktualizacje sterowników. Wszystko, czego potrzebujesz, to program innej firmy, ponieważ system Windows 10 nie ma do tego natywnej funkcji.

Jak automatycznie zainstalować sterowniki

Jeśli korzystałeś ze starszej wersji systemu Windows, takiej jak Windows XP, wiesz, jak trudno było uzyskać sterowniki do komputera. Musisz znać dokładną nazwę, model i markę swojego komponentu sprzętowego, aby znaleźć sterownik online – jeśli masz szczęście!

Niektóre urządzenia są dostarczane ze sterownikami na płycie CD, ale są one aktualizowane bardzo szybko i są zasadniczo bezużyteczne. To świetnie, jeśli producent sprzętu ma własną witrynę, na której przesyła wszystkie najnowsze sterowniki.

Świetnym przykładem jest firma NVIDIA, która właśnie to oferuje. Ponadto proces instalacji jest niezwykle intuicyjny i płynny. Po prostu wskakujesz do ich witryny, znajdujesz swoją kartę graficzną, wybierasz wersję systemu Windows, której używasz, i pobierasz sterownik karty graficznej.

To takie proste, każdy może to zrobić. Sama instalacja jest bardzo prosta – wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Gdyby tylko każdy producent sprzętu był tak niesamowity jak NVIDIA. Niestety tak nie jest, a ręczne uzyskiwanie sterowników może być uciążliwe.

Najlepszym sposobem automatycznej instalacji sterowników w systemie Windows 10 jest skorzystanie z zaufanych programów innych firm, które zrobią to za Ciebie. Programy te skanują komputer w poszukiwaniu szczegółów dotyczących sprzętu, a następnie pobierają sterowniki za pomocą internetowych baz danych.

Oto niektóre z najlepszych darmowych narzędzi sterowników, które możesz teraz pobrać.

Najlepsze 3 najlepsze narzędzia dla kierowców

Wszystkie te programy do automatycznej instalacji sterowników są testowane i wolne od wirusów. Wypróbuj je i znajdź ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Aktualizacja sterownika Slimware

Slimware to nazwa firmy, która stworzyła jedno z najlepszych narzędzi do aktualizacji sterowników. Kiedyś nazywano go Slim Drivers i być może o nim słyszałeś. Wystarczy kliknąć link, a następnie Pobierz teraz u góry strony.

Następnie możesz go łatwo zainstalować, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po otwarciu aplikacji wystarczy kliknąć Rozpocznij skanowanie, aby przeskanować cały sprzęt komputerowy. Jeśli wszystkie sterowniki są aktualne, dowiesz się, że masz już najnowsze stabilne sterowniki i aktualizacje.

Jeśli masz wiele nieaktualnych sterowników, zaktualizuje je automatycznie jeden po drugim, gdy klikniesz Pobierz obok sterownika.

Identyfikator kierowcy

Identyfikator kierowcy jest również prosty w konfiguracji. Kliknij łącze, a następnie kliknij Pobierz identyfikator sterownika. Postępuj zgodnie z prostą konfiguracją, a program uruchomi się automatycznie. Kliknij Skanuj teraz. Działa nawet bez połączenia z Internetem.

Po zakończeniu skanowania program przekieruje Cię do strony internetowej, z której możesz pobrać wszystkie aktualizacje, których brakuje w Twoim systemie. Kliknij aktualizację i wybierz najnowszą dostępną aktualizację.

Następnie będziesz musiał dokonać bezpłatnej rejestracji przy użyciu swojego adresu e-mail lub konta na Facebooku. Następnie możesz pobrać wszystkie potrzebne sterowniki.

identyfikator kierowcy

Iobit Driver Booster

Driver Booster od Iobit to zgrabne bezpłatne oprogramowanie do aktualizacji sterowników. Kliknij Darmowe pobieranie, a następnie Pobierz dla Windows w następnym oknie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu instalacji.

Po zakończeniu kliknij Skanuj teraz. Zobaczysz listę nieaktualnych sterowników, więc kliknij Aktualizuj, a zostaną one pobrane automatycznie. Ponadto oprogramowanie zainstaluje je od razu. Następnie możesz zostać poproszony o ponowne uruchomienie komputera.

Zrób to, a wszystkie aktualizacje sterowników zostaną pomyślnie zapisane. Jest to prawdopodobnie najlepsze narzędzie do aktualizacji sterowników na naszej liście, ponieważ nie wymaga żadnej rejestracji ani dodatkowych kroków. Jeśli podoba Ci się ten program, możesz przejść na wersję premium i wesprzeć programistów, zdobywając dodatkowe korzyści.

wzmacniacz kierowcy

Dlaczego robisz to sam, kiedy roboty robią to lepiej?

Teraz wiesz, jak automatycznie instalować sterowniki w systemie Windows 10. Jest to bardzo żmudne zadanie, jeśli robisz to ręcznie. Korzystając z programu innej firmy, zaoszczędzisz minuty, jeśli nie godziny, na aktualizowaniu sterowników systemowych.

Jakie jest twoje ulubione narzędzie do aktualizacji sterowników? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.