5 najlepszych szablonów pojęć dla studentów

Notion to potężne narzędzie do robienia notatek i zwiększania produktywności. Dzięki funkcjom organizowania notatek, zajęć, wykładów i nie tylko może być nieocenionym źródłem wsparcia studiów i poruszania się po życiu studenckim. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze szablony Notion dla studentów, znalazłeś odpowiednią stronę.

5 najlepszych szablonów pojęć dla studentów

W tym artykule wymieniliśmy pięć najlepszych szablonów Notion specjalnie dla studentów. Nasz wybór obejmuje szablony, które można dostosować do Twoich potrzeb, pomagają w różnych aspektach życia studenckiego i pomagają w pełni wykorzystać swoje doświadczenie.

5 najlepszych szablonów pojęć dla studentów

Kalendarz rezonansu

Znany Doktor i YouTuber, Ali Abdaal, wynalazł Kalendarz Rezonansu. Pomysł polega na tym, że używasz szablonu jako miejsca do tworzenia zakładek do swoich myśli na podstawie treści, które rezonują z Tobą. Możesz nawiązać kontakt z mediami, które uznałeś za wartościowe, robiąc notatki i zastanawiając się nad nimi.

Możesz dodawać tytuły książek lub fragmenty z artykułów prasowych, podcastów, postów na blogach lub cytatów, które Cię zainspirowały. Ten szablon może przynieść korzyści uczniom, ponieważ ma służyć jako dodatkowa przestrzeń pamięci.

To aktywne przywoływanie i retrospekcja rezonowanych treści może pomóc Ci bardziej celowo traktować treści, które konsumujesz. Może to pomóc w zapoczątkowaniu wyjątkowych pomysłów i inspiracji do zadania i pracy nad projektem.

Organizator życia w kampusie

Jeśli jesteś rezydentem na studiach, Campus Life Organizer będzie dla Ciebie idealnym szablonem. Jak sama nazwa wskazuje, został zaprojektowany, aby pomóc Ci zorganizować życie w kampusie. Jego cechy są specyficzne, aby pomóc ci w zrównoważeniu wyzwań związanych z życiem na kampusie ze studiami:

  • „Planner” to miejsce, w którym możesz dodać wszystkie ważne daty, takie jak egzaminy, rejestracje na zajęcia, terminy zadań itp.
  • „Bloker czasu” pozwala zaplanować szczegóły dnia, tworząc określone bloki czasowe dla swoich zadań i obowiązków. Możesz uwzględnić godziny zajęć, przerwy, poświęcony czas na naukę itp.
  • Funkcja „Sieć” pomaga lepiej wykorzystać wydarzenia sieciowe, w których uczestniczysz, odnotowując dane kontaktowe profesjonalistów, których spotkałeś. Zawiera sekcję „Jak się poznaliśmy”, która jest idealna do przypomnienia – dzięki czemu możesz im przypomnieć, kim jesteś i okoliczności, w których się poznałeś. Świetny lodołamacz na następne spotkanie.
  • Funkcja „Cele” wyświetla Twoje cele na każdy semestr, śledzi je i pociąga Cię do odpowiedzialności.
  • „Budget Tracker” to kolejna fantastyczna funkcja zaprojektowana, aby wspierać Twoją niezależność. Pomoże Ci to kontrolować miesięczne wydatki, aby zapobiec nadmiernym wydatkom.

Notatki klasowe

Notatki klasowe to kolejny świetny szablon, jeśli koncentrujesz się na zarządzaniu notatkami. Ten szablon pomoże uporządkować najważniejsze notatki w jednym miejscu, aby mieć do nich szybki dostęp. Szablon jest zasadniczo tabelą, w której można rozpocząć pracę lub dostosować ją do własnych potrzeb. W tabeli będą przechowywane wszystkie wpisy notatek do ponownego sprawdzenia lub korekty.

Opcje dostosowywania obejmują dodawanie kategorii do przeglądu stanu, nazwy klasy i typu klasy. Możesz dodawać załączniki i łącza internetowe do materiałów, aby dodać dodatkowy kontekst do swoich notatek. Można również tworzyć grupy do udostępniania notatek.

Podania o pracę

Szablon podania o pracę jest praktyczny do wykorzystania w okresie poprzedzającym ukończenie studiów. Ponieważ prawdopodobnie chcesz zacząć ubiegać się o pracę, ten szablon pomoże Ci utrzymać porządek w poszukiwaniu pracy, pomagając w planowaniu aplikacji.

Ta tabela zawiera wszystkie istotne kategorie w procesie poszukiwania pracy. Po prostu dodaj swoje wpisy w tabeli bez zmian lub dostosuj ją do swoich preferencji. Aby łatwiej śledzić etapy, na których się znajdujesz w przypadku każdej pracy, możesz dołączyć listy motywacyjne i życiorysy używane do każdej aplikacji.

Lista rzeczy do przeczytania

Szablon Listy Czytelniczej został stworzony, aby pomóc Ci śledzić całą literaturę, którą planujesz przeczytać – polecaną przez Twój kurs lub w inny sposób. Pulpit nawigacyjny ma na celu zapewnienie, że nigdy nie przegapisz treści, gdy zapełnisz go książkami, które chcesz przeczytać, czasopismami akademickimi i podcastami. Dodatkowo, ponieważ ten szablon obsługuje „Notion Web Clipper”, możesz zapisywać strony internetowe i łącza bezpośrednio z sieci w swoim szablonie.

Inne niezwykłe szablony pojęć dla studentów

Inne szablony Notion, które są bardzo przydatne dla Studentów, obejmują:

Odstępne powtórzenia

Jest to technika uczenia się oparta na dowodach stosowana do zwalczania „krzywej zapominania”. Chodzi o to, abyś powoli zwiększał czasy przerw, aby uniknąć wkuwania materiału. W ten sposób będziesz w stanie przypomnieć sobie więcej, nawet jeśli całkowity czas nauki zostanie skrócony.

Korzystając z szablonu powtórzeń przestrzeni, przeglądanie ma miejsce w ciągu ośmiu godzin od rozpoczęcia nauki materiału; potem jeden dzień, potem siedem dni, potem 20, potem 35 – aż poczujesz się komfortowo w temacie.

Tablica Kanban

Szablon Tablicy Kanban pomaga śledzić przydziały za pomocą prostego wyświetlacza wizualnego, który przedstawia szybki przegląd statusu. Działa poprzez wymienienie ich wszystkich przed ostatecznym terminem w pierwszej kolumnie, druga kolumna jest zarezerwowana dla zadań, nad którymi aktualnie pracujesz, a trzecia jest dla ukończonych zadań.

System produktywności

Szablon Systemu produktywności jest idealny, aby pomóc Ci pogodzić terminy i projekty. Został zaprojektowany, aby pomóc Ci podzielić wszystko na mniejsze kawałki, a następnie przypisać bloki czasu na ukończenie każdego kawałka. Za pomocą tego szablonu możesz również dołączyć łącza do plików i dokumentów potrzebnych do uzupełnienia sekcji.

Dodatkowe często zadawane pytania

Gdzie mogę znaleźć więcej szablonów pojęć?

Najlepszym miejscem do znalezienia szablonów Notion jest galeria szablonów Notion.

Jak najefektywniej wykorzystać pojęcie jako student?

Sposób użycia Notion będzie różny w zależności od ucznia. Ponieważ szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób może to pomóc w twoich studiach i jak z nich korzystać, byłyby zbyt dużą ilością informacji, aby je tutaj umieścić, zamieściliśmy link do tych informacji na ich oficjalnej stronie internetowej.

Dlaczego jako student powinienem używać szablonów pojęć?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć używać szablonów Notion jako student:

• Możesz mieć wszystkie notatki z uczelni w jednym miejscu

• Umożliwia pracę w jednym miejscu bez konieczności otwierania kilku aplikacji

• Mogą przechowywać znaczną ilość informacji

• Możesz dostosować szablony do swoich osobistych potrzeb i preferencji

• Pomagają organizować studia i życie poza klasą

• Są gotowe, aby zaoszczędzić Twój czas

• Mogą być używane w trybie offline

• Są bezpłatne!

Zarządzanie doświadczeniem w college'u za pomocą szablonów Notion Student

Jako student możesz skorzystać z szerokiej gamy dostosowywalnych szablonów Notion, zaprojektowanych specjalnie, aby pomóc Ci zarządzać i organizować życie uczelni. Zapewniają miejsce do przechowywania notatek ze studiów, list lektur, rozkładów jazdy, podań o pracę, budżetów i wielu innych. Notion pozwala uwolnić trochę miejsca w mózgu, aby skupić się na robieniu wszystkiego, co w Twojej mocy.

Teraz, gdy pokazaliśmy Ci jedne z najlepszych szablonów Notion dla studentów, czy zdecydowałeś się pobrać i wypróbować któryś z sugerowanych? Jak myślisz, w czym może pomóc Ci szablon ucznia Notion? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.