20 najlepszych widżetów pojęć

Rynek aplikacji do robienia notatek jest bardzo konkurencyjny, a Notion zdecydowanie wyróżnia się w tłumie. Niezwykle przyjazny dla użytkownika interfejs i kompatybilność z wieloma urządzeniami sprawiają, że wielu użytkowników go uwielbia.

20 najlepszych widżetów pojęć

Jednak innym ważnym powodem, dla którego Notion jest ulubieńcem użytkowników, jest to, że możesz spersonalizować pulpit za pomocą widżetów innych firm.

Wtyczki, takie jak Indify i Apption, są podstawowymi opcjami dla Notion, ale inni programiści stworzyli również zabawne i pomocne widżety Notion. Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować adresy URL widżetów i wkleić je do pulpitu Notion za pomocą polecenia „/”.

20 najlepszych widżetów pojęć

Dodanie widżetu do konta Notion ma na celu zwiększenie produktywności i funkcjonalności oraz sprawienie, by Twoja przestrzeń robocza wyglądała ładniej.

Pomyśl o wszystkich widżetach, które masz na smartfonie lub tablecie io łatwym do nich dostępie. Chociaż możesz nie być pewien, jakiego rodzaju widżetów potrzebujesz lub chcesz w Notion, oto 20 najlepszych opcji do rozważenia.

1. Widżet zegara

Jeśli przez jakiś czas polegasz na telefonie lub nie lubisz mrużyć oczu, aby sprawdzić małe cyfry, które informują o czasie na komputerze, jest lepsze rozwiązanie.

Niektórzy użytkownicy Notion spędzają dużo czasu pracując nad organizowaniem projektów i list i byliby wdzięczni za szybki dostęp do zegara. Widżet Zidentyfikuj zegar analogowy pozwala ustawić strefę czasową i przeciągnąć granice zegara, aby zwiększyć lub zmniejszyć ją w czasie rzeczywistym.

2. Widżet zegara retro

Prosty widżet zegara analogowego może nie być odpowiedni dla Twojej strony Notion. Tak więc, jeśli jesteś fanem stylu cyfrowego zegara retro, WidgetBox ma fantastyczny widget.

Nie utkniesz tylko w możliwości dostosowania koloru tła lub tekstu. Zamiast tego możesz w pełni dostosować go do własnych potrzeb i szybko zintegrować z Notion. Ten widżet wskaże Ci godzinę i dzień, jednocześnie dopasowując się do Twojej estetyki.

3. Widżet pogodowy

Piękny widget pogody może sprawić, że Twoja strona Notion będzie wyglądać profesjonalnie. Możesz sprawdzić aktualną temperaturę w swojej lokalizacji, monitorować prognozę i odpowiednio planować.

Zespół Indify stworzył minimalistyczny widget pogody, który będzie pasował do stylu strony Notion. Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować link i wkleić go na żądanej stronie Notion.

4. Okrągły widget pogody

Jeśli omówiony powyżej widżet pogodowy nie jest twoją filiżanką herbaty, jest jeszcze jedna wspaniała opcja do rozważenia z WidgetBox.

Okrągłe widżety pogodowe są bardzo stylowe i oferują szeroką gamę opcji dostosowywania. Możesz zmienić kolor tła widżetu, tekst, obramowania, a nawet średnicę widżetu.

5. Widżet odliczania

Jak sama nazwa wskazuje, ten widżet jest idealny, jeśli jest wydarzenie, na które nie możesz się doczekać i chcesz zbudować oczekiwanie z odliczaniem.

Mogą to być urodziny drogiego przyjaciela, wydarzenie w pracy, które Cię ekscytuje, lub długo zaplanowane wakacje, które zaczynają się za kilka dni. Ten widżet odliczający od Indify odliczy miesiące, tygodnie, dni, godziny i minuty do głównego wydarzenia na Twojej stronie Notion.

6. Kalendarz Google

Dobrze zaprojektowany kalendarz jest kluczowym elementem utrzymania porządku podczas pracy nad pulpitem Notion. Wielu użytkowników korzysta z Kalendarza Google, aby uporządkować swoje sprawy służbowe i osobiste.

Teraz możesz mieć dobrze znaną aplikację kalendarza jako widżet bezpośrednio na swojej stronie Notion. Możesz wprowadzić zmiany w stylu kalendarza i osadzić go w Notion.

7. Widżet Spotify

Lubisz słuchać muzyki lub podcastów podczas pracy? Wtedy dodanie Notion Spotify Widget zmieni zasady gry.

Jeśli masz już konto Spotify, może to być kolejny logiczny krok. Posiadanie swojej ulubionej listy Spotify w Notion oznacza, że ​​nie musisz przełączać się z karty na kartę, aby pomijać utwory lub zmieniać listy odtwarzania podczas pracy.

8. Muzyka Apple

Inną popularną usługą przesyłania strumieniowego muzyki jest Apple Music. Użytkownicy Notion, którzy mają subskrypcję platformy, mogą w pełni wykorzystać widżet Apple Music dla Notion.

Możesz odwiedzić witrynę Apple Music, wybrać listę odtwarzania i z opcji „Udostępnij”, skopiować osadzony kod i wkleić go na stronie Notion.

9. Widżet tablicy

Jeśli używasz Notion do zarządzania projektami, widżet tablicy może być dla Ciebie bardzo przydatny. Tablica to fantastyczna przestrzeń do burzy mózgów i zapisywania przypadkowych myśli, gdy pojawi się inspiracja.

Integracja widżetu tablicy dla Notion jest bardzo prosta. Po prostu przejdź do aplikacji i skopiuj adres URL. Ten widżet umożliwia wybór ołówków, pędzli i innych standardowych narzędzi do tablic.

10. Widżet na Twitterze

Śledzenie wirusowych tweetów wymaga częstego przewijania. Zamiast podnosić telefon, aby sprawdzić Twittera lub otworzyć nową kartę w przeglądarce, możesz dodać widżet do swojej strony Notion, aby powiadomić Cię o interesujących tweetach?

Możesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami i aktualizacjami podczas pracy nad innymi ważnymi projektami. Twój kanał na Twitterze będzie w zasięgu ręki i nie będziesz musiał nawet przerywać przepływu pracy.

11. Widżet wyceny

Jeśli Notion jest pierwszą aplikacją, którą otwierasz rano, inspirujący cytat może być dokładnie tym, co musisz najpierw zobaczyć, aby znaleźć się we właściwym miejscu.

Może się zdarzyć, że gdy produktywność spada w ciągu dnia, spojrzenie na motywujące słowa napisane na pięknym tle może być dla Ciebie impulsem. Jeśli spodoba Ci się cytat dnia na swojej stronie Notion, rozważ widżet Cytat stworzony przez Indify.

12. Widżet Pinteresta

Jeśli lubisz codzienne cytaty motywacyjne, a także projekty kuchni, zwierzaki, grafikę i wszystko pomiędzy, widżet Pinteresta dla Notion może zadziałać.

Użytkownicy Notion, którzy uwielbiają przeglądać Pinterest, prawdopodobnie polubią obrazy wybrane przez widżet, które są skorelowane z ich kontem na Pintereście.

13. Widżet kalkulatora

Masz kalkulator na swoim telefonie i komputerze. Ale czy masz fajnie wyglądający widżet kalkulatora dla Notion zawsze pod ręką? Prawdopodobnie nie.

Nie musisz przełączać się między aplikacjami, jeśli trzeba wykonać jakieś obliczenia. Może być rozpraszający i nieefektywny. Możesz jednak użyć widżetu kalkulatora bezpośrednio na stronach Notion do budżetowania i utrzymywania porządku w finansach.

14. Widżet konwertera jednostek

Czy używasz Notion do stworzenia książki kucharskiej? Wtedy prawdopodobnie ciągle konwertujesz pomiary z Celsjusza na Fahrenheita lub masz do czynienia z systemem metrycznym.

Nie musisz przełączać się na inną kartę i Google tych kalkulatorów za każdym razem, gdy chcesz coś przekonwertować, jeśli masz pomocny widżet konwertera jednostek na swojej stronie Notion.

15. Widżet Pozdrowienia

Minimalistyczny i łatwy w użyciu widżet, który jest zabawny i użyteczny, wita Cię każdego dnia i dostarcza kluczowych informacji, których potrzebujesz, aby rozpocząć dzień.

Widżet Powitanie życzy dzień dobry lub dzień dobry (w zależności od tego, kiedy otworzysz Notion) i poda dzień, datę i godzinę. Nie jest to wymyślny widżet, ale pasuje do prawie każdej tworzonej przez Ciebie strony Notion.

16. Zegar światowy

Użytkownicy Notion, którzy muszą komunikować się ze współpracownikami lub klientami mieszkającymi w innych częściach świata, muszą pamiętać o strefach czasowych.

Na przykład, jeśli jesteś w Chicago, możesz nie być pewien, która jest godzina w Londynie, a nie chcesz wysyłać wiadomości, która ma znaczenie dla czasu, gdy śpi. Widżet zegara światowego może pomóc. Wygląda niesamowicie i pokazuje dokładny czas w maksymalnie trzech różnych lokalizacjach na całym świecie.

17. Widżet Pomodoro

Czy zmagasz się z zarządzaniem czasem? Technika Pomodoro była dla wielu ratunkiem. Pomaga lepiej zarządzać czasem i można go zastosować do dowolnego zadania.

Zachęca do pracy po 25 minut, a następnie do zrobienia 5-minutowej przerwy. Jeśli to działa, możesz teraz osadzić widżet Notion, aby lepiej zarządzać przepływem pracy.

18. Widżet paska postępu

Śledzenie codziennych, tygodniowych, a nawet rocznych celów może wymagać dużo pracy i poświęcenia. Aby to trochę ułatwić, możesz użyć widżetu paska postępu zaprojektowanego dla Notion.

Pomoże Ci to spojrzeć z perspektywy czasu poświęconego na cel i zapewnić, że będziesz na bieżąco z planem.

19. Widżet Astro Charts

Ten widżet może nie być dla wszystkich, ale wielu go pokocha. Jeśli jesteś fanem astrologii i codziennie sprawdzasz swój horoskop, widżet Astro Charts będzie idealnym dodatkiem do Twojej strony Notion.

Może się wydawać, że nie ma to wpływu na produktywność, ale jeśli Twój horoskop Cię motywuje, to jest to idealny dodatek.

20. Widżet Giphy

Zabawny GIF może rozjaśnić Twój dzień i wprawić Cię w odpowiedni nastrój do dalszej pracy i zarządzania projektami.

Zamiast tracić czas na przewijanie nieskończonych ilości GIF-ów online, ciesz się codziennym GIF-em dostarczanym przez widżet GIPHY. Sprawi to, że Twoja strona Notion będzie bardziej interaktywna i przyjemna, a nawet może pobudzić kreatywność.

Korzystanie z widżetów Notion na swoją korzyść

Nie każdy widżet, który dodasz do strony Notion, będzie miał na celu promowanie produktywności. Niektóre są po to, aby zapewnić odrobinę wytchnienia od pracy i rozśmieszyć.

Jeśli chodzi o widżety Notion, każdy znajdzie coś dla siebie, a nowe widżety są zawsze w fazie rozwoju.

Zegar, pogoda, widżety usług strumieniowego przesyłania muzyki to popularne opcje, ale istnieją inne doskonałe sposoby na dostosowanie i optymalizację stron Notion. Kilka źródeł zewnętrznych ma przez cały czas coś dostępnego dla użytkowników.

Które widżety Notion dodałbyś do swojego pulpitu nawigacyjnego i stron? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.