Jak dodać obraz tła do Kalendarza Google

Dodanie obrazu tła do Kalendarza Google przez bardzo długi czas było łatwe. Wystarczyło skorzystać z funkcji Laboratorium oferowanej przez Google w ustawieniach Kalendarza Google. Niestety, z jakiegoś powodu Google zdecydowało się wycofać funkcję Labs, pozostawiając nas bez szybkiego i łatwego sposobu na zmianę obrazu tła. Google Labs był programem testowym/eksperymentalnym, umożliwiającym korzystanie z funkcji i opcji w różnych Aplikacjach Google, takich jak Gmail i Kalendarz. Niektóre funkcje trafiły do ​​wielu aplikacji, podczas gdy inne nie.

Jak dodać obraz tła do Kalendarza Google

Niezależnie od tego, tylko dlatego, że funkcja Labs zniknęła, nie oznacza, że ​​wciąż nie ma kilku sztuczek, których możesz użyć. Aby teraz dodać obraz tła, użytkownicy Kalendarza Google będą musieli skorzystać z pomocy innej firmy.

Dodawanie obrazu tła do Kalendarza Google za pomocą rozszerzeń Chrome

Ponieważ Google Labs zniknęło, jedynym sposobem dodania obrazu tła do Kalendarzy Google jest użycie przeglądarki Chrome i rozszerzenia innej firmy. Oto trzy najlepsze.

Rozszerzenie Chrome niestandardowe tła kalendarza

Jednym z rozszerzeń Chrome, które może pomóc urozmaicić tło Kalendarza Google, jest trafnie nazwane Niestandardowe Tła Kalendarza. Możesz dodać obrazy pełnego tła, aby urozmaicić aplikację i nadać jej inny wygląd w dowolnym momencie.

 1. Przejdź do niestandardowego tła kalendarza i kliknij Dodaj do Chrome w prawym górnym rogu strony, aby go zainstalować.
 2. Po zainstalowaniu kliknij ikonę w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome, a następnie wybierz „Opcje . “
 3. Kliknij preferowaną opcję wyświetlania:
  • Pojedynczy obraz – To jest jeden statyczny obraz, który możesz ustawić jako obraz tła. Obraz nie zmieni się, dopóki nie zmienisz go bezpośrednio.
  • Miesięczny obraz – Ta opcja umożliwia ustawienie innego obrazu dla każdego miesiąca w roku.
 4. Dodaj wybrany obraz do odpowiedniego pola wejściowego.
  • Musisz wpisać (lub skopiować i wkleić) adres URL swojego obrazu.
 5. Po zakończeniu dodawania obrazu (obrazów) kliknij "Zapisać" w prawej dolnej części ekranu.
 6. Teraz, gdy zalogujesz się na swoje konto Kalendarza Google, zobaczysz tło obrazu za kalendarzem.

Jeśli chodzi o percepcję wizualną, najlepiej wybrać niezbyt hałaśliwe obrazy, ponieważ utrudnia to oglądanie kalendarza. Aby odciążyć oczy, trzymaj się obrazów zawierających pojedynczą paletę kolorów, takich jak sceny przyrodnicze.

G-calize rozszerzenie Chrome

G-calize jest nieco bardziej wyjątkowy dzięki oferowanym funkcjom. Rozszerzenie nie pozwala dostosować obrazu tła Kalendarza Google, ale zamiast tego umożliwia zmianę koloru tła i czcionki dla poszczególnych dni tygodnia. Takie rozszerzenie jest przeznaczone dla tych, którzy chcą uniknąć rozpraszających obrazów, ale nadal chcą dodać odrobinę koloru. Takie podejście do dostosowywania tła Kalendarza Google zapewnia kolorowy sposób na zastąpienie domyślnego ustawienia bieli. G-calize sprawia, że ​​rozróżnienie pomiędzy poszczególnymi dniami tygodnia jest znacznie łatwiejsze dla oczu.

 1. Przejdź do G-calize i kliknij niebieski "Dodaj do Chrome ”, aby go zainstalować.
 2. Po zainstalowaniu kliknij prawym przyciskiem ikonę rozszerzenia znajdującą się po prawej stronie paska adresu , a następnie wybierz Opcje .”
 3. W menu po lewej stronie znajdują się dwie zakładki:
  • Dzień tygodnia : Zmień kolory czcionki i tła na każdy dzień tygodnia. Możesz użyć jednego z predefiniowanych kolorów z palety lub dostosować własny.
  • Święto : Wybierz święta i zmieniaj kolory i czcionki, aż do zadowolenia. Możesz nawet zaimportować kalendarz, jeśli już go masz.
 4. Gdy skończysz zmieniać ustawienia kolorów, po prostu przewiń w dół i wybierz "Zapisać.” Zmiany powinny być natychmiastowe.
 5. Odwiedź ponownie stronę Kalendarza Google (lub odśwież ją), a zauważysz utworzony przez siebie nowy wygląd.

Z biegiem czasu przyzwyczaisz się do schematu reprezentacji kolorów i będziesz wiedział, w którym dniu tygodnia dodajesz wydarzenie, na przykład niedziele i środy.

Stylowe rozszerzenie Chrome

Stylish to fantastyczne rozszerzenie Google Chrome, które pozwala zastosować szeroką gamę stylów do dowolnej witryny, nie tylko do Kalendarza Google. Stylowy ma również rozszerzenie dla Mozilla Firefox.

 1. Przejdź do Stylowy i kliknij niebieski "Dodaj do Chrome ”. przycisk.

 2. Przejdź do Kalendarza Google.

 3. Kliknij lewym przyciskiem myszy "Elegancki ikona rozszerzenia” znajduje się w prawej górnej części paska adresu , która może być nieprzypięta w ikonie rozszerzenia Google.

 4. Zobaczysz listę dostępnych motywów Kalendarza Google. Te opcje to tylko kilka motywów dla adresu URL, a niektóre nie mają zastosowania.

 5. Aby uzyskać więcej teł Kalendarza Google, kliknij „Znajdź style dla różnych witryn link znajdujący się na dole listy.

 6. Pojawia się cała biblioteka motywów do wyboru, ale nie jest ona specyficzna dla opcji Kalendarza Google. Musisz szukać.

 7. W pasku wyszukiwania strony Stylowe wpisz "kalendarz Google" i naciśnij "Wchodzić" lub kliknij „ikona wyszukiwania” (szkło powiększające).

 8. Wyniki nie są doskonałe, ale możesz posortować listę, aby znaleźć tła Kalendarza Google. Jeśli widzisz styl, który Ci się podoba, kliknij obraz, aby otworzyć jego stronę.

 9. Na wybranej stronie tła wybierz „Zainstaluj styl” przycisk znajdujący się pod próbką obrazu.

 10. W Kalendarzu Google kliknij lewym przyciskiem myszy "Rysik" ikonę rozszerzenia w przeglądarce (w prawym górnym rogu), wybierz „Zainstalowany” kartę, a następnie przesuń "Aktywny" suwak wybranego tła w prawo, aby je włączyć. W niektórych przypadkach możesz jednocześnie wykonać więcej niż jeden motyw lub skórkę.

 11. Odśwież Kalendarz Google i powinno pojawić się tło lub inne zdjęcia.

Nie tylko Twój Kalendarz Google dostosuje się do wybranego stylu, ale także wszystkie inne witryny, które umożliwiają Stylowi zmianę motywu.

Rysik ładował się trochę wolno w niektórych przypadkach podczas przeglądania tła/motywów w Kalendarzach Google. Zainstalowana lista była trochę powolna, aby wyświetlić się podczas otwierania opcji rozszerzeń u góry przeglądarki.

Podczas wyszukiwania tła funkcja wyszukiwania rozszerzenia Stylus jest nieco słaba, ponieważ zawiera więcej niż żądane wyszukiwane hasło. Niezależnie od tego, jeśli będziesz cierpliwie przeglądać, znajdziesz naprawdę fajne motywy/tła dla swoich adresów URL, w tym „Kalendarz Google” (calendar.google.com).