Brother MFC-J5720DW Business Smart recenzja

169 £ Cena podczas recenzji

MFC-J5720DW to największy model z nowej serii atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych Brother J5000, oferujący doskonałą gamę funkcji w atrakcyjnej cenie. Przekonuje do dużych prędkości mono i kolorowych, laserowych kosztów eksploatacji, pracy w sieci przewodowej lub bezprzewodowej oraz automatycznego druku dwustronnego. Zobacz też: Jakie są najlepsze drukarki atramentowe dla profesjonalnych fotografów?

Brother MFC-J5720DW Business Smart recenzja

Jego podwójne dolne tace na 250 arkuszy są połączone z tylną tacą wielofunkcyjną, a prawdziwym wyzwaniem jest to, że wszystkie trzy obsługują papier A3. Firma Brother poprawiła również jakość wykonania: tace są mocniejsze niż podpórki do ręcznego podawania, które krytykowaliśmy na MFC-J4710DW.

Zapomnij o wszelkich uprzedzeniach, jakie możesz mieć, że drukarki atramentowe są droższe niż lasery: tak długo, jak wybierzesz wkłady atramentowe XL, strony monochromatyczne i kolorowe są drukowane z szybkością 0,8 pensa i 3,8 pensa na stronę. Drukarka jest dostarczana ze standardowymi wkładami, ale nie ma korzyści z kupowania większej ilości przy tej pojemności, ponieważ podnoszą one koszty strony do 2,3 pensa i 7,3 pensa.

Brother MFC-J5720DW - z przodu, widok w trzech czwartych

Kolorowy ekran dotykowy drukarki jest łatwy w obsłudze, a duże ikony pokazują operacje skanowania, kopiowania i faksowania. Zapewnia również szybki dostęp do szeregu funkcji w chmurze, z opcjami dla Box, Google Drive, Evernote, Dropbox, Facebook, Picasa, Flickr, OneNote i OneDrive.

Konfiguracja dostępu to pestka: wybraliśmy Dysk Google, wprowadziliśmy unikalny kod rejestracyjny dostarczony przez portal w chmurze firmy Brother i włączyliśmy dostęp chroniony kodem PIN. Przesłaliśmy obrazy ze skanera i pamięci USB na nasze konto, przejrzeliśmy nasze foldery w chmurze i wybraliśmy pliki do wydrukowania lub zapisania na USB. Prosty.

Internetowy interfejs użytkownika firmy Brother zapewnia łatwy dostęp do innych funkcji drukarki — na przykład monitorowania materiałów eksploatacyjnych i tworzenia 100-wpisowej książki adresowej faksu. Po włączeniu LDAP mogliśmy przeglądać listę użytkowników Active Directory z poziomu drukarki i wysyłać do nich e-maile i faksy.

Stworzyliśmy profile skanowania dla serwerów FTP i udziałów sieciowych oraz użyliśmy narzędzia Windows Control Center 4, aby uzyskać dostęp do funkcji kopiowania, skanowania, OCR i faksu z pulpitu. Operacje skanowania można również łączyć bezpośrednio z aplikacjami lokalnymi, takimi jak poczta e-mail.

Brother MFC-J5720DW - przód, kwadratowy

Tryby przewodowy i bezprzewodowy są ustawiane z interfejsu internetowego, ale pamiętaj, że oba nie mogą być aktywne jednocześnie. Chociaż NFC nie jest obsługiwane, Apple AirPrint działa dobrze z naszym iPadem, a sprytna aplikacja mobilna Brother iPrint&Scan pozwala nam drukować bezpośrednio z naszego albumu fotograficznego i dowolnych zarejestrowanych usług w chmurze.

Niestety, w naszych testach nie mogliśmy dorównać deklarowanej przez Brother prędkości drukowania 27 str./min. Nasz 27-stronicowy dokument Word został dostarczony z prędkością 21 str./min w trybie Fast sterownika, 15,5 str./min w trybie normalnym i 1,7 str./min w trybie Best. Podobnie nasz 24-stronicowy druk DTP w kolorze zwrócił tylko 1,4 str./min w trybie Najlepszy, podczas gdy plakat A3 o wysokiej rozdzielczości wypełzał w około sześć minut. Dupleks również jest opóźniony: 24-stronicowy dokument Word drukowany z głośną prędkością 6 stron na minutę.

Skaner daje doskonałe wyniki, ale jego automatyczny podajnik dokumentów jest głośny i powolny, a dziesięciostronicowa kopia w trybie normalnym zwraca szybkość druku monochromatycznego i kolorowego 11 str./min i 8,5 str./min.

brat_1

Jakość wydruku różniła się znacznie w zależności od gramatury papieru. Odkryliśmy, że tryby Szybki i Normalny na tanim papierze o gramaturze 90 g/m2 były wystarczające tylko dla kopii roboczych, ponieważ tekst był nieco rozmyty. Cięższy papier o gramaturze 100 g/m2 dawał ostrzejszy tekst i chociaż kolorowe grafiki i zdjęcia były bardziej szczegółowe, nadal były blade i pozbawione kontrastu. Błyszczący papier fotograficzny zapewniał o wiele lepsze szczegóły i żywe kolory, ale widoczne było pewne krwawienie na krawędziach, a głowice drukujące pozostawiały nieestetyczne ślady zarysowań na powierzchni.

MFC-J5720DW ma pewne pobicia w stawkach wartości, ale jego średnia jakość druku i niskie prędkości obniżają jego wyniki. Wygrywa jednak pod względem elastyczności papieru, dzięki obsłudze formatu A3 w trzech głównych źródłach papieru. Ponadto jego funkcje chmury należą do najlepszych, a koszty drukowania są godne pochwały niskie.