Recenzja sesji GoPro Hero 5: Mały, ale potężny, teraz w ofercie

Recenzja sesji GoPro Hero 5: Mały, ale potężny, teraz w ofercie

Obraz 1 z 11

Nagroda Sesji GoPro Hero5

Główny przegląd sesji GoPro Hero5
Recenzja sesji GoPro Hero5 wstecz
Wyświetlanie przeglądu sesji GoPro Hero5
Recenzja sesji GoPro Hero5 skoncentrowana
Soczewka przeglądowa GoPro Hero5 Session
Porty przeglądu sesji GoPro Hero5
Recenzja sesji GoPro Hero5 solo
Recenzja sesji GoPro Hero5 góra
Główny przegląd sesji GoPro Hero5
Wieża przeglądowa sesji GoPro Hero5
249 £ Cena podczas recenzji

POWIADOMIENIE O UMIEJĘTNOŚCI: Ten fajny mały aparat jest obecnie w ofercie Argos. Cena spadła z 199 GBP do 129 GBP, oszczędzając 70 GBP od sugerowanej ceny detalicznej. Możesz skorzystać z oferty pod tym linkiem. Ponadto przy każdym zakupie w Argos o wartości powyżej 100 GBP otrzymujesz obecnie darmowy kupon o wartości 10 GBP.

Nasza pierwotna recenzja jest kontynuowana poniżej

W zeszłym roku GoPro wyszło z równowagi podczas GoPro Hero Session. Po raz pierwszy firma dokonała przeglądu obudowy kamery sportowej i była pierwszą kamerą GoPro, której można było używać na mokrej nawierzchni bez konieczności wkładania jej do futerału.

W tym roku firma zastosowała lekcje wyciągnięte podczas produkcji sesji do Hero5 Black, czyniąc ją również w pełni wodoodporną, ale znalazła również czas na aktualizację swojej dziecięcej kamery akcji: wejdź do sesji GoPro Hero 5.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja naszego Hero 5 Black.

Recenzja sesji GoPro Hero 5: Jakość i funkcje kompilacji

Kluczową aktualizacją jest przejście z Full HD w zeszłym roku na przechwytywanie 4K w tym roku, o czym później, ale jedna rzecz, która się nie zmieniła, to projekt Sesji. Nadal jest uroczy i ma kształt kostki, waży prawie nic przy 74g i jest znacznie mniejszy niż Hero 5 Black, mierząc 38 x 38 x 38 mm.

[galeria:7]

Tegoroczna sesja jest nadal wodoodporna do głębokości 10 m, co oznacza, że ​​nie musisz się martwić, że wyskoczysz w futerał, chyba że planujesz nurkowanie z akwalungiem. Jest to również tańsze o 100 funtów.

Kluczowa różnica między sesją a czernią pod względem możliwości polega na tym, że w tej sesji brakuje kolorowego wyświetlacza LCD do kadrowania i odtwarzania. Zamiast tego na górze znajduje się podstawowy, monochromatyczny ekran LCD, który wyświetla tryby i stan, podczas gdy elementy sterujące na urządzeniu są ograniczone do fizycznych przycisków. Na górze znajduje się dwufunkcyjny przycisk zasilania i migawki, a przycisk dedykowany do przełączania trybów fotografowania znajduje się z tyłu obudowy.

Kolejną dużą różnicą między Hero 5 Black a Hero 5 Session jest to, że ta ostatnia ma niewymienną baterię 1000 mAh, co ogranicza jej praktyczność dla profesjonalnych kamerzystów. Bez możliwości szybkiej wymiany rozładowanych baterii, gdy zabraknie Ci energii (więcej na ten temat poniżej), będziesz musiał polegać na banku energii, jeśli chcesz kontynuować fotografowanie, lub kupić dwa aparaty, ponieważ opłata zajmuje nieco ponad godzinę.

[galeria:6]

Na szczęście Hero 5 Session ma lepszą żywotność baterii niż jej odpowiednik Hero 5 Black. Dzięki materiałowi stop/start udało mi się wycisnąć z niego 1 godzinę 40 minut przy 40% pozostałej baterii. Hero 5 Black udało się w sumie tylko 1 godz. 45 min.

Wideo jest nagrywane na microSD, ale w opakowaniu nie znajdziesz dołączonej karty, a ładowanie i przesyłanie danych odbywa się przez port USB typu C. Aparat obsługuje karty o pojemności do 128 GB, co pozwala na zapisywanie wszystkich zdjęć i filmów – w zależności od potrzeb związanych z przechowywaniem – a na Amazon można znaleźć karty o pojemności 32 GB za jedyne 10 GBP.

Na szczęście w pudełku znajduje się kabel USB Type-C na USB, dzięki czemu można naładować kamerę, a także w zestawie prosty uchwyt na kask. Możesz uzupełnić to o szereg opcjonalnych uchwytów, jeśli chcesz jeździć na surfowaniu lub jeździe na rowerze górskim.

Recenzja sesji GoPro Hero 5: Jakość obrazu i wideo

Sesja Hero 5 jest bardzo łatwa w użyciu. Naciśnięcie spustu migawki na górze włącza aparat i umożliwia rozpoczęcie nagrywania w ciągu kilku sekund. Jeśli ponownie naciśniesz przycisk, zapisze to nagranie, a następnie wyłączy aparat, aby przedłużyć żywotność baterii.

Naciskając przycisk trybu z tyłu, możesz przełączać się między trybami wideo i zdjęć, a na wyświetlaczu LCD zobaczysz, w jakim ustawieniu się znajdujesz, wraz z informacjami o baterii i pozostałej pamięci. Nowa sesja obsługuje również ten sam zestaw podstawowych elementów sterujących głosem, co Hero 5, umożliwiając bezdotykową kontrolę nad odtwarzaniem i wstrzymywaniem, przełączaniem trybów i robieniem zdjęć. Przydatne, jeśli jeździsz na nartach i nie chcesz wyciągać rąk z rękawiczek.

[galeria:3]

Ponieważ sesja Hero 5 nie ma kolorowego ekranu dotykowego, musisz połączyć się z nią za pomocą aplikacji GoPro Capture w telefonie, aby zmienić ustawienia i przejrzeć materiał. Podoba mi się ekran dotykowy Hero 5 Black, ale biorąc pod uwagę funkcje znalezione w pakiecie aplikacji GoPro, ekran dotykowy nie jest funkcją, której tak bardzo brakowało.

Zobacz pokrewną recenzję GoPro Hero 5 Black: Najlepsza kamera akcji w branży, teraz tańsza

Najlepszą nową funkcją Hero 5 Session jest możliwość nagrywania wideo 4K przy 30 klatkach na sekundę. Nie jest tak zdolny, jak Hero 5 Black, który oferuje nagrywanie 4K w 60 klatkach na sekundę, ale mimo to jakość wideo jest imponująca. Jeśli chcesz osiągnąć wyższą liczbę klatek na sekundę, możesz obniżyć do 1440p przy 60 klatkach na sekundę, 1080p przy 90 klatkach na sekundę lub nawet 720p przy 120 klatkach na sekundę w przypadku nagrań wideo w zwolnionym tempie. Możesz zobaczyć pełny podział trybów oferowanych na stronie GoPro.

Filmy są ostre i szczegółowe, oferując znaczny postęp w porównaniu z zeszłoroczną sesją Hero 4 Session. Wynika to głównie ze zwiększonej rozdzielczości, ale sprowadza się również do ulepszonej przepływności nagrywania wideo, która obecnie wynosi do 60 Mb/s w porównaniu z zeszłoroczną sesją Hero 4 25 Mb/s.

[galeria:10]

Podobnie jak wydajność aparatu Hero 5 Black, nasycenie kolorów było zimne, a wydajność przy słabym oświetleniu była nieco problematyczna z zauważalnym szumem obrazu. Zdjęcia są rejestrowane w rozdzielczości 10 megapikseli, a kolory są żywe, ale brakuje im szczegółów dobrego aparatu smartfona.

Odkryłem również, że obrazy były niedoświetlone w porównaniu ze zdjęciami wykonanymi w Hero 5 Black, a brak obsługi RAW oznacza, że ​​naprawa tych obrazów również nie będzie tak skuteczna.

Recenzja sesji GoPro Hero 5: Werdykt

Wyraźnie ma ograniczenia w porównaniu z Hero 5 Black, ale urocza sesja to piekielny cios jak na tak małą kamerę akcji. Jego jakość wideo jest doskonała, jest wodoodporny i kompaktowy, a żywotność baterii jest dobra. Uwielbiam też sterowanie głosowe, a aplikacja świetnie sprawdza się w kadrowaniu i odtwarzaniu.

Jednak, chociaż jest o 100 GBP tańszy niż Hero 5 Black, jeszcze lepsza wartość jest oferowana za pośrednictwem wciąż w sprzedaży Hero 4 Session. Pozostaje to pękającą kamerą, w której brakuje tylko obsługi 4K i sterowania głosowego, ale jest o całe 100 funtów tańszy.

[galeria:1]