Recenzja Nissana X-Trail (2017): Jeszcze więcej 4×4 za te pieniądze

Recenzja Nissana X-Trail (2017): Jeszcze więcej 4x4 za te pieniądze

Obraz 1 z 17

nissan_x-trail_2017_recenzja_6

nissan_x-trail_2017_recenzja_5
nissan_x-trail_2017_recenzja_14
nissan_x-trail_2017_recenzja_4
nissan_x-trail_2017_recenzja_7
nissan_x-trail_2017_recenzja_8
nissan_x-trail_2017_recenzja_9
nissan_x-trail_2017_recenzja_10
nissan_x-trail_2017_recenzja_12
nissan_x-trail_2017_recenzja_1
nissan_x-trail_2017_recenzja_2
nissan_x-trail_2017_recenzja_3
nissan_x-trail_2017_recenzja_13
nissan_x-trail_2017_recenzja_11
nissan_x-trail_2017_recenzja_15
nissan_x-trail_2017_recenzja_16
nissan_x-trail_2017_recenzja_17
23130 £ Cena w recenzji

Kiedy Nissan X-Trail został po raz pierwszy wprowadzony na rynek na początku 2000 roku, rynek samochodowy wyglądał zupełnie inaczej. Miałeś swoje rodzinne samochody i 4x4, a termin crossover miał zupełnie inne konotacje. X-Trail zapoczątkował coś nowego: był to mocny, kanciasty samochód 4×4, ale był ukierunkowany zarówno na obowiązki szkolne, jak i do aktywnego użytku na świeżym powietrzu.

Szybko do przodu 17 lat, a rynek 4×4 przeszedł metamorfozę. Każdy producent ma teraz pełną gamę crossoverów w rosyjskich rozmiarach lalek, a Nissan Qashqai jest najpopularniejszym z nich. Większy Nissan X-Trail nadal cieszy się jednak ogromną popularnością, przy globalnej sprzedaży 766 000 w 2016 r., co czyni go „najpopularniejszym SUV-em na świecie”, a jego większy rozmiar sprawia, że ​​jest bardziej praktycznym wyborem dla rodzin niż Qashqai.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja Nissana Qashqai (2017) – popularny crossover przechodzi łagodną metamorfozę

[galeria:2]

Recenzja Nissana X-Trail (2017): Wnętrze, technologie samochodowe i audio

Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co jest tak popularne, nie ma sensu podrywać instrukcji i zaczynać od nowa co kilka lat; więc nowy X-Trail 2017 jest raczej ewolucją poprzedniego modelu niż radykalną zmianą.

Zobacz powiązaną recenzję Audi Q2: SUV, który chce być hatchbackiem Nowy przegląd Nissana Qashqai (2017): Popularny crossover jest teraz wyposażony w technologię autonomicznej jazdy Najlepsze samochody elektryczne 2018 UK: Najlepsze pojazdy elektryczne na sprzedaż w Wielkiej Brytanii

To widać, gdy wejdziesz do zaktualizowanego Nissana X-Trail z 2017 roku. Pomimo kilku ulepszeń jest to bardzo znajome miejsce do siedzenia. Rzeczywiście, kiedy po raz pierwszy miałem okazję jeździć X-Trail, znajdował się on obok nowego Qashqaia i ma tak wiele wspólnego z projektowym DNA tego modelu, że trudno je odróżnić dla każdego, kto nie zna się na tym.

Więc co nowego w środku? Podobnie jak w przypadku Qashqai, najbardziej oczywistą wizualną nowością jest nowa kierownica, która ma teraz bardziej rasowy, płaski kształt, grubszą obręcz i mniejszą środkową piastę, aby lepiej widzieć tarcze przyrządów.

[galeria:6]

Gdzie indziej, najwyższej klasy wykończenie Tekna ma teraz podgrzewane siedzenia z przodu, a w drugim rzędzie skórzane siedzenia mają „ulepszone pikowanie”, a pojemność bagażnika została zwiększona z 550 litrów do 565 w modelu pięciomiejscowym (siedem siedzeń). rozmiar buta modelu nadal wynosi 445 litrów), ale nie zmienił się znacząco, a układ i popularna wersja siedmiomiejscowa pozostały na swoim miejscu.

Nie zrobiono też wielkiego kroku naprzód, jeśli chodzi o to, co X-Trail oferuje w swoim systemie informacyjno-rozrywkowym. Dostępny jest nowy opcjonalny ośmiogłośnikowy system audio Bose, którego nie miałem okazji słuchać podczas mojego testu X-Trail, ale który brzmi fantastycznie w Nissanie Qashqai, a teraz jest też radio DAB w całej gamie.

W przeciwnym razie, nawet przy nieco bardziej „aplikacyjnym” wyglądzie, system informacyjno-rozrywkowy zaczyna pokazywać swój wiek. Nawigacja satelitarna działa dość dobrze, ale niewiele jest możliwości dla użytkowników smartfonów poza zwykłym zestawem głośnomówiącym i obsługą odtwarzania dźwięku przez Bluetooth. Nie ma opcji Android Auto ani Apple Carplay, a jedyne wbudowane aplikacje dostarczają nagłówki Eurosportu, sugestie z serwisu TripAdvisor i wyszukiwanie online Google. Nie jest to najbardziej użyteczny zestaw oprogramowania, na które bym się odważył.

Plusem jest to, że system informacyjno-rozrywkowy Nissana X-Trail 2017 jest co najmniej łatwy w użyciu i logicznie ułożony – szkoda, że ​​nie ma w tym zbyt wiele.

[galeria:11]

Recenzja Nissana X-trail (2017): Technologie wspomagania kierowcy

Nowy Nissan X-Trail przedstawia podobny obraz, jeśli chodzi o technologie wspomagania kierowcy, które Nissan świetnie wykorzystał podczas premiery. System, nazwany ProPILOT, będzie mógł sterować kierowaniem, przyspieszaniem i hamowaniem na autostradach oraz podczas jazdy z dużą prędkością; ale do klientów Nissana X-Trail trafi dopiero w 2018 roku.

Na razie będziesz musiał zadowolić się zwykłym wyborem pomocnych, ale nieco mniej ekscytujących funkcji, które obejmują (w zależności od zakupionego modelu) automatyczne parkowanie w zatoce i równoległe, 360-stopniowy widok z góry z kamery, droga - rozpoznawanie znaków i ostrzeżenia o opuszczeniu pasa ruchu.

Funkcja wspomagania ruszania pod górę w X-Trailu została ulepszona dzięki nowemu asystentowi Stand Still Assist, który utrzymuje samochód nieruchomo przez trzy minuty przed automatycznym włączeniem hamulca postojowego. Udoskonalono również funkcje „Inteligentnej mobilności”, dodając rozpoznawanie pieszych do systemu „Inteligentnego hamowania awaryjnego” i tylnego ostrzeżenia o ruchu poprzecznym, które aktywuje wizualne i dźwiękowe ostrzeżenia, gdy kierowca próbuje cofnąć, gdy wykryty zostanie inny pojazd zbliża się z boku.

[galeria:10]

Recenzja Nissana X-Trail (2017): Silniki, napęd na drogach i w terenie

Nissan X-Trail jest dostępny z kilkoma różnymi silnikami w opcjach z napędem na przednie i cztery koła oraz z manualną i automatyczną skrzynią biegów CVT. To faktycznie ten sam zakres, co w poprzednim modelu X-Trail.

Jeździłem na szosie i w terenie 2-litrowym silnikiem Diesla z napędem na cztery koła o mocy 175 KM i sześciobiegową manualną skrzynią biegów, który zachowywał się nienagannie w każdych warunkach. Trochę głośno, gdy obroty się podnoszą, a ręczna skrzynia biegów o długim skoku oznacza, że ​​zmiana biegów jest trochę rolnicza, ale prowadzenie jest spokojne i pewne, jak zawsze, a przechyły nadwozia są zaskakująco dobrze kontrolowane na zakrętach, jak na takie duży pojazd.

[galeria:5]

Na drodze czuje się prawie tak samo zwinny i dobrze wychowany jak mniejszy Qashqai, a nasza trasa terenowa – głównie szutrowe drogi pożarowe z jednym stromym i wyboistym technicznym odcinkiem zjazdu – poprowadziła komfortowo.

Bez skomplikowanych ustawień, o które trzeba się martwić – proste pokrętło zamontowane w środkowej konsoli pozwala przełączać się między 2WD, trybem auto (gdzie moc jest przesyłana na tylne koła tylko na śliskiej nawierzchni) i 4WD – to nie jest samochód, którym możesz weź udział w najtrudniejszych safari terenowych, ale poradzi sobie dobrze, jeśli będziesz regularnie jeździć dość długimi odcinkami nieutwardzonej drogi.

Recenzja Nissana X-Trail (2017): Werdykt

Z cenami zaczynającymi się od nieco ponad 23 000 GBP, Nissan X-Trail 2017 zapewnia rozsądną cenę. Jest przestronny, dobrze się prowadzi, zapewnia skuteczne możliwości jazdy w terenie, a także ma duży wybór technologii bezpieczeństwa.

Nieco wyrafinowany wygląd zewnętrzny oznacza, że ​​wygląda lepiej niż kiedykolwiek, chociaż uważam, że nieco zapluskwione tylne światła hamowania mogłyby przydać się metamorfozą.

Jednak jego system informacyjno-rozrywkowy wymaga odświeżenia – wygląda staroświecko, a funkcje są ograniczone – i rozczarowuje fakt, że ProPILOT pojawi się dopiero w 2018 r., więc nabywcy poszukujący najnowocześniejszych technologii mogą chcieć oddać swoje oczy skierowane w stronę Skody Kodiaq.