Jak zmienić docelową liczbę kalorii na iPhonie

Aplikacja Apple Watch Activity ułatwia kontrolowanie ilości kalorii spalanych każdego dnia. Automatycznie przesuwa cele co tydzień, pomagając zrzucić dodatkowe kalorie. Osiągnięcie wyznaczonego celu z pewnością napełni Cię dumą, ale są użytkownicy, którym trudno jest nadążyć za tempem dyktowanym przez tę aplikację.

Jak zmienić docelową liczbę kalorii na iPhonie

W niektórych przypadkach docelowa liczba kalorii może podwoić się z tygodnia na tydzień. Jest to dodatkowa motywacja, jeśli jesteś na ścisłej diecie i reżimie ćwiczeń. Ale nie dla każdego jest to możliwe. Wyznaczanie zbyt ambitnych celów może przynieść odwrotny skutek i całkowicie zniechęcić do korzystania z aplikacji.

Na szczęście dostosowanie celów dotyczących kalorii do własnych preferencji jest proste. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak w pełni wykorzystać funkcje tej aplikacji.

Zmiana celów dotyczących kalorii

Aplikacja Aktywność umożliwia zmianę tylko celów Ruch, podczas gdy Na nogach i Ćwiczenia pozostają niezmienione. Pierścień celów ruchu (czerwony) wskazuje liczbę kalorii spalonych do określonego momentu w ciągu dnia. Licznik pokazuje aktywne kalorie, czyli te, które pozbywasz się, poruszając się.

Aby zmienić dzienny cel, uruchom aplikację Aktywność (na iWatch), wybierz pierścienie, naciśnij na ekranie i wybierz Zmień cel ruchu. Stuknij ikony plusa lub minusa, aby zmniejszyć lub zwiększyć docelową liczbę celu ruchu. Hit Update, gdy poczujesz się komfortowo z numerem. To wszystko – zmieniłeś cel.

zmień docelową liczbę kalorii na iPhonie

Notatka: Dotyczy to celów dziennych, a nie tygodniowych, chociaż tygodniowy numer odzwierciedla zmiany.

Śledź swoje osiągnięcia

W aplikacji Aktywność możesz wyświetlić podgląd swoich osiągnięć i zobaczyć, jak blisko celu jesteś. Ta funkcja jest dostępna zarówno na iWatch, jak i na iPhonie. Aplikacja na iPhone'a jest nieco lepsza, ponieważ pozwala zobaczyć swoje miesięczne postępy. Oto jak uzyskać dostęp do statystyk:

oglądam

Stuknij, aby otworzyć aplikację Aktywność i przesuń palcem w dół lub koroną iWatch. Okna pokazują Twoje postępy w każdej aktywności. Możesz zobaczyć procent, kalorie lub – w przypadku celów Ćwiczenie i Na nogach – minuty i godziny. Menu wyświetlają również godziny szczytowej aktywności i są skoordynowane kolorystycznie: czerwony dla ruchu, zielony dla ćwiczenia i niebieski dla trybu Stand.

jak zmienić cele kaloryczne na iPhonie

W iWatch dostępne są również cotygodniowe podsumowania w poniedziałki. Dzięki temu możesz sprawdzić, jak daleko zaszedłeś w poprzednim tygodniu, a funkcja jest dostępna po kilku dotknięciach (dokładnie wystarczy dotknąć, nacisnąć i dotknąć). Po uruchomieniu aplikacji Aktywność naciśnij ekran, aby przejść do menu i wybierz Podsumowanie tygodnia.

iPhone

Jak już powiedziano, możesz zobaczyć postęp całego miesiąca na swoim iPhonie. Wystarczy otworzyć aplikację Aktywność i wybrać Historia (w lewym dolnym rogu okna). Aby uzyskać więcej informacji o każdym dniu, dotknij daty w kalendarzu. Jeśli ćwiczyłeś danego dnia, obok niej pojawia się mała zielona kropka.

Mając to na uwadze, możesz również uzyskać dodatkowe statystyki dotyczące rutyny ćwiczeń z zakładki Treningi. Te statystyki różnią się w zależności od Twojej rutyny. Na przykład trasa zostanie wyświetlona, ​​jeśli biegasz, wędrujesz, jeździsz na rowerze lub pływasz na otwartych wodach.

Jak zmienić docelową liczbę kalorii?

Powiadomienia i przypomnienia

Pamiętanie o wstaniu może być wyzwaniem w pracowity dzień. Aplikacja Aktywność jest po to, aby co godzinę zachęcać Cię do wstania z krzesła. Informuje również, jeśli masz opóźnienie w zdobyciu bramki.

Uruchom aplikację Apple Watch, wybierz Mój zegarek i naciśnij Aktywność. Możesz ustawić kilka rodzajów przypomnień i powiadomień. Dzięki przypomnieniom o stanie otrzymasz powiadomienie, jeśli siedzisz dłużej niż 50 minut. Codzienny coaching pomaga w realizacji celów i wyzwań związanych z aktywnością. Wreszcie, realizacja celu nagradza twoje wysiłki po osiągnięciu celu.

cele kaloryczne na iPhonie

Przeglądanie nagród i udostępnianie

Rzut oka na swoje obecne nagrody w aplikacji Aktywność może zdziałać cuda dla Twojej motywacji. Na iPhonie dotknij aplikacji Aktywność i wybierz ikonę gwiazdki na dole, aby uzyskać dostęp do zakładki Nagrody. Teraz możesz trafić w dowolny symbol Nagrody, aby zobaczyć, co on reprezentuje. Zdobyte nagrody są kolorowe, a te, których jeszcze nie zdobyłeś, są czarno-szare.

Spełnianie i poszerzanie swoich celów daje ci pewne prawa do przechwałek. Możesz zapisać obraz z aplikacji Aktywność (na iPhonie), a następnie udostępnić go w mediach społecznościowych. Aby to zrobić, wybierz następującą ścieżkę:

Aplikacja Aktywność > Historia > Wybierz dzień > przycisk Udostępnij > Zapisz obraz

Biegnij Forrest, biegnij

Są szanse, że większość tygodnia pracy spędzasz w pozycji siedzącej. To nie wpływa korzystnie na twoje zdrowie, a sytuacja się pogarsza, jeśli nie ćwiczysz regularnie.

Szczerze mówiąc, znalezienie motywacji do wstawania i poruszania się może być wyzwaniem. Ale szum od Ciebie iWatch może wystarczyć, aby skłonić Cię do wstania i przynajmniej poruszania się po biurze. Nigdy nie wiadomo, możesz się uzależnić i zacząć zdobywać nagrody w aplikacji Activity.

Pamiętaj tylko, aby ustawić cel kalorii zgodnie ze swoimi preferencjami. Gdy dostosujesz aplikację do swoich potrzeb, będzie mniej prawdopodobne, że zrezygnujesz ze swoich wspaniałych nowych nawyków.