Jak zmienić celownik w Valorant

Valorant nie jest uniwersalną grą FPS, podobnie jak jej opcje dostosowywania. Jednym ze sposobów, w jaki Riot zapewnia graczom wszystkie niezbędne narzędzia do wygrywania meczów, jest dostosowywanie celownika.

Jak zmienić celownik w Valorant

W grze takiej jak ta, w której precyzyjna dokładność może oznaczać różnicę między pozostaniem w meczu, a żenującą porażką, musisz mieć odpowiedni celownik do swoich meczów.

Dowiedz się dokładnie, jak uzyskać dostęp do menu dostosowywania celownika i co oznaczają te opcje, aby zaprojektować celownik, który pomoże odwrócić bieg wydarzeń na Twoją korzyść.

Jak zmienić celownik w Valorant

Opcje dostosowywania celownika są dostępne dla wszystkich graczy w dowolnym momencie w grze, nawet gdy jesteś w trakcie meczu. Aby uzyskać dostęp do menu dostosowywania, zapoznaj się z poniższymi krokami:

 1. Naciśnij klawisz „ESC” lub ikonę koła zębatego w górnym rogu ekranu.

 2. Przejdź do ustawień.''

 3. Wybierz zakładkę z napisem „Crosshair”.

Gdy znajdziesz się w menu, Riot daje ci do wyboru różne opcje dostosowywania. Chociaż wielu nowych graczy może wybrać pewne opcje ze względów kosmetycznych, ustawienie celownika może mieć znaczenie podczas meczu.

Opcje celownika

W menu celownika dostępnych jest wiele opcji. Możesz nawet zobaczyć wizualną reprezentację celownika podczas wprowadzania zmian. Niektóre z kategorii, które możesz zmienić, to:

1. Kolor

Możesz wybrać kolor celownika ze względów estetycznych, ale pamiętaj, że musi on również służyć celowi. Upewnij się, że wybrałeś kolor, który pojawi się na ekranie bez względu na tło. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to stracić z oczu celownik, ponieważ nie był wystarczająco jasny.

Użyj menu rozwijanego, aby przełączać się między kolorami i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

2. Kontury

Ta sekcja dotyczy granicy wokół celownika. Możesz go przełączyć na "Włączone" lub "Wyłączone", jeśli nie chcesz widzieć domyślnej czarnej ramki wokół celownika. Jeśli jesteś typem, który lubi mieć pewność, że granice celownika są głośne i dumne, możesz również użyć suwaka, aby zmienić krycie i grubość konturu.

3. Środkowa kropka

Czy „X” lub „Kropka” oznacza miejsce? Jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, gdzie trafiają Twoje strzały za pomocą wskaźnika wizualnego, możesz włączyć lub wyłączyć tę funkcję lub zmienić grubość kropek za pomocą suwaka.

4. Linie wewnętrzne

Ustawienia linii wewnętrznej zmieniają fizyczny wygląd twojego celownika. Możesz bawić się suwakami, aby zmienić długość i odległość, a także krycie, aby utworzyć celownik pasujący do Twojego stylu gry. Te ustawienia pozwalają również ustawić odległość, w jakiej celownik zaczyna się od środka dla graczy, którzy potrzebują nieco więcej miejsca do celowania.

5. Dodatkowe opcje

Podczas zabawy z suwakami celownika możesz zobaczyć kilka opcji, które mogą wymagać dalszych wyjaśnień. Oto krótki przegląd tego, co pociąga za sobą każda funkcja:

Zanikanie celownika z błędem strzelania

Czy jesteś użytkownikiem broni automatycznej, który uważa, że ​​celownik staje się irytujący z każdym kolejnym strzałem? Ta opcja pozwala na zanikanie celownika przy ciągłym ogniu i ponowne pojawianie się, gdy przestaniesz strzelać.

Wielu graczy uważa, że ​​ta funkcja jest niepotrzebna i trzyma ją WYŁĄCZONĄ, ale jeśli chcesz zobaczyć zanikanie górnej linii, jest to funkcja dla Ciebie.

Pokaż celownik obserwowanego gracza

Włączenie tej funkcji pozwala zobaczyć celowniki innych graczy, gdy jesteś w trybie obserwatora. Jeśli chcesz mieć nieprzerwany widok, wyłącz tę funkcję, a jedyny celownik, jaki kiedykolwiek zobaczysz, będzie Twój.

Błąd ruchu/wypalania

Dokładność jest wszystkim w grze takiej jak Valorant, ale poruszanie się i strzelanie ciągłymi strzałami może zmniejszyć tę dokładność, do której dąży każdy gracz. Te dwie funkcje mogą pomóc graczom w wizualnej reprezentacji tego, jak te czynniki wpływają na ich celność.

Na przykład, gdy masz włączony „błąd ruchu” i skręcasz w bok, zewnętrzne linie wyglądają tak, jakby rozszerzały się na zewnątrz, jakby punkty łamały się i wystrzeliły w odpowiednich kierunkach. Jednak linie wewnętrzne pozostają na miejscu.

Z drugiej strony, jeśli strzelasz z broni, a zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna linia rozszerzają się na zewnątrz, pokazuje to graczowi, że obszar docelowy nie jest tak precyzyjny przy powtarzającym się ogniu.

Włączenie obu funkcji błędów pozwala graczom zobaczyć, jak nieprecyzyjne są ich strzały, co oznacza ciągły ruch celownika. Chociaż jest to przydatna funkcja dla nowych i niedoświadczonych graczy, większość z nich wyłącza je, aby zmniejszyć bałagan wizualny, gdy zdobywają więcej doświadczenia.

Jak zmienić celownik w Valorant na kropkę?

Możesz dodać kropkę na środku celownika w menu. Aby uzyskać do niego dostęp, wykonaj poniższe czynności:

 • Przejdź do menu Ustawienia za pomocą klawisza „ESC”.

 • Wybierz opcję celownika z zakładek u góry ekranu.

 • Naciśnij przycisk „Włącz”, aby włączyć środkową kropkę w celowniku.

 • Zmień grubość punktu za pomocą suwaka oznaczonego „Grubość punktu środka”. (opcjonalny)

Kolor kropki odpowiada ogólnemu kolorowi celownika. Możesz zmienić kolor celownika za pomocą menu rozwijanego u góry ekranu.

Jak zmienić rozmiar celownika w Valorant?

Nagłówki linii wewnętrznej i zewnętrznej w menu odpowiadają rozmiarowi celownika. Aby przejść do menu celownika, zapoznaj się z poniższymi krokami:

 • Naciśnij klawisz „ESC”, aby otworzyć menu rozwijane.

 • Wybierz „Ustawienia”.

 • Wybierz „Krzyżownik” z opcji zakładki znajdującej się u góry ekranu.

 • Przewiń w dół, aż dojdziesz do nagłówków „Linia wewnętrzna”.

 • Przesuń paski w lewo iw prawo, aby zmienić rozmiar celownika.

Jak zmienić lukę celownika w Valorant?

Aby zmienić odległość w odstępie celownika, przejdź do menu celownika znajdującego się w Ustawieniach w grze. Przewiń w dół, aż dojdziesz do segmentu Linie wewnętrzne w menu. Szukasz suwaka z napisem „Przesunięcie linii wewnętrznej”.

Nie zapomnij sprawdzić obrazu nad menu podczas zabawy z ustawieniami, aby uzyskać linie dokładnie tak, jak chcesz.

Jak zmienić celownik strzelby w Valorant?

Wielu graczy Valorant domagało się możliwości dostosowania celownika strzelby, a Riot zareagował przychylnie. Deweloperzy powiedzieli, że planują w przyszłości zaoferować więcej konfigurowalnych funkcji celownika.

Niestety, od aktualizacji 2.04 ta funkcja jest nadal niedostępna dla graczy uzbrojonych w strzelby.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zrobić zrzut ekranu z celownikiem Valorant?

Jednym z najczęstszych sposobów robienia zrzutów ekranu w Valorant jest jednoczesne naciśnięcie przycisków „Windows” i „PrintScreen”. Swoje zrzuty ekranu możesz znaleźć w folderze Obrazy.

Inne sposoby robienia zrzutów ekranu to:

• Naciśnięcie „Windows + Shift + S”

• Naciśnięcie przycisku „Drukuj ekran” i wklejenie obrazu do aplikacji Paint

• Jednoczesne naciśnięcie „Alt + F1” (Nvidia GeForce Experience)

• Użyj paska gry LUB naciśnij „Windows + ALT + PrintScreen” (PRTSCN)

Zanim jednak spróbujesz którejkolwiek z tych metod, upewnij się, że masz idealny obraz celownika, który chcesz uchwycić. Jeśli chcesz zrobić swoje zdjęcie, jednym z najlepszych miejsc do zrobienia tego jest menu celownika, ponieważ nie musisz się martwić walką podczas robienia tego.

Z drugiej strony, jeśli chcesz zrzut ekranu z celownikiem innego gracza, musisz zrobić kilka rzeczy:

• Upewnij się, że „Celownik obserwowanego gracza” jest włączony w ustawieniach celownika

• Poczekaj, aż zostaniesz usunięty z meczu, a ekran wejdzie w tryb widza

Jakie są ustawienia celownika Valorant?

Na razie możesz dostosować ustawienia celownika dla większości broni z wyjątkiem strzelb. Obejmuje to kolor, rozmiar, krycie i środkową kropkę. Ustawienia celownika umożliwiają również włączenie różnych funkcji, takich jak zanikanie celownika i wyświetlanie celownika innego gracza w trybie obserwatora.

Uzyskaj dostęp do ustawień dostosowywania celownika gry, naciskając klawisz „ESC” lub ikonę koła zębatego w górnym rogu ekranu. Przejdź do Ustawień, a następnie zakładki Krzyżyk, aby sprawdzić opcje.

Jak uzyskać dobry celownik w Valorant?

Czy istnieje coś takiego jak jeden „dobry” celownik? Odpowiedź na to prawdopodobnie brzmi „nie”, dlatego Riot daje ci tak wiele opcji. Możesz znaleźć przykłady ustawień celownika, których używają najlepsi gracze, gdy grają w Valorant, ale traktuj je z przymrużeniem oka. To, co działa dla innych graczy, niekoniecznie gwarantuje idealną grę dla Ciebie.

Pamiętaj też, że inne ustawienia celownika gracza mogą wyglądać inaczej na ekranie. Wszystko sprowadza się do rozdzielczości wyświetlacza. Tak więc, zanim ślepo ustawisz celownik, aby naśladował ulubionego gracza lub streamera, pamiętaj, że to, co widzisz, niekoniecznie musi być tym, co robią.

Ustawianie idealnego celownika

Riot ma mnóstwo ustawień celownika, które pomogą ci rozgrywać najlepsze mecze w Valorant, ale są one tak dobre, jak na to pozwolisz. Jeśli potrzebujesz celownika, który zajmuje więcej miejsca na ekranie lub nie możesz znieść widoku centralnej kropki, zrób to, co musisz, aby zapewnić sobie dokładność — nawet jeśli nie są to popularne wybory.

Te ustawienia są dostępne dla Ciebie, a nie dla widzów. Przejmij więc kontrolę nad swoją celnością i upewnij się, że ustawienia celownika pasują do Twojego stylu gry.

Jaka jest twoja ulubiona kombinacja ustawień celownika? Naśladujesz innych graczy lub projektujesz własne? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.