Jak zmienić język klawiatury na Chromebooku

Język klawiatury jest ustawiany po pierwszym zalogowaniu się do Chromebooka. Zakładając, że jesteś w Ameryce, domyślnym językiem klawiatury będzie angielski (USA). Ale co, jeśli musisz użyć innych ustawień językowych?

Jak zmienić język klawiatury na Chromebooku

Szybka odpowiedź brzmi: nie powinno być problemu z konfiguracją, a nawet możesz wybrać sprawdzanie pisowni dla różnych języków. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez ten proces i zawiera wskazówki, jak szybko przełączać się między językami.

Zmiana języka klawiatury

Krok 1

Przejdź do ikony konta w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie kliknij ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do menu Ustawienia. Teraz musisz wybrać Zaawansowane, aby uzyskać dostęp do większej liczby ustawień.

Jak zmienić język klawiatury na Chromebooku

Krok 2

Jeśli chcesz dodać inną klawiaturę, wybierz z menu Język i kliknij „Dodaj języki”. Następnie wybierz języki, których chcesz używać, i po prostu kliknij „Dodaj”, aby je uwzględnić.

Jak zmienić język klawiatury na Chromebooku

Krok 3

To na uboczu, przejdź do „Języki i wprowadzanie” i wybierz „Metoda wprowadzania”. Następnie kliknij „Zarządzaj metodami wprowadzania” i zaznacz pola dla języków klawiatury, których chcesz używać.

Jak zmienić język klawiatury na Chromebooku

Po zakończeniu kliknij strzałkę skierowaną w lewo, aby wrócić.

Krok 4

Wybierz preferowany język klawiatury, a zielona etykieta Włączone powinna pojawić się tuż pod tym językiem.

Możesz też zobaczyć wszystkie dostępne języki klawiatury na pulpicie Chromebooka. W tym celu musisz włączyć „Pokaż opcje wprowadzania na półce”.

Jak włączyć sprawdzanie pisowni w różnych językach?

Menu sprawdzania pisowni pojawia się na dole menu „Język i wprowadzanie”. Aby przejść do tej funkcji, wybierz Zaawansowane w Ustawieniach (ikona koła zębatego), a następnie przewiń w dół do danego menu.

Po kliknięciu Sprawdzanie pisowni wystarczy wybrać języki i gotowe.

Notatka: Istnieje określona liczba języków obsługujących sprawdzanie pisowni, ale ta funkcja działa z najpopularniejszymi językami.

Przełączanie między różnymi językami

Po dodaniu różnych języków szybkim sposobem przełączania się między nimi jest użycie skrótów klawiszowych. Naciśnij jednocześnie klawisze Control + Shift + spacja i powtarzaj, aż zobaczysz żądane języki klawiatury. Aby wrócić, wystarczy nacisnąć Control + Spacja.

Jeśli nie lubisz używać skrótów klawiszowych, przejdź na dół ekranu, kliknij wskaźnik języka i wybierz dane wejściowe z klawiatury, których chcesz użyć.

Jak usunąć język

Jeśli zdecydujesz, że nie potrzebujesz już konkretnego języka, jest to bardzo łatwe. Ponownie kliknij ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do Ustawień i wybierz zaawansowane. Przewiń w dół do „Języki i wprowadzanie” i wybierz Język.

Tam po prawej stronie znajdziesz trzy pionowe kropki, kliknij je i wybierz „Usuń”.

Dodatkowe wskazówki

Wspomniane powyżej pionowe kropki to coś więcej niż tylko usunięcie języka. W rzeczywistości jest to menu Więcej, które pozwala wybrać różne preferencje językowe. Dostępne są dwie różne opcje.

opcja 1

Wybierz „Pokaż menu w tym języku”, a następnie kliknij „Pokaż tekst systemowy w tym języku”. Następnie klikasz Uruchom ponownie, a po ponownym zalogowaniu się menu pojawiają się w preferowanym języku.

Opcja 2

Wybierz „Pokaż strony internetowe w tym języku” i wybierz „Przenieś na górę”. Ta akcja nadaje priorytet danemu językowi. A kiedy już to zrobisz, możesz wybrać „Zaproponuj tłumaczenie stron w tym języku”.

Po włączeniu tej opcji Google Chrome automatycznie przetłumaczy witryny na wybrany język.

Ważna uwaga: Menu Chromebooka nie działają we wszystkich językach. Ponadto tłumaczenia stron internetowych dla niektórych języków mogą wydawać się dziwaczne, ale łatwo jest zastąpić tę funkcję.

Kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów

W większości przypadków dodawanie nowych języków i przełączników języków działa bezbłędnie, ale jest jedna rzecz, o której powinieneś wiedzieć. Menu Zaawansowane może odmówić włączenia sprawdzania pisowni.

Na przykład nie możesz kliknąć przycisku obok sprawdzania pisowni, nawet jeśli domyślnym językiem wejściowym jest angielski. Sztuczka polega na tym, że Google rozpoznaje ogólny angielski bez żadnych różnic regionalnych, a także angielski w USA i Wielkiej Brytanii.

Aby upewnić się, że przycisk sprawdzania pisowni można kliknąć, musisz wybrać wariant amerykański lub brytyjski. Następnie możesz wrócić i włączyć przycisk, który pomoże uniknąć kłopotliwych błędów ortograficznych.

Pisz dalej, jakby jutro nie było

W tym momencie wiesz już wszystko o dodawaniu i zmienianiu języków klawiatury. Google zawiera również kilka znaków specjalnych, do których można szybko uzyskać dostęp za pomocą klawiatury. Ponadto nie zapomnij o skrótach klawiszowych, które znacznie ułatwiają pracę.

Jakie języki klawiatury chcesz dodać do swojego Chromebooka? Czy uważasz, że sprawdzanie pisowni Google jest przydatne? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.