Jak zmienić serwer i uzyskać niższy ping w Apex Legends

W Apex Legends liczy się szybkość. Możesz być najlepszym graczem na świecie, z najszybszym komputerem, ale jeśli masz wysoki ping, nie poradzisz sobie dobrze. Z jakiegoś powodu nie ma oczywistego sposobu, aby sprawdzić, z jakim serwerem jesteś połączony i w razie potrzeby go zmienić. Ale jest sposób. Ten samouczek pokaże Ci, jak zmienić serwer na niższy ping w Apex Legends. Pokaże Ci również, jak zmaksymalizować swoją stronę sieci, aby uzyskać maksymalną wydajność.

Jak zmienić serwer i uzyskać niższy ping w Apex Legends

Wiele gier wieloosobowych EA usunęło przeglądarkę serwerów. Nie podobało się to graczom, ponieważ wszyscy wiemy, że algorytm jest zawodny, jeśli chodzi o określenie, gdzie gramy. Poza tym lubimy podejmować własne decyzje dotyczące tego, na jakim serwerze grać. Jako gra EA, Apex Legends wybiera za Ciebie serwer i nie masz w nim nic do powiedzenia. To, na co możesz wpływać, to centrum danych, z którym się łączysz.

EA ma centra danych na całym świecie, w których znajdują się serwery Apex Legends. Gra powinna wybrać ten, który znajduje się najbliżej Twojej lokalizacji lub ten z najniższym pingiem w Twoim regionie. W większości działa dobrze, ale możesz ręcznie wybrać serwer danych, z którym się łączysz, nawet jeśli nie możesz wybrać serwera.

Zmień centrum danych w Apex Legends

Nie znajdziesz opcji menu nigdzie ani w programie uruchamiającym Origin, ani w samej grze. To ukryte menu, które wymaga określonej sekwencji ruchów, aby odblokować. Po wejściu do menu możesz ręcznie wybrać centrum danych do centrum z najniższym pingiem lub najmniejszą utratą pakietów.

Oto jak uzyskać dostęp do ukrytego menu w Apex Legends. Używam komputera, więc to opiszę. PS4 i Xbox, po prostu odpowiednio zmień klawisze.

  1. Otwórz grę i pozwól jej się załadować.
  2. Gdy zobaczysz główny ekran z napisem Kontynuuj, nie rób nic przez 90 sekund.
  3. Następnie naciśnij Escape, a następnie Anuluj. Powinieneś wrócić do ekranu głównego.
  4. Wybierz nową opcję Data Center u dołu ekranu.
  5. Przewiń listę i wybierz centrum danych o najniższym pingu i/lub utracie pakietów.
  6. Teraz załaduj właściwą grę i graj.

Nie mam pojęcia, dlaczego ta opcja jest ukryta. Zakładam, że dzieje się tak, aby EA mogło zarządzać obciążeniem serwerów i rozłożyć je na centra danych, zamiast zwalniać kilka centrów o wysokiej wydajności, podczas gdy inne są bezczynne. Tak czy inaczej, możesz teraz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojej lokalizacji.

Minimalizowanie pingu dla Apex Legends

Twoja własna sieć również odgrywa rolę w doświadczaniu niskiego pingu i braku opóźnień w Apex Legends. Możesz dokonać kilku prostych zmian w konfiguracji, aby zmaksymalizować przepustowość i upewnić się, że robisz wszystko, aby osiągnąć niski ping.

Oto kilka rzeczy do wypróbowania.

Połącz przez Ethernet

Łączenie się bezpośrednio z routerem za pomocą sieci Ethernet zamiast Wi-Fi to niezawodny sposób na uzyskanie większej wydajności sieci. Wi-Fi jest znacznie wolniejsze niż Ethernet, a przejście na kabel robi prawdziwą różnicę. Przeprowadzenie tego kabla przez dom może być jednak większym wyzwaniem!

Uruchom ponownie komputer lub konsolę i router

Ponowne uruchomienie komputera/konsoli i routera oznacza, że ​​oba są świeże i gotowe do pracy. Wszelkie starsze usługi lub procesy pobierające aktualizacje lub cokolwiek innego są wyłączone, nowe oprogramowanie układowe i sterowniki są ładowane do pamięci, a oba urządzenia powinny działać optymalnie. Jest to najbardziej podstawowy krok, aby przygotować wszystko do grania.

Oczyść sieć z programów żądnych danych

Jeśli dzielisz dom z innymi, upewnij się, że nie robią niczego, co zabierze całą Twoją przepustowość. Upewnij się, że nie działa bit torrent, nikt nie przesyła strumieniowo wideo 4K ani niczego nie pobiera. Jeśli korzystasz z łącza szerokopasmowego, ktoś oglądający SD lub HD Netflix lub słuchający iTunes nie będzie miał na to większego wpływu.

Zamknij wszystkie programy, których nie używasz

Twój komputer może być w stanie z łatwością wykonywać wiele zadań jednocześnie, ale zamknięcie wszystkich programów, które mogą korzystać z zasobów komputera, a także z sieci, ma sens. Jakiekolwiek opóźnienie w wysyłaniu wiadomości na serwer przez Apex Legends może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią w grze.

Upewnij się, że sterowniki sieciowe są aktualne

Jeśli grasz na komputerze PC, upewniając się, że korzystasz z najnowszej wersji gry, sterowniki graficzne i sieciowe mogą mieć znaczenie. Aktualizacje gier mogą być częste. Sterowniki graficzne są zwykle ogłaszane, zwłaszcza jeśli korzystasz z Nvidia GeForce Experience. Sterowniki sieciowe nie są często aktualizowane, ale warto je okresowo sprawdzać.

Sprawdź swoją prędkość

Jeśli po tych wszystkich poprawkach nadal masz wysoki ping, uruchom test prędkości na swoim połączeniu. Jeśli jest wolniejszy niż powinien, skontaktuj się z usługodawcą internetowym, aby dowiedzieć się, dlaczego. Skorzystaj z tej lub podobnej strony, aby ocenić szybkość swojego łącza szerokopasmowego.