Jak zmienić numer PIN Roku?

Roku to niesamowita usługa i prawdopodobnie już dużo o niej wiesz. Jednak na Roku są pewne rzeczy, które nie są tak przejrzyste, jak powinny. Mówimy o PIN Roku (osobisty numer identyfikacyjny).

Jak zmienić numer PIN Roku?

W tym artykule pokażemy, jak zmienić lub zaktualizować kod PIN Roku, jak go dodać, jeśli go nie masz, oraz różne zastosowania kodu PIN Roku.

Wiele osób błędnie myśli, że PIN jest powiązany z kontrolą rodzicielską, ale nie ma to wpływu na kanały Roku. Czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

Jak zmienić kod PIN Roku

Kod PIN Roku nie jest trudny do wyszukania i zmiany. Instrukcje na oficjalnej stronie pomocy technicznej nie są tak jasne, jak powinny, więc do tego dochodzimy. Wykonaj te proste czynności, aby zmienić swój PIN Roku:

  1. Otwórz przeglądarkę na swoim urządzeniu i przejdź do oficjalnej strony logowania Roku.
  2. Użyj swoich danych logowania, aby się zalogować. Jeśli nie znasz hasła, kliknij Nie pamiętam hasła i postępuj zgodnie z instrukcjami odzyskiwania.
  3. Po zalogowaniu kliknij menu rozwijane Konto, a następnie zakładkę Moje konto (w prawym górnym rogu ekranu).

    Roku moje konto

  4. Na karcie preferencji Pin na środku ekranu kliknij Aktualizuj.
  5. Wprowadź kod PIN i zweryfikuj go. Jeśli go nie masz, stwórz go tam i teraz. Wprowadź czterocyfrową sekwencję w polu „Utwórz PIN” i potwierdź ją w polu „Zweryfikuj PIN”.

    Preferencje pinów Roku

  6. Poniższa sekcja jest bardzo ważna. Chodzi o preferencje PIN, tj. Kiedy chcesz, aby Roku sprawdził Twój PIN. Wybór sprowadza się do dowolnych zakupów, zakupów i dodawania kanałów oraz braku wymogu PIN-u dla którejkolwiek z tych czynności. Wybierz opcję, która Ci odpowiada i potwierdź za pomocą Zapisz zmiany.

W ten sposób zmieniasz swój PIN Roku. To nie jest trudne, prawda? Możesz wykonać te czynności, aby zmienić kod PIN lub ustawienia kodu PIN w dowolnym momencie. Zalecamy, aby nigdy całkowicie nie wyłączać tej opcji, ponieważ Roku zwykle nie zapewnia zwrotów pieniędzy za żadne zakupione kanały w oficjalnym sklepie Roku Channel Store.

Kontrola rodzicielska Roku

Jeśli więc kod PIN Roku nie ma nic wspólnego z kontrolą rodzicielską, w jaki sposób blokujesz niektóre kanały za pomocą hasła? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Roku stwierdza, że ​​jeśli potrzebujesz kontroli rodzicielskiej dla dowolnego z ich kanałów premium, musisz skonfigurować je bezpośrednio na kanale.

Na przykład, jeśli chcesz skonfigurować kontrolę rodzicielską dla Netflix, musisz zalogować się na swoje konto Netflix i uporządkować je w ustawieniach Netflix. Musisz przejść przez każdą z usług subskrypcji i indywidualnie skonfigurować kontrolę rodzicielską.

Proces jest inny dla każdej usługi, a obecnie istnieje zbyt wiele usług przesyłania strumieniowego (Amazon Prime, HBO GO, Hulu, Netflix itp.), więc zostawimy to Tobie. Odwiedź oficjalne strony tych usług, aby znaleźć instrukcje dotyczące konfigurowania kontroli rodzicielskiej.

Dlaczego warto mieć kod PIN Roku?

Jeśli ten numer nie jest używany do kontroli rodzicielskiej, do czego to służy? Cóż, w rzeczywistości jest to bardzo przydatne. Potrzebujesz go, aby dodać nowe kanały Roku, czyli dodatkową zawartość strumieniową. Aby dokonać tych zakupów, musisz połączyć swoją kartę kredytową, kartę debetową lub konto PayPal z kontem Roku.

Możesz podłączyć swoją kartę kredytową/debetową za pośrednictwem strony konta Roku, aktualizując metody płatności. Jeśli chcesz kupić kanał, znajdź go w Roku Channel Store, kliknij Dodaj, a następnie będziesz musiał wprowadzić kod PIN. Następnie Roku obciąży Twoją kartę kredytową lub inną metodę płatności, a Ty natychmiast uzyskasz dostęp do nowo zakupionego kanału.

Dlatego warto znać swój kod PIN Roku. Powinieneś o tym pamiętać lub gdzieś zapisać. Przyjdzie więcej, niż się spodziewasz.

Zapamiętaj kod PIN

Roku to poważna usługa i poważnie traktują swoich klientów. Wyobraź sobie, że Twój PIN wpadł w ręce dziecka, które chce oglądać wszystkie kanały. Rachunki skumulowałyby się i prawdopodobnie nie byłoby sposobu na zwrot pieniędzy.

Dlatego w pewnym sensie jest to kod rodzicielski, mimo że nie jest reklamowany jako jeden. Więc bądź bardzo ostrożny. Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Do czego używasz kodu PIN? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.