Jak zmienić ciąg User-Agent w Google Chrome

Ponieważ spędzamy więcej czasu na telefonach niż na komputerach, większość dzisiejszych treści internetowych jest zoptymalizowana pod kątem użytkowników mobilnych. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd Twoja przeglądarka wie, kiedy wyświetlić wersję witryny przyjazną dla urządzeń mobilnych? Skąd wie, jakiego urządzenia używasz, aby uzyskać dostęp do strony internetowej? Poznaj ciągi agenta użytkownika!

Jak zmienić ciąg User-Agent w Google Chrome

Każdy nagłówek HTTP zawiera między innymi ciąg agenta użytkownika, który pomaga serwerowi zidentyfikować, skąd uzyskujesz dostęp do witryny. W ten sposób jest w stanie dostarczyć odpowiedni format treści dla każdej popularnej platformy, takiej jak konsole do gier, tablety, iPhony, Androidy itp.

Jak działają ciągi agenta użytkownika

Ciągi User-Agent są częścią architektury internetowej i mogą dostarczać przydatnych informacji o urządzeniu z prośbą o dostęp do serwera WWW. Może pomóc lepiej obsługiwać ruch w witrynie, ponieważ ujawnia, jakiego rodzaju jest to urządzenie, jakiego oprogramowania i przeglądarki używa itp.

Te ciągi są niezbędne w marketingu, ponieważ pomagają kierować reklamy, optymalizować witrynę pod kątem różnych urządzeń, analizować ruch w sieci i nie tylko.

Czy mogę ręcznie zmienić ciąg agenta użytkownika?

Czasami będziesz potrzebować dostępu do mobilnej witryny z komputera. Może to być z ciekawości lub z powodów zawodowych. Jednak aby to zrobić, musisz zmienić ciąg agenta użytkownika. Czy to możliwe? Absolutnie.

Jeśli testujesz swoją nową witrynę, możesz to wszystko zrobić bezpośrednio z komputera, po prostu zmieniając ciąg agenta użytkownika. To wymaga kilku prostych kroków.

Ciągi agenta użytkownika w Google Chrome

Google Chrome jest najczęściej używaną przeglądarką na świecie i oczywiście zawiera wiele ciągów agenta użytkownika. Dzieje się tak, ponieważ musi obejmować dużą liczbę różnych urządzeń i zapewniać użytkownikowi jak najlepsze wrażenia.

Jeśli budujesz witrynę internetową i chcesz mieć pewność, że jest zoptymalizowana pod kątem wszystkich urządzeń, z których mogą korzystać Twoi docelowi odbiorcy, oto dwa proste sposoby zmiany ciągu klienta użytkownika i przetestowania produktu.

1. Wbudowany przełącznik agenta użytkownika

Istnieje sposób na zmianę ciągu agenta użytkownika w Chrome bez instalowania dodatkowych programów. Oto jak to zrobić.

 1. Uruchom Google Chrome na swoim komputerze.
 2. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu okna.
 3. Przewiń do Więcej narzędzi, a następnie kliknij Narzędzia programistyczne. Pamiętaj, że możesz również użyć skrótu klawiaturowego, aby otworzyć narzędzia programistyczne – naciśnij Ctrl + Shift + I na klawiaturze.

  więcej narzędzi

 4. Kliknij ikonę z trzema kropkami w oknie Narzędzia programistyczne.
 5. Przewiń do Więcej narzędzi, a następnie wybierz z listy Warunki sieciowe.

  Zmień ciąg agenta użytkownika w Google Chrome

 6. Na karcie Warunki sieciowe zobaczysz, że opcja Wybierz automatycznie jest zaznaczona. Wyłącz to.
 7. Poniżej znajduje się przycisk Lista niestandardowa, więc kliknij go i wybierz urządzenie z listy, aby zobaczyć, jak witryna będzie wyglądać na tym urządzeniu.

2. Instalowanie przełącznika agenta użytkownika

Innym sposobem zmiany ciągu agenta użytkownika w Google Chrome jest zainstalowanie dedykowanego programu. Jest to rozszerzenie przeglądarki Chrome i bardzo proste jest dodanie go do przeglądarki.

 1. Przejdź do oficjalnego sklepu Chrome Web Store i wyszukaj User-Agent Switcher.
 2. Kliknij niebieski przycisk Dodaj do Chrome obok nazwy rozszerzenia.
 3. Po dodaniu go do przeglądarki możesz zacząć z niego korzystać, klikając prawym przyciskiem myszy dowolne puste miejsce na stronie internetowej i wybierając opcję User-Agent Switcher.
 4. Wybierz przeglądarkę, a następnie urządzenie z menu.

 5. Jeśli nie widzisz urządzenia, które chcesz w tym menu, kliknij Inne i utwórz to, które chcesz. Możesz później dodać tego niestandardowego klienta użytkownika do menu.

Dla użytkowników Safari i Firefox

Możesz także zmienić przełącznik klienta użytkownika, jeśli używasz przeglądarki Safari lub Firefox jako domyślnych przeglądarek. Oto jak.

Safari

Po uruchomieniu przeglądarki Safari na komputerze wykonaj następujące czynności, aby zmienić ciąg agenta użytkownika.

 1. Otwórz menu Safari i kliknij Preferencje.

 2. Wybierz kartę Zaawansowane i zaznacz opcję Pokaż menu rozwijania na pasku menu.

 3. Zamknij Preferencje i otwórz menu Programowanie.

 4. Wybierz agenta użytkownika z tego menu.

 5. Wybierz przeglądarkę i urządzenie lub kliknij Inne… jeśli potrzebnego urządzenia nie ma na liście.

Firefox

Możesz również zmienić ciąg agenta użytkownika w przeglądarce Firefox. Jest na to wbudowany sposób, ale bardziej zalecane jest użycie rozszerzenia. To dlatego, że proces jest szybszy i mniej skomplikowany.

 1. Otwórz przeglądarkę Firefox i przejdź do oficjalnego sklepu Firefox, aby wyszukać dodatki.
 2. Wyszukaj przełącznik agenta użytkownika.
 3. Kliknij niebieski przycisk +Dodaj do Firefoksa.
 4. Zobaczysz, że do Twojej przeglądarki dodano nowe menu i pasek narzędzi, co oznacza, że ​​możesz zacząć korzystać z rozszerzenia.
 5. Kliknij adres URL, a następnie kliknij pobrane rozszerzenie.
 6. Wybierz jedną z opcji z menu rozwijanego i ciesz się przeglądaniem strony w wybranej przez siebie wersji.

Notatka: Sklep Firefox ma wiele opcji dostępnych od zewnętrznych programistów. Pamiętaj, aby przeczytać recenzje przed instalacją. Gwarantuje to, że używasz rozszerzenia, które jest bezpieczne i niezawodne.

Rozszerzenia oszczędzają Twój czas

Zainstalowanie rozszerzenia jest z pewnością dobrym wyborem, jeśli musisz często zmieniać ciąg agenta użytkownika. Jeśli nie, również zalecamy to zrobić, ponieważ są bardzo wygodne i łatwe w użyciu.

Czy próbowałeś zmienić ciąg klienta użytkownika w Google Chrome lub innych przeglądarkach? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!