Jak sprawdzić stan baterii iPhone'a?

Jeśli używasz iPhone'a od jakiegoś czasu, prawdopodobnie zauważyłeś, że Twoja bateria nie działa tak długo, jak wtedy, gdy była nowa. To jest całkowicie normalne. Jakość baterii będzie się z czasem pogarszać. Istnieją jednak sposoby, aby mieć oko na baterię i wiedzieć, kiedy ją wymienić.

Jak sprawdzić stan baterii iPhone'a?

Apple ma możliwość sprawdzenia stanu baterii i ustalenia, czy i kiedy może być konieczna jej wymiana.

Stan baterii iPhone'a

Jeśli masz iPhone'a z systemem iOS 11.3 lub nowszym, możesz sprawdzić stan baterii w ustawieniach. Jeśli masz starszą wersję, zaktualizuj iPhone'a, a zobaczysz opcję. Jeśli nie możesz zaktualizować swojego iPhone'a, możesz udać się do dowolnego sklepu Apple, aby przeprowadzić test diagnostyczny i ustalić stan baterii.

  1. Otwórz ustawienia.

  2. Dotknij „Bateria”.

  3. Dotknij „Stan baterii”.

Wśród innych opcji zobaczysz pozostałą pojemność baterii. Jest to miara aktualnej pojemności baterii w porównaniu z tym, kiedy była nowa. W momencie zakupu iPhone'a jego pojemność baterii wynosiła 100%. Z biegiem czasu odsetek ten maleje, co jest całkowicie normalne w przypadku akumulatorów litowo-jonowych. Im niższy procent; tym mniej godzin użytkowania otrzymasz między dwoma cyklami ładowania.

Apple twierdzi, że bateria iPhone'a ma około 80% swojej pojemności po 500 cyklach ładowania, czyli około dwóch lat.

Kiedy wymienić baterię iPhone'a?

Możesz śledzić wydajność baterii swojego iPhone'a za pomocą opcji o nazwie „Peak Performance Capability”. Tutaj iPhone wyświetli różne komunikaty, na podstawie których możesz określić, czy musisz wymienić baterię.

Maksymalna wydajność

Firma Apple opracowała przydatną opcję, która pozwala na bieżąco informować o stanie baterii. Tutaj możesz sprawdzić, czy bateria działa normalnie. Niektóre z wiadomości, które możesz zobaczyć, to:

  • „Twoja bateria obecnie obsługuje normalną szczytową wydajność” – jeśli bateria nie ma żadnych awarii i działa tak, jak powinna; zobaczysz tę wiadomość.
  • „Wbudowane dynamiczne oprogramowanie i sprzęt pomogą przeciwdziałać wpływom na wydajność, które mogą zostać zauważone, gdy bateria iPhone'a się starzeje” – jeśli masz iPhone'a przez dłuższy czas, możesz zobaczyć ten komunikat. Oznacza to, że bateria Twojego telefonu zaczęła się pogarszać.
  • „Ten iPhone doświadczył nieoczekiwanego wyłączenia, ponieważ bateria nie była w stanie zapewnić niezbędnej mocy szczytowej. Zastosowano zarządzanie wydajnością, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego zjawiska” – ten komunikat oznacza, że ​​masz problemy z baterią. Wraz z komunikatem zauważysz, że Twój telefon zwolnił.
  • „Stan baterii jest znacznie gorszy. Autoryzowany serwis Apple może wymienić baterię, aby przywrócić pełną wydajność i pojemność” – jeśli pojemność baterii Twojego iPhone'a spadnie poniżej 80%, zobaczysz ten komunikat. Nadal możesz używać tej samej baterii, ale Twój telefon będzie działał znacznie wolniej i zaleca się wymianę baterii.

Ostatnie dwie wiadomości wskazują, że powinieneś wymienić baterię, jeśli chcesz mieć pewność, że wydajność Twojego iPhone'a nie jest zagrożona.

Są inne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, aby ustalić, czy konieczna może być wymiana baterii:

  • Jeśli telefon uruchomi się ponownie i zobaczysz komunikat „Ten iPhone doświadczył nieoczekiwanego wyłączenia”. W takim przypadku opcje zarządzania wydajnością zostaną włączone, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości. Możesz to wyłączyć, ale pamiętaj, że nie możesz go ponownie włączyć. W przypadku kolejnego wyłączenia opcja zostanie włączona automatycznie. W takim przypadku powinieneś rozważyć wymianę baterii.
  • Jeśli masz nowszego iPhone'a, ale zauważyłeś, że zwolnił, przegrzewa się lub nie może otworzyć niektórych aplikacji, może być konieczna wymiana baterii lub zabranie go do sklepu Apple w celu sprawdzenia.

Jak zmaksymalizować żywotność baterii iPhone'a?

Istnieje kilka czynności, które możesz podjąć, aby przedłużyć żywotność baterii iPhone'a. Oprócz cykli ładowania, sposób korzystania z iPhone'a będzie miał wpływ na jego trwałość. Jeśli chcesz, aby Twoja bateria działała przez długi czas, oto rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę:

· Aktualizuj oprogramowanie — zawsze pamiętaj o aktualizowaniu iPhone'a, ponieważ często aktualizacje są związane z wydajnością baterii i optymalizacją. Jeśli nie masz włączonych automatycznych aktualizacji na swoim iPhonie, regularnie sprawdzaj, czy są one dostępne.

· Dostosuj jasność – możesz wydłużyć żywotność baterii, ustawiając automatyczną jasność lub przyciemniając ekran. Włącz automatyczną jasność, wykonując następujące czynności:

1. Otwórz Ustawienia.

2. Wybierz „Dostępność”.

3. Wybierz „Rozmiar ekranu i tekstu”.

4. Włącz automatyczną jasność.

· Korzystaj z Wi-Fi – zawsze, gdy potrzebujesz dostępu do Internetu, korzystaj z połączenia Wi-Fi, ponieważ zużywa ono mniej baterii niż sieć komórkowa.

· Użyj trybu niskiego zużycia energii — ta opcja, wprowadzona w systemie iOS 9, umożliwia optymalizację ustawień i szybkie wydłużenie czasu pracy baterii. Za każdym razem, gdy twój telefon ma 20 lub 10% baterii, pozwoli ci włączyć tę opcję jednym kliknięciem. Możesz też włączyć to w ustawieniach. Po włączeniu tej opcji Twój iPhone automatycznie dostosuje jasność, zoptymalizuje wydajność i wyłączy niepotrzebne funkcje, aby wydłużyć baterię. Nadal możesz używać telefonu do połączeń, wiadomości i Internetu. Po ponownym naładowaniu telefonu tryb niskiego zużycia energii zostanie automatycznie wyłączony.

· Śledź aktywność w tle – przeglądaj aplikacje działające w tle podczas korzystania z innych aplikacji.

· Sprawdź usługi lokalizacyjne – niektóre aplikacje mogą korzystać z usług lokalizacyjnych, przez co wyczerpują baterię. W przypadku niektórych aplikacji możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne.

· Włącz tryb samolotowy – jeśli jesteś w obszarze o słabym sygnale, Twój iPhone będzie szukał silniejszego, co wpłynie na jego żywotność baterii. W takiej sytuacji włącz tryb samolotowy na swoim urządzeniu, aż znajdziesz się w obszarze z dobrym sygnałem. To samo dotyczy sytuacji, gdy w ogóle nie ma sygnału.

· Nie wystawiaj iPhone'a na działanie wysokich temperatur — wysokie temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą uszkodzić baterię. Upewnij się, że nie zostawiasz iPhone'a w wysokich temperaturach przez dłuższy czas.

· Nie wystawiaj telefonu iPhone na działanie niskich temperatur — ponieważ wysokie temperatury, niskie temperatury i zimna pogoda mogą również wpłynąć na wydajność i żywotność baterii.

· Powiadomienia na ekranie blokady – za każdym razem, gdy otrzymasz powiadomienie, ekran Twojego iPhone'a zapala się, co powoduje zużycie baterii. Jeśli nie chcesz otrzymywać niektórych powiadomień, możesz je wyłączyć i oszczędzać baterię.

· Usuń niepotrzebne aplikacje – utrzymywanie aplikacji, których nie używasz, wyczerpuje baterię, ponieważ te aplikacje często mogą działać w tle bez Twojej wiedzy. Jeśli nie używasz niektórych aplikacji, pamiętaj o ich usunięciu. Oprócz optymalizacji baterii, będziesz mieć więcej wolnego miejsca i zapobiegniesz opóźnianiu się iPhone'a.

· Przechowywanie iPhone'a – jeśli nie będziesz używać iPhone'a przez dłuższy czas, trzymaj go w połowie naładowanego, aby wydłużyć żywotność baterii.

Jak zmaksymalizować żywotność baterii w iPhonie?

Bądź lekarzem swojej baterii

Teraz nauczyłeś się sprawdzać stan baterii iPhone'a. Apple oferuje tę opcję, aby zawsze być na bieżąco ze stanem baterii. Chociaż wydajność Twojej baterii z czasem nieuchronnie się pogorszy, istnieją różne działania, które możesz podjąć, aby zapewnić, że bateria będzie Ci służyć tak długo, jak to możliwe.

Czy kiedykolwiek sprawdziłeś stan swojej baterii? Czy starasz się zmaksymalizować wydajność swojej baterii? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.