Jak sprawdzić, czy ktoś inny używa Twojego konta WhatsApp

Podobnie jak wiele innych aplikacji internetowych, WhatsApp dokłada wszelkich starań, aby dane swoich użytkowników były prywatne i bezpieczne. Dzięki takim funkcjom, jak jedno logowanie na raz i uwierzytelnianie dwuskładnikowe, platforma jest stosunkowo bezpieczna.

Ale, jak wszystko, co jest połączone z Internetem, istnieją luki w zabezpieczeniach, które nikczemne osoby z przyjemnością odkrywają. Ze względu na charakter WhatsApp ważne jest, aby działać szybko, jeśli uważasz, że Twoje konto zostało naruszone.

Z tego artykułu dowiesz się, jak wykrywać podejrzaną aktywność w WhatsApp i jak zabezpieczyć swoje konto. Zanurzmy się!

Logowanie

Aby lepiej zrozumieć, jak działa WhatsApp, najpierw przeprowadzimy Cię przez proces logowania na Twoje konto. WhatsApp zapewnia dwa sposoby dostępu; online oraz przez aplikację (dostępną na iOS i Android).

Korzystanie z internetowej wersji WhatsApp znacznie ułatwia pisanie, ponieważ możesz to zrobić na klawiaturze zamiast stukać w ekran telefonu.

 1. Otwórz sesję internetową WhatsApp, wybierając ikonę menu z trzema kropkami w głównym oknie WhatsApp.

 2. Wybierz Sieć WhatsApp. Spowoduje to otwarcie aparatu.

 3. Zostaniesz poproszony o zeskanowanie kodu QR, który możesz uzyskać, otwierając WhatsApp Web w swojej przeglądarce.

 4. Otwórz WhatsApp Web w swojej przeglądarce.

 5. Zeskanuj kod QR w oknie przeglądarki za pomocą aparatu w telefonie.

Twoje okno WhatsApp na telefonie powinno być odzwierciedlone w przeglądarce, co pozwoli ci normalnie rozmawiać i wchodzić w interakcje.

Sprawdź, czy ktoś używa Twojego konta WhatsApp

WhatsApp jest stosunkowo łatwy w użyciu. Niestety wykrycie intruza może być trudne, jeśli nie wchodzi on w interakcję z aplikacją. Ten scenariusz najprawdopodobniej dotyczy kogoś, kto chce tylko podsłuchiwać twoje rozmowy. Ale niektórzy hakerzy chcą również przejąć Twoje konto.

Niezależnie od ich intencji, użyjemy tej sekcji, aby poinformować Cię o niektórych znakach ostrzegawczych, że ktoś jest na Twoim koncie.

Sprawdź swoją aktywność na WhatsApp

Przede wszystkim, jeśli druga osoba korzysta z Twojego konta, zostawi ślad. Oto gdzie szukać:

Sprawdź swoje wiadomośći – Na początek najbardziej widoczne oznaki innej osoby korzystającej z Twojego konta znajdują się w Twoich wiadomościach. Od wiadomości, których nie wysłałeś, po wiadomości od nieznanych osób, to powinien być twój pierwszy przystanek.

Po otwarciu WhatsApp najpierw zobaczysz listę wiadomości. Przejrzyj tę listę pod kątem wiadomości, których nie wysłałeś, oraz wiadomości otrzymanych od osób, których nie znasz.

Jeśli widzisz dziwną aktywność związaną z wiadomościami, prawdopodobnie ktoś jest na Twoim koncie.

Sprawdź swoje dane kontaktowe – Jeśli intruz spróbuje przejąć Twoje konto, zacznie zmieniać Twoje dane kontaktowe.

Korzystając z aplikacji mobilnej WhatsApp, wykonaj następujące czynności:

 1. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu. Następnie dotknij „Ustawienia”.

 2. Stuknij swój profil u góry menu.

 3. Przejrzyj informacje i sprawdź, czy są dokładne i aktualne.

Jeśli coś się zmieni lub są tutaj informacje, których nie rozpoznajesz, musisz zabezpieczyć swoje konto, co omówimy nieco bardziej szczegółowo poniżej.

Sprawdź komunikację WhatsApp – W tym momencie powinieneś również sprawdzić swoje wiadomości tekstowe pod kątem jakiejkolwiek komunikacji z WhatsApp. Jeśli używasz iPhone'a, otwórz Wiadomości i użyj paska wyszukiwania u góry, aby wpisać „WhatsApp”. Jeśli używasz urządzenia z Androidem, użyj lupy, aby wyszukać teksty z WhatsApp.

To, czego szukamy tutaj, to wszelkie komunikaty dotyczące zmian na koncie lub dostępu do konta.

Sprawdź nowych znajomych

Innym sygnałem ostrzegawczym, że ktoś jest na Twoim koncie, jest posiadanie nowych osób lub znajomych. Wszystko, co musisz zrobić, aby przejrzeć swoje kontakty w WhatsApp, to otworzyć aplikację i dotknąć ikony czatu w prawym dolnym rogu.

U góry strony zobaczysz liczbę kontaktów (36 w tym przykładzie). Poniżej należy przewinąć w dół i upewnić się, że rozpoznajesz wszystkich na liście.

Jedną wielką zaletą WhatsApp jest to, że automatycznie wykrywa kontakty z telefonu za pomocą aplikacji. Jeśli więc ktoś zaloguje się na swoim urządzeniu, prawdopodobnie zobaczysz osoby, których nie rozpoznajesz.

Sprawdź sieć WhatsApp

Jeśli korzystasz już z WhatsApp Web, możesz wiedzieć, że możesz zobaczyć ostatnią sesję lub dowolną otwartą sesję, jeśli wybierzesz ją z menu ustawień z trzema kropkami. Ta czynność to niezawodny sposób na sprawdzenie, czy ktoś korzysta z Twojego konta.

 1. Otwórz WhatsApp i wybierz ikonę menu z trzema kropkami w głównym oknie.

 2. Wybierz Sieć WhatsApp.

 3. Sprawdź zalogowane urządzenia.

Jeśli kamera się otworzy, nie ma aktywnej, trwającej sesji internetowej WhatsApp. Jeśli zobaczysz okno z listą zalogowanego komputera, sesja jest aktywna.

Stuknij w każdą sesję, a następnie wybierz „Wyloguj”, aby wyrzucić intruza z konta WhatsApp.

W przeciwieństwie do innych usług jest to jedyny sposób na sprawdzenie aktywności logowania WhatsApp.

Zabezpieczanie konta WhatsApp

Teraz, gdy ustaliliśmy, że ktoś korzysta z Twojego konta, przejdźmy do jego zabezpieczenia. Pamiętaj, że jeśli wystąpi którakolwiek z powyższych sytuacji, musisz działać szybko.

Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe w WhatsApp

Jeśli ktoś korzystał z Twojego konta WhatsApp, musisz je zablokować. Jeśli masz szczęście, to rodzeństwo lub partner szpieguje to, co robisz. Jeśli nie masz tyle szczęścia, może to być haker, który kradnie Twoje kontakty i dane oraz sieje spustoszenie w Twoim życiu towarzyskim. Tak czy inaczej, musisz go zablokować, włączając uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

WhatsApp nie używa haseł. Zamiast tego musisz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. W ten sposób każdy, kto spróbuje się zalogować, będzie musiał wprowadzić kod weryfikacyjny.

 1. Otwórz WhatsApp i wybierz ikonę menu z trzema kropkami w głównym oknie.

 2. Wybierz Ustawienia i Konto.

 3. Wybierz Weryfikacja dwuetapowa.

 4. Włącz go i ustaw swój kod PIN.

Po ustawieniu, za każdym razem, gdy otworzysz WhatsApp, będziesz musiał wprowadzić ten kod PIN w celu uwierzytelnienia. Upewnij się, że kod PIN nie jest czymś oczywistym, a dodatkowo zabezpieczyłeś swoje konto WhatsApp.

WhatsApp to bardzo bezpieczna aplikacja, ale jest tak bezpieczna, jak ją przechowujesz. Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego to realny sposób na zablokowanie konta, jeśli ktoś ma do niego dostęp.

Czy znasz inne sposoby, w jakie ktoś może uzyskać dostęp do Twojego WhatsApp? Daj nam znać poniżej, jeśli tak!