Jak korzystać z Chromecasta na Xbox One

W dzisiejszych czasach nie brakuje sposobów na oglądanie telewizji strumieniowej. Gdzieś w domu prawdopodobnie masz jakiś dekoder, czy to coś z Roku, Amazon, czy nawet Apple TV. Większość nowoczesnych konsol do gier poza przełącznikiem Nintendo działa jako urządzenie do przesyłania strumieniowego, a jeśli w jakiś sposób udało ci się uniknąć zakupu jakichkolwiek urządzeń do przesyłania strumieniowego, twój telewizor prawdopodobnie i tak ma wbudowaną tę samą funkcjonalność. A jednak przy wszystkich tych różnych urządzeniach jedyną opcją przesyłania strumieniowego, do której wracamy, jest nasz zaufany Google Chromecast. Czy to przystępna cena urządzenia (35 USD za urządzenie do przesyłania strumieniowego), łatwość obsługi, czy brak menu i aktualizacji, Chromecast to jeden z naszych ulubionych sposobów przesyłania treści z naszych telefonów na większe wyświetlacze. Jest to niezawodna usługa, którą prawie każdy dostawca wideo wbudował w swoje aplikacje na telefonach i tabletach z Androidem — z wyjątkiem oczywiście Amazon Instant Video.

Jak korzystać z Chromecasta na Xbox One

Niestety brak menu i innych opcji Chromecasta oznacza, że ​​dedykowanie całego portu HDMI do kija strumieniowego może być trochę marnotrawstwem, zwłaszcza jeśli posiadasz inne urządzenia, takie jak skrzynki kablowe, odtwarzacze Blu-Ray lub konsole do gier. Ale na szczęście właściciele Xbox One mogą wykorzystać właściwości rozrywkowe swojego systemu, aby nieco ułatwić oglądanie treści przez Chromecasta. Połączenie funkcji użytkowych i multimedialnych konsoli Xbox One z prostotą Chromecasta to świetna kombinacja, która sprawia, że ​​całe korzystanie z multimediów jest nieco bardziej spójne, umożliwiając granie w gry, oglądanie filmów Blu-Ray i tak – prawidłowe przesyłanie strumieniowe treści do telefonu. Przyjrzyjmy się, jak to się robi.

Zrozumienie portów na konsoli Xbox One

Oryginalna konsola Xbox One została zaprezentowana w 2013 roku, skupiając się na możliwościach multimedialnych systemu, w tym możliwości oglądania telewizji kablowej za pośrednictwem interfejsu konsoli Xbox oraz interaktywności korzystania z ulepszonego sensora Kinect do sterowania swoim otoczeniem multimedialnym za pomocą głosu. Jednak zarówno oryginalna konsola Xbox, jak i Xbox 360 stosunkowo mało koncentrowały się na mediach niezwiązanych z grami, więc baza fanów marki jest prawie całkowicie zgodna z graczami. Być może nic dziwnego, że oznaczało to, że główni odbiorcy Xbox nie do końca przyjęli pomysł prezentowania prawie wyłącznie tego, jak system odtwarza media niezwiązane z grami, a ogólne odsłonięcie systemu zostało uznane za rozczarowanie i zostało wyśmiane w Internecie z wielkimi fanfarami.

Od tego czasu Microsoft i zespół Xbox zrobili wszystko, co w ich mocy, aby wycofać niektóre z funkcji media-first. Kinect jest prawie martwy, nie jest już dołączany do systemu i wymaga nawet obsługi adaptera w nowszych systemach, i chociaż nowsze modele Xbox One zawierają odtwarzacze Blu-Ray 4K (co sprawia, że ​​Xbox One S jest jednym z najtańszych odtwarzaczy na na rynku do tej pory), Microsoft skupiał się na grach z obawy przed dalszym wyobcowaniem swoich odbiorców.

Oto dobra wiadomość: pomimo bagatelizowania jego funkcji multimedialnych, wszystkie trzy modele Xbox One nadal obsługują wejście HDMI. Większość urządzeń elektronicznych, które nie są monitorami ani wyświetlaczami, ma port wyjściowy HDMI, co oznacza, że ​​usługi wideo i audio mogą być przesyłane przez ten port do wyświetlacza, takiego jak telewizor lub monitor komputerowy. Xbox One obsługuje jednak oba wyjścia HDMI oraz Wejście HDMI. Chociaż może to być mylące dla niektórych użytkowników, którzy nie znają różnicy między dwoma portami podczas konfiguracji, oznacza to, że Xbox One może być używany do wyświetlania sygnału telewizyjnego przez interfejs konsoli. To całkiem fajna rzecz, biorąc pod uwagę, że nie jest oferowana na większości innych urządzeń.

Teraz, gdy istnieją trzy różne modele konsoli Xbox One, ustalenie, którego portu szukasz na każdym urządzeniu, może być mylące. Oto krótki przewodnik, aby dowiedzieć się, co należy znaleźć w każdym systemie.

Xbox One (oryginalny)

Jeśli jesteś właścicielem konsoli Xbox One od pierwszego dnia, posiadasz oryginalną konsolę Xbox One. Jest nieco większy niż pozostałe dwa, z projektem często porównywanym do nowoczesnego magnetowidu, ale z czystymi liniami i ładnym designem, wciąż jest świetnie wyglądającą maszyną. W poniższym przewodniku użyjemy zdjęć oryginalnej konsoli Xbox One, ale jest to diagram prosto od firmy Microsoft, pokazujący wybór portu z tyłu oryginalnego komputera.

Możesz zobaczyć oryginalny przewodnik dla tej konsoli tutaj (przewiń do dołu artykułu), wraz ze wszystkimi etykietami dla każdego portu, ale oto wszystko, co musisz wiedzieć: port numer 2 to twój port wyjściowy HDMI, co oznacza, że będziesz chciał, aby twój kabel przeszedł stąd do wejścia w twoim telewizorze. Tymczasem port numer 4 to port wejścia HDMI konsoli. Tego będziemy używać z naszym Chromecastem w poniższych krokach.

Xbox One S

Wraz z wydaniem Xbox One S w 2016 r. Microsoft podjął kilka poważnych kroków w kierunku ponownego wymyślenia kształtu i stylu oryginalnej konsoli. Nowa wersja od Microsoftu zawiera nowy korpus, który jest o 40 procent mniejszy niż oryginalna konsola Xbox One, wraz z niewielkim wzrostem prędkości i obsługą Blu-Ray 4K. Wybór portów z tyłu urządzenia został ogólnie uproszczony, teraz oferuje bardziej uproszczony układ portów i usunięcie dedykowanego portu Kinect. Na szczęście Microsoft zachował wejście HDMI z tyłu urządzenia, przenosząc je bezpośrednio obok portu wyjściowego HDMI w układzie, gdzie większość ludzi intuicyjnie spodziewałaby się je znaleźć.

To sprawia, że ​​wszystko jest niezwykle proste, jak widać na powyższym schemacie. Port numer 2 to sygnał wyjściowy HDMI, co oznacza, że ​​będziesz używać go z konsoli do telewizora do obsługi obrazu i dźwięku. Port obok to wejście HDMI, którego użyjemy dla naszego urządzenia Chromecast w poniższych krokach. Oto ważna różnica między oryginalną konsolą Xbox One a Xbox One S: jeśli używasz urządzenia Chromecast pierwszej generacji z Xbox One S, użyj małego przedłużacza HDMI, aby upewnić się, że nie blokujesz Port wyjściowy HDMI obok. Użytkownicy Chromecasta drugiej generacji powinni być w porządku, ponieważ użyteczność ekstendera z urządzeniem pierwszej generacji jest już wbudowana w projekt.

Xbox One X

Wydany w listopadzie 2017 r. Xbox One X to najnowsza iteracja Xbox One, ale to nie znaczy, że nagle brakuje mu możliwości obsługi Chromecasta; nadal posiada port wejścia HDMI.

Jeśli nie znasz tego nowego modelu, One X to znaczne ulepszenie w stosunku do oryginalnej konsoli Xbox One, dzięki czemu jest najpotężniejszą konsolą, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku. Oprócz obsługi 4K Blu-Ray oferowanej po raz pierwszy przez One S, ten najnowszy model dodaje do swojego arsenału natywną obsługę gier 4K, co czyni go pierwszą konsolą, która to robi (PS4 Pro zbliża się do natywnego 4K, ale nie do końca go osiąga ). Projekt Xbox One X nie zmienił się jednak zbyt radykalnie od czasu premiery One S w 2016 roku – co ciekawe, jest nieco mniejszy niż odświeżenie z 2016 roku, pomimo potężniejszego sprzętu.

Chociaż nie mamy przydatnego diagramu prosto od Microsoft, opartego na obrazie tyłu urządzenia powyżej, wiemy, że układ i wybór portów dla One X jest niesamowicie podobny do tego, co widzieliśmy w One S Pierwszy port HDMI po lewej stronie, obok zasilacza, to port wyjściowy HDMI, który zostanie podłączony do telewizora, podczas gdy wejście HDMI znajduje się tuż obok niego, tak jak widzieliśmy w przypadku One S powyżej. Ponownie, użytkownicy Chromecasta pierwszej generacji będą chcieli użyć przedłużacza HDMI dostarczonego z urządzeniem, aby upewnić się, że ich kij Chromecast nie przeszkadza w kablu wyjściowym HDMI.

Podłączanie Chromecasta do konsoli Xbox One

Po ustaleniu układu we/wy podłączenie Chromecasta do konsoli Xbox One jest łatwe. Aby rozpocząć, zlokalizuj port wejścia HDMI, jak opisano w powyższym przewodniku; standardowo jest to zawsze port HDMI, który znajduje się bliżej prawej strony konsoli. Włóż klucz sprzętowy Chromecasta do tego portu. Jeśli używasz Chromecasta pierwszej lub drugiej generacji, musisz podłączyć złącze USB do zasilacza sieciowego dostarczonego w pudełku lub użyć portów USB z tyłu konsoli Xbox One do zasilania Chromecasta. Każdy użytkownik Chromecast Ultra (Chromecast obsługujący odtwarzanie 4K) będzie musiał użyć dołączonego kabla zasilającego AC zaprojektowanego dla ich urządzenia.

Chromecast używający USB do zasilania

Konfigurowanie konsoli Xbox One do przesyłania

Po podłączeniu Chromecasta do portu wejściowego HDMI na konsoli Xbox One, One S lub One X zwrócimy naszą uwagę na oprogramowanie na konsoli Xbox One. Włącz system i znajdź aplikację telewizyjną w menu głównym urządzenia. Po wybraniu tej opcji na urządzeniu pojawi się ekran z zaproszeniem do „Oglądania telewizji na konsoli Xbox”. Tradycyjnie ten system jest używany, aby umożliwić skrzynkom kablowym wprowadzanie ich kanałów wideo do konsoli Xbox One, aby korzystać z własnych menu i przewodników konsoli Xbox w usłudze kablowej. Po otwarciu aplikacji wybierz „Skonfiguruj dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej”. Chociaż Chromecast w żadnym wypadku nie jest rejestratorem DVR, jedyne, co próbujemy zrobić, to sprawić, by Xbox One rozpoznał urządzenie jako wejście multimedialne.

Skonfiguruj Chromecasta na Xbox One jako telewizor

Gdy konsola Xbox One wykryje Chromecasta (wyświetlając prosty komunikat „Wykryliśmy sygnał z Twojego dekodera telewizji kablowej lub satelitarnej”), wybierz przycisk „Dalej” na wyświetlaczu, który wcześniej pokaże kilka ekranów konfiguracji. wreszcie umożliwienie korzystania z Chromecasta za pośrednictwem konsoli Xbox One.

Chromecast wykryty przez Xbox One

Korzyści z używania Chromecasta za pośrednictwem konsoli Xbox One

To, co sprawia, że ​​korzystanie z Chromecasta i Xbox One razem jest tak wspaniałe, to łatwość równoważenia dwóch różnych światów multimedialnych. Twój Chromecast ułatwia strumieniowe przesyłanie większości treści bezpośrednio z telefonu, w tym wideo z Netflix, Hulu, HBO i innych. Co lepsze, zyskujesz również możliwość strumieniowego przesyłania treści, które w innym przypadku byłyby niedostępne za pośrednictwem aplikacji Xbox, takich jak zawartość Google Play. Prawie każda aplikacja multimedialna w Sklepie Play ma wbudowaną obsługę Chromecasta, a jedyna główna aplikacja, która tego nie robi — Amazon Instant Video — ma aplikację na Xbox One.

I to jest najlepsza część udostępniania Chromecasta i Xboxa za pomocą jednego wejścia. Cokolwiek z Chromecastem żargon zrobić, jak granie w gry lub przesyłanie strumieniowe oryginalnych programów Amazon Prime, może być obsługiwany przez własny pakiet aplikacji Xbox. Jeśli wolisz przeglądać Netflix za pomocą standardowego interfejsu, aplikacja Xbox działa idealnie, ale jeśli wolisz zacząć przesyłać strumieniowo bezpośrednio z telefonu, to też jest łatwe. Możliwość korzystania zarówno z możliwości przesyłania strumieniowego Chromecasta, jak i standardowego interfejsu Xbox sprawia, że ​​jest to mecz oparty na multimediach, stworzony w niebie.

Oczywiście jest kilka innych korzyści z korzystania z Chromecasta za pośrednictwem konsoli Xbox. Konsolidacja portów HDMI w telewizorze jest zawsze dobra, co pozwala zaoszczędzić wolny port dla wszelkich innych urządzeń elektronicznych, które możesz mieć w domu. Nie musisz także przełączać wejść ani kabli między dwoma urządzeniami; po prostu uruchom aplikację telewizyjną na konsoli Xbox i gotowe. Jedna z najfajniejszych funkcji interfejsu Xbox, Snap, umożliwia wyświetlanie Chromecasta po jednej stronie wyświetlacza i wykorzystanie pozostałej części ekranu do grania w grę lub wyświetlania drugiej aplikacji. A jeśli jesteś użytkownikiem Kinect, możesz uruchomić Chromecasta, prosząc Kinect o otwarcie aplikacji telewizyjnej.

***

Jest wiele rzeczy do kochania zarówno w ekosystemie Xbox, jak i w możliwości łatwego przesyłania strumieniowego treści przez Chromecasta z telefonu, ale to, co czyni je jeszcze lepszymi, to możliwość sparowania dwóch ekosystemów razem. Wielu użytkowników pomija możliwość korzystania z wejścia HDMI na Xbox One, co jest funkcją, której nie może pochwalić się wiele innych urządzeń. Więc zamiast tracić funkcje natychmiastowego przesyłania strumieniowego z Chromecasta lub uproszczonych systemów menu konsoli Xbox, rób to, co najlepsze dla swoich bibliotek multimediów: połącz ze sobą dwie platformy i żyj w naprawdę błogiej egzystencji multimedialnej.