Jak wyczyścić wszystkie filtry w Arkuszach Google

Filtry Arkuszy Google są fantastyczne, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z dużą ilością danych. Pozwalają sortować i organizować informacje, zapewniając w ten sposób lepsze zrozumienie i przejrzystość. Co więcej, możesz łączyć więcej filtrów, gdy zagłębiasz się w dane – są one kumulatywne.

Jak wyczyścić wszystkie filtry w Arkuszach Google

Możesz jednak napotkać problemy, gdy chcesz wysłać arkusz kalkulacyjny do kogoś innego. Musisz wyczyścić filtry; w przeciwnym razie druga osoba nie będzie mogła wszystkiego zobaczyć. Aby dowiedzieć się, jak wyczyścić wszystkie filtry jednym kliknięciem, czytaj dalej ten artykuł.

Jak wyczyścić wszystkie filtry na raz?

Ustawienie wielu filtrów może zająć dużo czasu. Musisz wybrać dane, które chcesz filtrować, a następnie zastosować wszystkie filtry jeden po drugim. Wielu zakłada, że ​​wyczyszczenie wszystkich tych filtrów zajmie jeszcze więcej czasu. Ale byliby w błędzie.

Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć przycisk Filtruj u góry arkusza kalkulacyjnego! Arkusz kalkulacyjny powróci do swojego pierwotnego wyglądu, tak jakbyś nigdy nie stosował żadnego filtra. Za dobre by było prawdziwe? Być może. Ale śmiało spróbuj sam. Jeśli nie widzisz przycisku Filtruj, poszukaj ikony lejka, ponieważ reprezentuje ona filtry.

Może to brzmieć idealnie, ale jak mówią, zawsze jest jakiś haczyk. Największą wadą przycisku Filtruj, który jest tak dostępny, jest to, że możesz go przypadkowo kliknąć i stracić wszystkie wprowadzone zmiany. Dlatego uważaj, aby nie dotknąć przycisku Filtruj, dopóki naprawdę nie zamierzasz anulować wszystkich filtrów.

jak wyczyścić filtry w arkuszach google

Jak wyczyścić jeden filtr?

Załóżmy, że dodajesz filtr po filtrze, zawężając widok z każdym z nich. Chcesz teraz cofnąć się o krok, ale nie chcesz czyścić wszystkich filtrów. Jest na to prosty sposób. Oto, jak możesz usunąć dowolny konkretny filtr, którego już nie potrzebujesz:

 1. Wybierz zakres komórek, z których chcesz usunąć filtr.
 2. Kliknij Dane.
 3. Kliknij Wyłącz filtr.
 4. Wybierz filtr, który chcesz usunąć.

Otóż ​​to! Jeśli chcesz usunąć wiele filtrów, wybierz te, które chcesz wyłączyć. Jednak wielu użytkowników woli je usuwać jeden po drugim, ponieważ pozwala im to ponownie sprawdzić dane.

W pierwszym kroku wspomnieliśmy o szeregu komórek. Ale co, jeśli chcesz usunąć filtr z całego arkusza kalkulacyjnego? Cóż, w takim przypadku musisz zaznaczyć wszystkie komórki w arkuszu kalkulacyjnym. Pamiętaj, że zawsze musisz coś wybrać; w przeciwnym razie ta opcja nie będzie działać.

W rzeczywistości może to być jeden z najczęstszych problemów z Arkuszami Google: ludzie zapominają wybrać komórkę lub zakres komórek, a potem myślą, że ich polecenia nie działają lub coś jest z nimi nie tak. Wszystko jest w porządku. Musisz tylko wybrać obszar, w którym chcesz zastosować polecenie.

wyczyść wszystkie filtry w arkuszach google

Czy mogę wyczyścić filtry w telefonie?

Oczywiście. Możesz wyczyścić filtry na dowolnym telefonie, niezależnie od tego, czy jest to Android, czy iPhone. Jednak może być konieczne uprzednie pobranie aplikacji Arkusze Google.

Jeśli chcesz wyczyścić wszystkie filtry z określonego arkusza kalkulacyjnego, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz arkusz kalkulacyjny.
 2. Stuknij w przycisk Filtruj (lub ikonę lejka).

Tak łatwo! Za chwilę znikną.

Z drugiej strony, jeśli chcesz usunąć tylko jeden filtr, proces przebiega nieco inaczej. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz arkusz kalkulacyjny.
 2. Wybierz zakres komórek.
 3. Stuknij w znak z trzema kropkami, aby uzyskać więcej opcji.
 4. Wybierz Usuń filtr.
 5. Wybierz filtry, które chcesz usunąć.

Różnica między filtrem a widokiem filtra

Główny problem z filtrami polega na tym, że po ich zastosowaniu każdy, kto współpracuje nad arkuszem, może je zobaczyć. Może to być mylące, zwłaszcza jeśli nad danym arkuszem kalkulacyjnym pracuje jednocześnie kilka osób.

Arkusze Google rozwiązały ten problem, gdy wprowadzono widok filtra. Ale jaka jest różnica między tymi dwoma? Widok filtra umożliwia filtrowanie danych bez zmiany sposobu, w jaki widzą je inne osoby. Nawet nie zauważysz różnicy. Dla Ciebie będzie to wyglądać tak samo, jak po zastosowaniu filtra.

Zdecydowanie zalecamy skorzystanie z tej opcji, jeśli współpracujesz z innymi. Oszczędza czas i pomaga uniknąć potencjalnych nieporozumień. Oczywiście zawsze możesz wyłączyć filtr i powinno być tak samo. Ale co, jeśli na koniec dnia zapomnisz usunąć filtr? Inne osoby utknęłyby w Twojej wersji arkusza kalkulacyjnego.

Jak stworzyć widok filtra?

Zamiast klikać przycisk Filtruj, otwórz menu rozwijane obok niego. Wybierz opcję „Utwórz nowy widok filtra”. Czy wiesz, że możesz utworzyć wiele widoków filtrów i zapisać je wszystkie? To fantastyczna opcja, gdy masz więcej wersji dokumentu: jedną dla klientów, jedną dla współpracowników, jedną dla partnerów zewnętrznych itp.

Aby je odróżnić, możesz nadać każdemu filtrowanemu widokowi nazwę. Chociaż tworzenie różnych widoków filtrów może być długotrwałym procesem, w rzeczywistości oszczędza czas na dłuższą metę. Następnym razem, gdy będziesz musiał wysłać komuś arkusz kalkulacyjny, będziesz mieć dla niego gotową wersję i nie będziesz musiał zawracać sobie głowy edycją.

Chodzi o filtry

Teraz wiesz, że filtry nie są trwałe i możesz je usunąć, kiedy tylko chcesz, możesz z nimi poeksperymentować. Udowodniono, że zapewniają większą przejrzystość pracy. A przy lepszej organizacji będzie więcej miejsca na nowe pomysły.

Jak często używasz filtrów w Arkuszach Google? Czy uważasz, że ta opcja jest przydatna? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.