Kompletne gry na konsolę Xbox ze złotą listą i szczegółami

Zaktualizowano na wrzesień 2021 r.

Kompletne gry na konsolę Xbox ze złotą listą i szczegółami

Games with Gold to próba Microsoftu przeciwstawienia się programowi Sony PlayStation Plus, który co miesiąc zapewnia członkom darmowe gry. W ramach programu członkowie Xbox Live Gold mogą co miesiąc otrzymywać wiele bezpłatnych gier w sklepie Xbox. Ze względu na zainteresowanie czytelników, skatalogujemy i zarchiwizujemy tutaj program Games with Gold.

Jak zdobyć darmowe gry

Członkowie Xbox Live Gold muszą zalogować się do swoich konsol lub Xbox Marketplace i „kupić” każdą bezpłatną grę w pewnym momencie okresu promocyjnego. Games with Gold jest dostępne na Xbox 360 i Xbox One.

Ogólnie rzecz biorąc, cztery gry są wydawane co miesiąc przez około dwa tygodnie, po dwie na każdą konsolę. W pierwszej połowie każdego miesiąca dostępne są dwie gry, aw drugiej kolejne dwie gry. Należy jednak pamiętać, że Microsoft od czasu do czasu zmienia ten harmonogram wydań, na przykład wypuszczając jedną grę na konsolę Xbox One przez cały miesiąc lub wydając więcej niż dwie gry miesięcznie na każdą platformę.

Nie musisz właściwie Ściągnij grę w okresie jej dostępności, aby ją otrzymać, ale aby się zakwalifikować, musisz przynajmniej dokonać bezpłatnego „zakupu” online lub za pośrednictwem konsoli. Po wygaśnięciu okresu promocyjnego gra przestanie być darmowa i powróci do poprzedniej ceny, ale jeśli wcześniej „kupiłeś” grę za darmo, będzie ona Twoja bezterminowo.

Gry ze złotą listą do tej pory

Poniżej znajduje się tabela zawierająca wszystkie dotychczasowe tytuły gier ze złotem. Każdy tytuł łączy się bezpośrednio z rynkiem Xbox.com, na którym członkowie Xbox Live mogą się logować i „kupować” gry w okresie bezpłatnym bez konieczności logowania się na swoich konsolach.

„Wydanie GWG” to pierwszy dzień, w którym gra jest darmowa w ramach promocji Games with Gold „Orig. Wydanie” to data pierwszego wydania gry na konsolę Xbox, a „Reg. Cena” to aktualna cena gry w sklepie Xbox przed bezpłatną promocją (nie jest to pierwotna cena detaliczna gry).

Yooka-Laylee

Obraz gry Yooka-Laylee

Dostępne od 16.08.2021 do 15.09.2021, Yooka-Laylee to gra platformowa z otwartym światem, która zabiera użytkowników na przygodę, aby zwyciężyć korporacyjnego złoczyńcę Capitala B. Zawiera niezapomniane postacie, przedmioty kolekcjonerskie i piękną scenerię, jest to świetna gra dla całej rodziny.

Warhammer: Chaosbone

Warhammer - obraz okładki gry Chaosbone

Wyłącznie na Xbox One, Warhammer: Chaosbone jest dostępny dla członków Gold od 1.09.2020 do 30.09.2021. W świecie szalejącym z wojną, magią i rywalizującymi rasami użytkownik ma możliwość wyboru spośród czterech różnych ras i gry z maksymalnie czterema graczami w lokalnych i internetowych opcjach współpracy.

Strefa Kolekcji Enders HD

Obraz okładki gry Zone of the Enders

Dostępne od 9.01.2021 do 15.09.2021, Strefa Enderów to gra oparta na walce z robotami, w której walczysz z wrogami solo lub w drużynach. Jeśli pamiętasz tę grę z czasów, gdy Xbox 360 był podstawową konsolą do gier Microsoft, z przyjemnością dowiesz się, że wróciła z grafiką HD. Możesz teraz cieszyć się wszystkimi ulubionymi walkami robotów w jeszcze lepszej rozdzielczości.

Bądź na bieżąco z aktualnymi grami Xbox Gold

Każda gra ma osobny przedział czasowy dostępności. Najlepiej jest być na bieżąco za pośrednictwem konsoli Xbox, aby sprawdzić, jakie gry są dostępne. Lista gier jest aktualizowana co miesiąc, a niektóre są dostępne przez trzydzieści dni, podczas gdy inne są dostępne tylko co piętnaście dni.

W jakie gry grasz z Xbox Gold? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach poniżej.