Jak podłączyć Kindle Fire do Samsung Smart TV

Kindle Fire to flagowy tablet Amazona i jest tam z dużymi chłopcami. Biorąc pod uwagę fakt, że Kindle Fire został zaprojektowany z myślą o odtwarzaniu wideo, fajnie byłoby móc przesyłać strumieniowo zawartość Kindle Fire na dużym ekranie telewizora Samsung.

Jak podłączyć Kindle Fire do Samsung Smart TV

Mimo że żyjemy w erze super łączności, niektóre urządzenia wciąż są trudne do podłączenia, a Kindle Fire i inteligentne telewizory Samsung nie są tutaj wyjątkiem.

Jak to zrobić?

Cóż, pierwsze pytanie, które powinieneś zadać, to Móc Ty to zrób? Niestety, niektóre urządzenia Kindle Fire po prostu nie są kompatybilne z żadnym telewizorem – nie są w stanie dublować wyświetlaczy. Aby sprawdzić, czy Twój tablet Amazon może wyświetlać lustrzane odbicie, przejdź do Ustawienia a potem do Wyświetlacz. Jeśli nie widzisz opcji o nazwie Wyświetlanie dublowania, Twoje urządzenie go nie obsługuje. Jeśli widzisz tę opcję, możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu.

Istnieją trzy główne metody podłączenia urządzenia Kindle Fire do telewizora Samsung Smart TV: adapter HDMI, port HDMI i korzystanie z urządzenia Miracast. Niektóre z tych metod mogą nie działać na telewizorze, inne mogą nie działać z powodu tabletu Kindle Fire, ale przynajmniej jedna z tych metod powinna pomóc w nawiązaniu połączenia.

podłącz rozpalanie ognia do telewizora Samsung smart tv

Adapter HDMI

Kabel adaptera HDMI prawdopodobnie wytrzyma przez wieki, a ponadto będziesz mógł go używać na wielu różnych urządzeniach, w dalszej kolejności. Wszystkie nowsze modele telewizorów Samsung Smart TV obsługują HDMI, więc to powinno działać. Te modele ognia powinny obsługiwać połączenie adaptera HDMI: HD Kids, HD6, HD7, HD8, HD10 i HDX8.9. Ta metoda prawdopodobnie będzie działać z wieloma innymi urządzeniami, ale Amazon gwarantuje działanie tych urządzeń.

Adapter HDMI można znaleźć na Amazon lub w innej witrynie eCommerce.

Teraz po prostu podłącz Kindle Fire do telewizora Samsung Smart TV za pomocą kabla HDMI. Aby to zrobić, podłącz kabel do portu HDMI (w telewizorze) i podłącz adapter HDMI do urządzenia Kindle Fire. Jeśli masz problemy ze znalezieniem portu HDMI, zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Teraz przełącz telewizor Samsung na właściwe wejście HDMI. Powinno to odzwierciedlać ekran Fire Kindle na inteligentnym telewizorze.

Port HDMI

Jeśli masz model Kindle HD z 2012 roku, nie będziesz w stanie podłączyć go do telewizora Samsung w ten sposób. Będziesz musiał podłączyć ten model Kindle do telewizora za pomocą kabla Micro HDMI. Ten kabel powinien pasować do standardowego portu HDMI w telewizorze. Pomyśl o kablu Micro HDMI jako o standardowym przedłużeniu HDMI.

Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, powinieneś zobaczyć ekran Kindle Fire na ekranie telewizora.

Miracast

Prawie wszystkie nowoczesne modele telewizorów inteligentnych Samsung współpracują z Miracast. Jeśli tego potrzebujesz, możesz łatwo znaleźć adapter wideo Miracast, online lub w inny sposób.

Podłącz urządzenie Miracast do portu HDMI w telewizorze Samsung Smart TV i upewnij się, że jest ono podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie Kindle Fire HDX. Teraz przejdź do menu Kindle Fire i przejdź do Ustawienia. Stamtąd przejdź do Dźwięki i wtedy Wyświetlanie dublowania. Teraz wybierz z listy urządzenie Samsung smart TV i poczekaj, aż się połączy.

Kup urządzenie Fire TV

Jeśli naprawdę nie musisz zbyt często korzystać z funkcji dublowania ekranu, zadowolisz się jednym z wyżej wymienionych rozwiązań. Jeśli jednak stale potrzebujesz dublowania ekranu, powinieneś rozważyć zakup pudełka Fire TV lub Amazon Fire TV Stick (Firestick). Te urządzenia łączą się z Twoim smart TV i udostępniają szereg przydatnych funkcji i aplikacji.

podłączyć rozpalić ogień

Jeśli podłączysz Fire TV i Kindle Fire do tej samej sieci Wi-Fi i zarejestrujesz je na tym samym koncie, możesz utworzyć nienaganne połączenie HDMI. Powinien wystarczyć standardowy kabel HDMI. Teraz po prostu przejdź do Ustawienia, następnie Wyświetlacz i dźwiękii włącz Powiadomienia na drugim ekranie opcja. Użyj ikony ekranu na filmach/zdjęciach na tablecie, aby wyświetlić je na smart TV.

Urządzenia te mogą wydawać się zbyt dużą inwestycją, ale są dość przystępne, biorąc pod uwagę, ile funkcji wnoszą do stołu. Ponadto niektóre modele Fire są wyposażone w Wyświetlanie dublowania funkcja, znaleziona w Wyświetlacz ustawienia.

Tablety Kindle Fire i telewizory Samsung Smart TV

Większość tabletów Kindle Fire powinna działać na większości modeli telewizorów Smart TV firmy Samsung. Jednak w zależności od modelu może być konieczne zastosowanie innego podejścia, aby włączyć dublowanie ekranu. Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem jest zakup urządzenia Fire TV – powinno działać na wszystkich modelach Smart TV i Kindle Fire.

Która metoda zadziałała dla Ciebie? Z którym poszłaś? Czy napotkałeś dodatkowe problemy? Zapraszam do sekcji komentarzy z wszelkimi wskazówkami, przemyśleniami i pytaniami, które możesz mieć.