Jak podłączyć Echo Show 5 do głośnika Bluetooth?

Echo Show 5 ma wbudowany głośnik, który działa dobrze do zwykłego słuchania i połączeń. Ale jeśli jesteś trochę audiofilem, przekonasz się, że wbudowany głośnik nie ma mocy i sceny dźwiękowej, aby wywołać uśmiech na Twojej twarzy.

Jak podłączyć Echo Show 5 do głośnika Bluetooth?

Parowanie dodatkowego głośnika Bluetooth to najlepszy sposób, aby uzyskać więcej energii z Echo Show 5. Jedyny minus: możesz sparować tylko jedno urządzenie Bluetooth na raz. Jest to jednak coś, co może zostać naprawione w przyszłej aktualizacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych metodach parowania.

Zanim zaczniesz

Głośnik Bluetooth i Echo Show powinny znajdować się w odległości co najmniej trzech stóp. Ponadto najlepiej jest zaopatrzyć się w głośnik z certyfikatem Echo.

Na przykład urządzenie obsługuje większość modeli JBL, Bose, Bang & Olufsen, Sony, Harman Kardon i Onkyo, żeby wymienić tylko kilka. Jeśli chodzi o profile Bluetooth, Echo Show obsługuje profil zaawansowanej dystrybucji dźwięku (A2DP) i profil zdalnego sterowania audio/wideo (AVRCP).

Po uzyskaniu odpowiedniego głośnika włącz go i zwiększ głośność (i nie zapomnij odłączyć wszystkich innych urządzeń Bluetooth od Echo Show 5). Teraz oba gadżety są gotowe do parowania.

Notatka: Obsługiwane modele głośników i kompatybilność Bluetooth dotyczą Echo Show 5 i większości innych urządzeń z serii Amazon Echo.

podłącz echo show 5 do głośnika bluetooth

Parowanie głośnika — łatwy sposób

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem sparowania głośnika jest skorzystanie z poleceń głosowych. Powiedz "Alexa, para" lub "Alexa, Bluetooth", polecenia, które przełączają Echo w tryb parowania. Aby potwierdzić, AI odpowiada, mówiąc: „Wyszukiwanie”.

Teraz musisz zainicjować parowanie na głośniku. Zwykle na głośniku znajduje się fizyczny przycisk z ikoną Bluetooth lub po prostu mówi "Paruj". Po naciśnięciu wyznaczonego przycisku Echo Show 5 powinno być w stanie wykryć i połączyć się z głośnikiem. Aby to potwierdzić, może być konieczne wydanie polecenia słownego. Jeśli Alexa nie połączy Twojego Echo z głośnikiem, usłyszysz przypomnienie, aby włączyć Bluetooth.

Parowanie za pośrednictwem aplikacji Alexa

Korzystanie z aplikacji Alexa nie jest trudniejsze, ale jest więcej akcji i menu do nawigacji. Oczywiście te wyjaśnienia zakładają, że zainstalowałeś i zalogowałeś się do aplikacji Alexa.

podłącz echo show 5 do bluetooth

Uruchom aplikację i wybierz Urządzenia; znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Stuknij ikonę plusa i wybierz Dodaj urządzenie/Skonfiguruj nowe urządzenie, a następnie ustaw głośnik w trybie parowania. Wybierz Głośnik w aplikacji Alexa i wybierz markę, a następnie model głośnika z dostępnych sugestii. Kiedy to zrobisz, Alexa powie ci, że połączenie się powiodło.

Wskazówki i porady dotyczące sterowania głosowego

Głośniki innych firm obsługiwane przez Alexa mogą być sterowane głosem za pomocą ich zastrzeżonej aplikacji, ale można odtwarzać tylko Amazon Music. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo z Apple Music, Spotify lub Pandora, potrzebny jest głośnik marki Echo.

Na szczęście istnieje kilka wyjątków, takich jak Megaboom, UE Boom 2 i Sonos. Ten ostatni zapewnia obsługę Pandora, Spotify, TuneIn Radio, Deezer i innych. UE Boom 2 i Megaboom mają funkcję „Powiedz to, aby zagrać”, aby uzyskać dostęp do poleceń głosowych i wirtualnego asystenta na urządzeniach z systemem Android i iOS. Ta opcja umożliwia również przesyłanie strumieniowe z różnych usług.

W przypadku zastrzeżonych aplikacji głośnikowych opcja dodania Amazon Alexa znajduje się zwykle w obszarze Dodaj sterowanie głosowe. Musisz również zalogować się na konto Amazon i połączyć preferowane usługi przesyłania strumieniowego.

Jak odłączyć głośnik Bluetooth

Nie ma dokładnej nauki na temat odłączania głośnika Bluetooth od echa. Prostym sposobem jest powiedzenie: "Alexa, rozłącz się" lub możesz użyć menu Ustawienia Echo Show.

Przesuń palcem w dół na ekranie Echo Show, aby wyświetlić menu główne i wybierz Ustawienia. Wybierz Bluetooth i dotknij ikony „i”, aby uzyskać dostęp do informacji o podłączonych urządzeniach, naciśnij Odłącz i gotowe.

bluetooth

To samo menu zawiera opcję „Zapomnij urządzenie”, jeśli ją dotkniesz, akcja całkowicie usunie głośnik z menu Bluetooth. Jeśli chcesz ponownie połączyć się z tym samym głośnikiem, musisz ponownie sparować oba urządzenia.

Notatka: Te same działania dotyczą każdego innego urządzenia Bluetooth sparowanego z Echo Show.

Jak połączyć się ze słuchawkami Bluetooth

Nietrudno zgadnąć, że te same czynności są wymagane do sparowania słuchawek Bluetooth. Podsumowując, możesz użyć poleceń Alexa i dokończyć konfigurację ustnie lub skorzystać z menu Ustawienia. Tak czy inaczej, słuchawki muszą być włączone i należy zwiększyć głośność.

Gdy system wykryje słuchawki, potwierdź parowanie, wybierając słuchawki z menu ekranowego lub powiedz: „Alexa, pair + nazwa słuchawek”. Aby się rozłączyć, użyj tej samej metody, jak opisano w poprzednim akapicie.

Sztuczka: Jeśli chcesz szybko przełączyć się na wbudowany głośnik Echo, wyłącz słuchawki, a dźwięk zostanie automatycznie przekierowany do urządzenia.

Przetnij przewód

Niezależnie od tego, jak na to spojrzysz, podłączenie Echo Show 5 do głośnika Bluetooth jest bardzo proste. Najłatwiej to zrobić, korzystając z poleceń głosowych Alexa. Jedyną wadą jest to, że możesz podłączyć tylko jedno urządzenie Bluetooth na raz.

Jakiego głośnika Bluetooth używasz? Czy miałeś problemy z podłączeniem go do swojego Echo Show? Podziel się swoimi przemyśleniami z resztą społeczności TechJunkie w sekcji komentarzy poniżej.