Jak podłączyć soundbar do telewizora Roku

Ponieważ prawie każdy telewizor jest dziś inteligentny, ich systemy operacyjne mają wiele kształtów i form. Niektóre z nich działają całkiem nieźle, podczas gdy inne są w najlepszym razie niezgrabne. Aby pozbyć się tego zmartwienia, ludzie zwykle kupują urządzenie do przesyłania strumieniowego i podłączają je bezpośrednio do telewizora. To pozwala im uzyskać wiele różnych opcji przesyłania strumieniowego, a także przyjazny dla użytkownika interfejs. W większości przypadków jest to poprawa w stosunku do tego, który można znaleźć w ich telewizorze.

Jak podłączyć soundbar do telewizora Roku

Roku to jedna z najpopularniejszych opcji na rynku. Są nawet telewizory z systemem Roku OS. Dzisiaj przyjrzymy się, jak dodać Soundbar do telewizora Roku.

Poprawa jakości dźwięku Roku TV

Korzystanie z telewizora Roku to wspaniałe doświadczenie, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku, w dużej mierze zależy to od posiadanego telewizora. Aby to poprawić, ludzie zwykle decydują się na podłączenie telewizora Roku do zewnętrznego systemu dźwiękowego.

W zależności od preferencji możesz podłączyć go do odbiornika audio/wideo hi-fi. W ten sposób możesz cieszyć się muzyką i filmami z mocnym i krystalicznie czystym dźwiękiem. Jeśli szukasz wygodnego rozwiązania, nie ma lepszego rozwiązania niż użycie listwy dźwiękowej.

Umieszczone pod telewizorem zajmują bardzo mało miejsca, a biorąc pod uwagę, że są zwykle dość dobrze zaprojektowane, mogą sprawić, że Twój sprzęt rozrywkowy będzie bardzo stylowy.

Podłącz soundbar do telewizora Roku

Podłączanie telewizora Roku do soundbara

Jeśli chodzi o podłączenie soundbara do telewizora Roku, okazuje się, że nie jest to najbardziej intuicyjna część interfejsu Roku. Ale nie martw się, rozwiązanie jest dość proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kilka kolejnych kroków:

 1. Podłącz soundbar do telewizora Roku za pomocą kabla HDMI.
 2. Włącz soundbar.
 3. Teraz włącz telewizor Roku.
 4. W menu głównym interfejsu Roku TV otwórz „Ustawienia”.
 5. Przejdź do „Systemu”.
 6. Przejdź do sekcji „Sterowanie innymi urządzeniami (CEC)”.
 7. Tutaj najpierw musisz włączyć opcję „ARC (HDMI 3)”, zaznaczając jej pole.
 8. Następnie zrób to samo dla „Sterowanie dźwiękiem w systemie”.
 9. Po wykonaniu tej czynności wróć do menu głównego.

Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe kroki, dźwięk z telewizora powinien być słyszalny bezpośrednio przez listwę dźwiękową. I będziesz mógł sterować głośnością soundbara za pomocą pilota. Należy pamiętać, że głośniki telewizora pozostaną ciche, dopóki listwa dźwiękowa będzie aktywna.

Aby lepiej zrozumieć, co właśnie zrobiłeś, oto krótki przegląd:

 1. Włączona opcja „ARC” oznacza „kanał zwrotny audio”. Wysyła dźwięk z telewizora do portu HDMI. Stamtąd podróżuje przez kabel HDMI do odpowiedniego portu w soundbarze, dzięki czemu odtwarza wszystko, co jest aktualnie na telewizorze.
 2. Opcja „Sterowanie dźwiękiem systemu” umożliwia sterowanie poziomami głośności listwy dźwiękowej bezpośrednio z pilota.

Ustawianie listwy dźwiękowej w celu uzyskania najlepszej wydajności

Po podłączeniu soundbara do telewizora Roku nadszedł czas, aby go skonfigurować i uzyskać najlepszy możliwy dźwięk. Mając tak wiele opcji przesyłania strumieniowego, większość treści, które będziesz oglądać, zapewni wysokiej jakości dźwięk przestrzenny. Oznacza to, że będziesz mógł korzystać z cyfrowych standardów dźwięku przestrzennego, takich jak Dolby Digital i DTS. Upewniają się, że podczas oglądania filmu lub programu telewizyjnego poczujesz się jak w kinie.

Soundbar

Aby to wykorzystać, wykonaj poniższe czynności:

 1. Na ekranie głównym Roku przejdź do „Ustawienia”.
 2. Otwórz „Dźwięk”.
 3. Wybierz opcję „HDMI”.
 4. Ustaw HDMI na „Dolby D+, DTS”.
 5. Wybierz „Tryb audio”.
 6. Ustaw go również na „Dolby D+, DTS”.
 7. Wróć do ekranu głównego.

W ten sposób Roku TV zawsze wyśle ​​właściwy dźwięk przestrzenny do soundbara, niezależnie od standardu używanego w bieżącym filmie lub programie telewizyjnym.

Doświadczenie kinowe z Roku TV

Właściwe skonfigurowanie soundbara poprawi wrażenia podczas oglądania na Roku TV. W połączeniu z dużym telewizorem i potężnym dźwiękiem przestrzennym możesz równie dobrze poczuć się jak w prawdziwym kinie. A jeśli chcesz posłuchać muzyki, Twój soundbar z pewnością zapewni o wiele bogatszą scenę dźwiękową niż kiedykolwiek mógłby telewizor.

Czy Twój soundbar jest lepszym rozwiązaniem niż zintegrowane głośniki w telewizorze Roku? Czy miałeś problemy z podłączeniem go do telewizora? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.