Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac: Przechwyć swój ekran na MacBooku lub komputerze Apple Desktop

Jeśli używasz komputera Apple do transakcji, dostaw lub spraw finansowych, robienie zrzutów ekranu to ważna umiejętność, której należy się nauczyć. Umiejętność robienia zrzutów ekranu na komputerze Mac przydaje się zarówno w miejscu pracy, jak i na co dzień, niezależnie od tego, czy chodzi o przechowywanie dowodów formularzy i danych, jeśli masz podejrzane połączenie internetowe, czy tylko o osłonę pleców.

Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac: Przechwyć swój ekran na MacBooku lub komputerze Apple Desktop

W przeciwieństwie do komputerów z systemem Windows, Apple MacBooki i komputery stacjonarne nie mają dedykowanego przycisku ekranu drukowania, ale w rzeczywistości robienie zrzutów ekranu na komputerze Mac jest dość łatwe, gdy już wiesz, jak to zrobić. Interesuje Cię przechwytywanie ekranu lub okien na MacBooku lub komputerze stacjonarnym Apple?

W tym artykule omówimy, jak wykonać zrzut ekranu na komputerze Mac.

Jak robić zrzuty ekranu na Apple Mac?

Może nie być dedykowanego przycisku na klawiaturze komputera Mac do zrzutów ekranu, ale to nie znaczy, że jest to szczególnie trudne. W rzeczywistości robienie zrzutów ekranu na komputerze Mac jest proste, a ponadto możliwe jest robienie zdjęć całego pulpitu, wybranych okien, a nawet obszaru wybranego przez użytkownika. Oto jak to zrobić:

Jak zrobić zrzut ekranu całego pulpitu na komputerze Mac?

 1. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie całego pulpitu, najpierw upewnij się, że na pulpicie wyświetla się dokładnie to, co chcesz przechwycić, a następnie wykonaj następujące czynności.
 2. Przytrzymaj Komenda klucz, wraz z Zmiana i liczba 3 klucz (wymieniony jako Komenda Shift (⌘)-3) na oficjalnej stronie pomocy.
 3. Jeśli zrobiłeś to poprawnie, usłyszysz dźwięk migawki – a to oznacza, że ​​zrobiono zrzut ekranu.
 4. System operacyjny Apple domyślnie zapisuje zrzuty ekranu na pulpicie, a także oznacza je znacznikami czasu. Jeśli wszystko działa poprawnie, zrzuty ekranu znajdziesz na pulpicie w formacie .png.
 5. Jeśli wolisz zapisać zrzut ekranu w schowku zamiast na pulpicie, dodaj Control do powyższych kombinacji klawiszy. Więc naciśnij Kontrola, Zmiana, Komenda i liczba 3 w tym samym czasie.

Jak zrobić zrzut ekranu menu na komputerze Mac?

 1. Tym razem przytrzymaj Komenda klucz i Zmiana, i tym razem wciskamy numer 4 klucz.
 2. Jeśli zrobiłeś to poprawnie, zobaczysz, że ikona myszy zmieni się w celownik.
 3. Po uzyskaniu wskaźnika krzyżowego nadszedł czas, aby wybrać obszar, który chcesz przechwycić. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć i przeciągnąć nad żądanym obszarem, trzymając jednocześnie Zmiana, Opcja lub Spacja zmieni sposób działania narzędzia selekcji.
 4. Po wybraniu odpowiedniego obszaru puść mysz lub gładzik, a usłyszysz ten sam dźwięk migawki, co wcześniej.
 5. Będziesz wtedy mógł znaleźć swój wybór zapisany na pulpicie, ponownie w formacie .png.

Jak zrobić zrzut ekranu okna na komputerze Mac?

 1. Aby zrobić zrzut ekranu okna, musisz najpierw przytrzymać Komenda + Zmiana + 4.
 2. Gdy to zrobisz, kursor powinien przełączyć się na celownik, tak jakbyś miał wybrać obszar ekranu do przechwycenia. Zamiast tego naciśnij spację, a celownik zmieni się w ikonę aparatu.
 3. Możesz wtedy najechać kursorem na dowolne okno, a kliknięcie w nie spowoduje zapisanie zawartości okna.
 4. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych zrzutów ekranu, Twój Mac zapisze powstałe obrazy na pulpicie w formacie .png – a nawet oznaczy je za Ciebie znacznikiem czasu.

Jak zrobić zrzut ekranu wybranego obszaru na komputerze Mac?

 1. Kliknij tytuł menu, aby zobaczyć jego spis treści.
 2. naciskać Shift + Polecenie + 4 a wskaźnik zmieni się w celownik.
 3. Przeciągnij, aby wybrać menu lub obszar, który chcesz przechwycić.
 4. Zwolnij przycisk myszy lub gładzika, a obszar wewnątrz wybranego pola zostanie zrobiony jako zrzut ekranu. Aby anulować, naciśnij Ucieczka (esc) przed zwolnieniem przycisku.
 5. Znajdź zrzut ekranu jako plik .png na pulpicie.

Zrzuty ekranu i Mac

Robienie zrzutów ekranu na komputerze Mac jest łatwe. Niezależnie od potrzeb zrzutów ekranu, Mac ma do tego wbudowany skrót klawiszowy. Dzięki kilku prostym kombinacjom klawiszy otrzymasz wysokiej jakości zrzut ekranu dla swoich dokumentów lub zapisów.

Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na temat MacBooków i komputerów stacjonarnych poniżej.