Recenzja iPhone'a 8: Podstępne środkowe dziecko z rodziny iPhone'ów trafia dziś do sprzedaży w kolorze PRODUCT (RED)

Obraz 1 z 7

apple_iphone_8_review_0

apple_iphone_8_review_-_back
apple_iphone_8_review_-_camera
apple_iphone_8_review_-_design
apple_iphone_8_recenzja_-_w ręku
apple_iphone_8_review_-_logo
apple_iphone_8_review_-_screen
699 £ Cena w trakcie recenzji

Aktualizacja: to oficjalne. Apple jest o krok od wprowadzenia na rynek telefonów iPhone 8 i iPhone 8 Plus w charytatywnym kolorze (PRODUCT)RED.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus (PRODUCT)RED Special Edition będą dostępne w modelach 64 GB i 256 GB bezpośrednio od Apple za 699 GBP. Specjalna edycja iPhone'a (PRODUCT)RED dołącza do iPhone'a 8 w kolorach szarym, srebrnym i złotym.

Vodafone zaopatruje się w nowe telefony, a klienci mogą je zamawiać od dzisiaj (10 kwietnia) od 13.30. Same telefony trafią do klientów od 13 kwietnia. Więcej informacji na temat poszczególnych ofert znajdziesz na naszej stronie z ofertami dla iPhone'a 8.

iPhone 7 i 7 Plus zostały udostępnione w wersji (PRODUCT)RED około sześć miesięcy po premierze we wrześniu 2016 r., więc doniesienia o czerwonych telefonach z serii iPhone 8 krążyły od początku roku. MacRumors spekuluje, że Apple mogło cofnąć wydanie, aby upewnić się, że sprzedaż czerwonego iPhone’a 8 iPhone’a 8 Plus została dodana do wyników firmy w trzecim kwartale.

Nie było żadnej wzmianki o wersji (PRODUCT)RED iPhone'a X.

Apple po raz pierwszy nawiązało współpracę z RED 11 lat temu, aby wspierać programy dotyczące HIV i AIDS, które oferują poradnictwo, testy i lekarstwa na tę chorobę. Organizacja charytatywna otrzymuje część z każdej sprzedaży czerwonych produktów, a Apple powiedział, że zebrał około 160 milionów dolarów.

Oryginalna recenzja jest kontynuowana poniżej

IPhone 8 przybył bez typowych fanfar, których można by się spodziewać. Jego grzmot został skradziony przez śpiewającego animoji i tańczącego animoji iPhone'a X. iPhone'a 8 pozostał jako trudne średnie dziecko: nie najtańszy (to wciąż iPhone 7), nie najlepszy (to iPhone X )… tylko środkowe urządzenie.

Szkoda, bo iPhone 8 to naprawdę bardzo solidny telefon. Przyzwoite ulepszenie z iPhone'a 7 bez wydawania głupich pieniędzy: podczas gdy 699 funtów nie jest obszarem zakupów impulsowych, nadal jest to ogromna oszczędność 300 funtów na iPhonie X i zapewnia zdecydowaną większość rzeczy, których potrzebujesz w nowym telefon.

CZYTAJ DALEJ: Recenzja iPhone'a 8 Plus

Recenzja iPhone’a 8: kluczowe specyfikacje

4,7-calowy wyświetlacz IPS, rozdzielczość 1334 x 750 przy 326 ppi, technologia True Tone
64-bitowy 6-rdzeniowy procesor Apple A11 Bionic z koprocesorem M11 i „silnikiem neuronowym”
64 GB lub 256 GB pamięci
Pojedynczy aparat przedni 12MP f/1.8 z OIS, aparat przedni 7MP f/2.2
Ładowanie bezprzewodowe
Brak gniazda słuchawkowego 3,5 mm
Odporny na kurz i wodę do IP67
Dostępny w kolorze srebrnym, złotym i gwiezdnej szarości
Cena: 699 GBP (64 GB); 849 GBP (256 GB)

Recenzja iPhone'a 8: Design[galeria:1]

Pomimo tego, że nie pojawia się jako model iPhone 7S, iPhone 8 nie jest wielkim odstępstwem od swojego poprzednika. To nie jest złe: to wciąż bardzo ładnie wyglądający telefon, ale nie ma tu żadnych trendów projektowych. Przycisk Home nadal znajduje się pod ekranem, w tym samym miejscu, w którym znajduje się od pierwszego iPhone'a. To może wydawać się oczywiste, ale biorąc pod uwagę, że zostało usunięte z iPhone'a X (z niekonwencjonalnymi poprawkami), może to być dla ciebie przełom.

Oznacza to również, że nie ma gniazda słuchawkowego, bez względu na to, ile możesz sobie życzyć. To trochę cios, ale gorsze jest to, że Apple nie zapewnia adaptera słuchawkowego w pudełku: innymi słowy, jeśli chcesz korzystać ze zwykłych słuchawek przewodowych, patrzysz na kolejną część wydatków.

Dobrą wiadomością jest to, że ma certyfikat IP67, co oznacza, że ​​jest umiarkowanie odporny na wodę i powinien wytrzymać zanurzenie w jednym metrze wody do pół godziny.

To było oczywiście obecne w iPhonie 7, ale ładowanie bezprzewodowe jest nowością w tej generacji. Piękno tego polega na tym, że nie musisz podłączać kabla, ale ryzykujesz również, że telefon nie zostanie umieszczony dokładnie we właściwej pozycji na panelu, a wiele osób pozostanie przy regularnym ładowaniu, gdy nowość będzie miała zużyty.

Recenzja iPhone'a 8: Ekran[galeria:2]

Na pierwszy rzut oka wyświetlacz IPS iPhone’a 8 o przekątnej 4,7 cala wygląda dokładnie tak, jak ten z iPhone’a 7, ale jest kilka zmian. Głównym z nich jest włączenie technologii True Tone firmy Apple, dzięki czemu ekran bardziej wtapia się w otoczenie, nadając mu bardziej naturalny wygląd „papieru”, a iPhone 8 działa na zaawansowanym, sześciordzeniowym chipie Apple A11 Bionic, jego sieciach neuronowych. został „dostrojony na zamówienie” pod kątem funkcji rozszerzonej rzeczywistości wbudowanych w iOS 11.

W praktyce oznacza to, że jest to naprawdę bardzo dobry ekran, nawet jeśli rozdzielczość (750 x 1334) jest nieco niższa niż u większości rywali Androida stworzonych w ciągu ostatnich kilku lat. W naszych testach wyświetlaczy osiągnął imponująco wysoką jasność szczytową 577 cd/m2 przy współczynniku kontrastu 1697:1.

Nie jest to OLED, jak większy iPhone X, ale jest przyzwoitym ekranem i przeciętny gracz na pewno nie będzie miał do niego żadnych zarzutów.

Recenzja iPhone'a 8: Wydajność[galeria:3]

Apple opisuje chip A11 Bionic, który zasila iPhone'a 8, jako najpotężniejszy na świecie chip do smartfonów. W rzeczywistości trudno jest stwierdzić, na ile to prawda, ponieważ tylko urządzenia z iOS korzystają z chipów, ale albo dlatego, że twierdzenie jest poprawne, albo że iOS jest fenomenalnie dobrze zoptymalizowany, to twierdzenie potwierdza się w naszych testach porównawczych. Poniższy wykres pokazuje wydajność pojedynczego i wielordzeniowego procesora w zestawieniu z największymi telefonami tego roku, a jak widać, iPhone 8 więcej niż posiada.iphone_8_review_-_geekbench_4

Podobnie jest z wydajnością grafiki 3D. iPhone 8 na razie po prostu zmiażdży wszystko, co w niego rzucisz, bez względu na to, jak intensywnie:iphone_8_review_-_gfxbench

Jedna z możliwych wad dla wielozadaniowości: iPhone 8 ma tylko 2 GB pamięci RAM. To prawda, że ​​iOS doskonale radzi sobie z zarządzaniem pamięcią, ale jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który lubi wykonywać wiele zadań jednocześnie, warto przyjrzeć się iPhone’owi 8 Plus z 3 GB. Ma również dłuższy czas pracy na baterii, co jest czymś w rodzaju pięty achillesowej dla iPhone’a 8:iphone_8_review__-_battery_life

Recenzja iPhone'a 8: Aparat[galeria:4]

12-megapikselowy aparat z przysłoną f/1,8 jest teraz wyposażony w szybszy i większy czujnik, który według Apple „zapewnia zaawansowane przetwarzanie pikseli, szerokie przechwytywanie kolorów, szybszy autofokus w słabym świetle i lepsze zdjęcia HDR”. W standardzie ma też optyczną stabilizację obrazu – czegoś, czego iPhone’owi 7 bardzo brakuje.

Okazuje się, że te twierdzenia są w pełni uzasadnione. Jak widać na poniższym obrazku, aparat zapewnia obrazy, które są dobrze wyważone i pełne szczegółów. Jest również całkiem sprytny, wiedząc, kiedy wdrożyć HDR.apple_iphone_8_review_-_budynki

Warunki słabego oświetlenia są również imponujące, ponieważ aparat jest w stanie wychwycić wiele szczegółów i ograniczyć szum obrazu do minimum. Jeśli przyjrzysz się uważnie poniższemu obrazkowi, zobaczysz trochę rozmycia wokół wazonu i długopisów, ale musisz uważnie się przyjrzeć, aby to zauważyć.apple_iphone_8_recenzja_-_przy słabym oświetleniu

Krótko mówiąc, to dobry aparat. Może nie do końca terytorium Pixela 2, ale tam z najlepszymi z nich.

Z przodu znajdziesz ten sam 7-megapikselowy aparat FaceTime HD z przysłoną f/2.2, co w iPhonie 7. Nie zapewnia tak wielu szczegółów, jak można by się spodziewać, ale jest w sam raz do selfie i FaceTime .

Recenzja iPhone'a 8: Werdykt[galeria:6]

Pomimo ulepszeń, iPhone 8 nie ma prawdziwego ciosu. Żadna z wymienionych powyżej funkcji nie jest na przykład unikalna dla iPhone'a 8. Tak, są krokiem naprzód w stosunku do iPhone'a 7 i tak, z pewnością zostawiają starsze modele i niektórych rywali w kurzu, ale wszystkie są dostępne na iPhonie 8 Plus, który dodatkowo ma wiele USP.

Nie oznacza to, że iPhone 8 nie ma uroku. Jeśli wolisz mniejsze telefony i nie chcesz małego iPhone'a SE, 4,7-calowy telefon wygodnie leży w dłoni, a ulepszenia, choć niewielkie, są zauważalne w porównaniu do iPhone'a 7.

Ale 699 funtów pozostaje dużym wyzwaniem, gdy iPhone 7 pozostaje doskonałym telefonem, który jest teraz dostępny znacznie taniej. A jeśli nie jesteś przywiązany do iOS, wiele funkcji tutaj można mieć gdzie indziej za dużo mniej pieniędzy. Wraz z pojawieniem się nowych telefonów w marcu, iPhone 8 może wyglądać na dość przestarzały, całkiem szybko.

Mimo to jest miejsce na iPhone’a 8, a ci, którzy go złapią, będą z niego bardzo zadowoleni. Ale bez wątpienia jest to aktualizacja przyrostowa i mamy nadzieję, że Apple będzie odważniejszy, gdy następna generacja iPhone'ów zostanie zaprezentowana w 2018 roku.