Recenzja ATI Radeon HD 4350

35 £ Cena w recenzji

Radeon HD 4350 to najskromniejsza karta w ofercie ATI. Przy cenie zaledwie 30 GBP bez podatku VAT jest skierowany bezpośrednio do konstruktorów budżetowych komputerów, którzy potrzebują podstawowych funkcji multimedialnych.

Recenzja ATI Radeon HD 4350

Podobnie jak w przypadku HD 4550, ATI zawiera kilka funkcji, które sprawiają, że jest to idealna karta multimedialna. Nasza próbka została schłodzona pasywnie – dzięki czemu nie będzie wydawać żadnych dźwięków w komputerze kina domowego (HTPC) – a HD 4350 można mieć w mniejszych wersjach o połówkowej wysokości, aby zapewnić, że zmieści się w najmniejszej obudowie .

Obsługiwanych jest kilka różnych wyjść wideo, od standardowych DVI-I i VGA do bardziej nowoczesnych HDMI i DisplayPort, z których oba są wyposażone w zintegrowaną obsługę dźwięku dla bardziej uporządkowanego okablowania.

Nasze testy Blu-ray wykazały, że HD 4350 jest więcej niż zdolny do dekodowania w wysokiej rozdzielczości. Podczas naszego testu jednordzeniowy procesor w naszym komputerze o niskich parametrach nigdy nie działał przy obciążeniu przekraczającym 45% – nie tak wydajny jak HD 4550, ale bardziej imponujący niż wyniki zwrócone przez obie karty multimedialne Nvidii.

Wydajność w grach była mniej imponująca. HD 4350 utrzymał grywalną liczbę klatek na sekundę w Crysis, Call of Duty i Far Cry 2 przy niskich ustawieniach, ale te testy były limitem karty. Jeśli szukasz większej mocy graficznej w ograniczonym budżecie, 39-funtowy GeForce 9500 GT jest bardziej przekonujący, ale nawet to nie jest karta dla gracza.

W przeciwieństwie do tego HD 4350 jest idealną kartą do swojego podstawowego celu. Nie jest przeznaczony do gier, ale jest wystarczająco potężny, aby obsłużyć Blu-ray i ma ten sam zakres funkcji, co reszta kart multimedialnych w tym miesiącu – za 30 funtów to kradzież.

Podstawowe specyfikacje

Interfejs karty graficznej PCI Express
Typ chłodzenia Bierny
Chipset graficzny ATi Radeon HD 4350
Częstotliwość rdzenia GPU 575 MHz
Pojemność pamięci RAM 512 MB
Typ pamięci DDR2

Normy i kompatybilność

Obsługa wersji DirectX 10.1
Obsługa modeli cieniowania 4.1
Kompatybilność z wieloma GPU Dwukierunkowy CrossFireX

Złącza

Wyjścia DVI-I 1
Wyjścia DVI-D 0
Wyjścia VGA (D-SUB) 1
Wyjścia S-Video 0
Wyjścia HDMI 1
Złącza zasilania karty graficznej Nie dotyczy

Benchmarki

Wydajność 3D (kryzys) niskie ustawienia 0fps
Wydajność 3D (kryzys), średnie ustawienia 0fps
Wydajność 3D (kryzys) wysokie ustawienia 0fps