Najlepsze odtwarzacze multimedialne dla Roku [lipiec 2019]

Roku to niesamowita usługa, która umożliwia połączenie wszystkich usług strumieniowych i kanałów w celu zapewnienia przyjemności z oglądania. Możesz nawet wyświetlać muzykę, zdjęcia i filmy z komputera lub smartfona bezpośrednio na telewizorze z dużym ekranem.

Najlepsze odtwarzacze multimedialne dla Roku [lipiec 2019]

Wszystko czego potrzebujesz to odpowiedni odtwarzacz multimedialny. Istnieje kilka z nich dla Roku, ale oczywistym wyborem jest tutaj Roku Media Player, który jest często zintegrowany i preinstalowany na różnych urządzeniach do strumieniowego przesyłania Roku.

W tym artykule szczegółowo wyjaśnimy, jak korzystać z tego odtwarzacza multimedialnego, a nawet zasugerujemy dobre alternatywy dla tych, którzy nie są z niego do końca zadowoleni.

Konfigurowanie Roku Media Player

Po zarejestrowaniu konta Roku musisz połączyć swoje urządzenia z kontem Roku. Kliknij „Aktywuj urządzenie”, a następnie wprowadź kod łącza, który zostanie wyświetlony na telewizorze. Potwierdź za pomocą „Zgadzam się i kontynuuj”.

Na koniec możesz zainstalować Roku Media Player na innych urządzeniach, takich jak smartfon lub komputer osobisty. Kliknij ten link i kliknij „Dodaj kanał”, aby go zainstalować. Jest to wyznaczony odtwarzacz multimedialny dla Roku, więc powinieneś oczywiście wypróbować go przed jakimkolwiek innym odtwarzaczem multimedialnym.

Możesz nie tylko odtwarzać i przeglądać lokalne sieciowe serwery multimedialne w poszukiwaniu treści, ale także pamięć flash (oczywiście, jeśli Twoje urządzenie Roku ma port USB). Serwery Digital Living Network Alliance (DLNA), które współpracują z Roku, obejmują Plex, Twonky, PlayOn, Serviio, Windows Media Player i Ready DLNA.

Dla ciekawskich DLNA to technologia służąca do udostępniania treści na wielu urządzeniach za pośrednictwem sieci lokalnej. Potrzebujesz tylko oprogramowania serwera DLNA działającego na urządzeniu i oczywiście używasz tego samego połączenia sieciowego na swoim Roku. Wiele routerów i sieciowych urządzeń pamięci masowej ma już zintegrowany serwer DLNA.

Konfigurowanie Roku Media Player

Co obsługuje odtwarzacz multimedialny Roku?

RMP obsługuje wiele plików i opcji. Rzućmy okiem na te kluczowe:

  1. Formaty plików — RPM obsługuje obrazy PNG, GIF i JPG. Obsługiwane są również formaty wideo AVC/H 264, MP4, MKV i MOV. W przypadku dźwięku dostępna jest obsługa WMA, AAC, FLAC, DTS, PCM, EAC3, Vorbis i ALAC. Odtwarzacz jest również przystosowany do odtwarzania plików list odtwarzania M3U, PLS i M3U8.
  2. Obsługa napisów – upewnij się, że spakujesz plik napisów SRT lub VTT w folderze wideo, jeśli chcesz, aby był on automatycznie zintegrowany podczas odtwarzania wideo. Ponadto plik z napisami powinien zawierać nazwę danego filmu.
  3. Wsparcie audio – to zależy od posiadanego odtwarzacza Roku. Musisz sprawdzić specyfikacje swojego urządzenia, aby dowiedzieć się, jakie ma możliwości audio. Większość odtwarzaczy przejdzie tylko przez Dolby Audio (E-AC3 lub AC3).

Jak odtwarzać multimedia na Roku Media Player

Pomijając wszystkie techniczne rzeczy, oto jak faktycznie działa RMP. Wykonaj poniższe czynności, aby odtwarzać pliki multimedialne w Roku Media Player:

  1. W oknie wyboru Media Type wybierz rodzaj multimediów, które chcesz odtworzyć.
  2. Teraz wybierz urządzenie, które zawiera te pliki multimedialne (np. Twój komputer).
  3. Znajdź te pliki na swoim urządzeniu. Nie będą wyświetlane, jeśli format pliku nie jest obsługiwany.
  4. Stuknij w przycisk Odtwórz lub OK po wybraniu pliku, który chcesz odtworzyć.
  5. Po odtworzeniu możesz wstrzymać lub przewinąć w dowolnym momencie, używając odpowiednio przycisków skanowania do przodu, skanowania do tyłu i pauzy.
  6. Jeśli chcesz zatrzymać odtwarzanie określonej zawartości, po prostu dotknij przycisku Wstecz.

Alternatywy dla Roku Media Player

Nie wszyscy są zadowoleni z Roku Media Player. Na szczęście istnieje kilku alternatywnych graczy, którzy wykonują swoją pracę tak samo dobrze, jak RPM. Tutaj przyjrzymy się niektórym z najlepszych alternatyw.

1. MyMeda od PlayOn

MyMedia to dobry wybór do oglądania lub słuchania osobistych treści na Roku. Dzięki płynnemu interfejsowi możesz oglądać pokazy slajdów, słuchać ulubionej muzyki lub odtwarzać domowe filmy. Dzięki uaktualnieniu premium o nazwie PlayOn Plus możesz przesyłać strumieniowo niemal każdy rodzaj multimediów z dowolnej witryny do swojego Roku.

2. Pleks

Plex ma również opcję bezpłatną i premium. Serwer multimediów Plex może przesyłać strumieniowo wszystkie pliki multimedialne do Roku. Umożliwia synchronizację wszystkich multimediów z pamięcią w chmurze (Dropbox, Dysk Google itp.) lub dowolnym urządzeniem. Plex oferuje dużą wszechstronność dzięki darmowym funkcjom.

Obejmują one udostępnianie treści znajomym, zdalny dostęp, przesyłanie, a nawet funkcje bezpieczeństwa. Możesz uzyskać dostęp do swoich multimediów z iPhotos, iTunes i innych źródeł. Możesz nawet zapisywać pliki multimedialne z Internetu do późniejszego przeglądania.

Najlepszą funkcją, jaką oferuje Plex, jest kontrola międzyplatformowa. Umożliwia korzystanie z dowolnego urządzenia w celu uzyskania dostępu do Plex na Twoim Roku. Odwiedź ich stronę internetową, aby uzyskać wszystkie dodatkowe informacje.

3. Emby

Emby to doskonały wybór, jeśli chcesz zgromadzić wszystkie media w jednym miejscu. Możesz mieć dostęp do wszystkich osobistych plików multimedialnych za pośrednictwem zgrabnego interfejsu użytkownika. Emby umożliwia również dostęp do wielu urządzeń, a nawet możesz wstrzymywać i przewijać na różnych urządzeniach.

Możesz pobrać Emby za darmo z ich strony internetowej na wiele platform, takich jak Linux, Mac i Windows. Pozwala dzielić się treściami z bliskimi, ma świetną społeczność, a jego twórcy poświęcają się ulepszaniu usługi w oparciu o opinie, które otrzymują od użytkowników.

Oprócz Roku obsługuje również telewizory Smart TV, urządzenia z systemem Windows, iOS i Android, Chromecast i inne.

Emby

Nieograniczona zawartość multimedialna

Roku to prawdziwa perełka nowoczesnej technologii. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich prywatnych zdjęć, filmów i muzyki, a także przesyłać strumieniowo ze wszystkich popularnych głównych platform multimedialnych, takich jak Netflix, Hulu i Amazon Prime Video. Opcje rozrywki są nieskończone i są dostępne na wszystkich Twoich urządzeniach. Tak wspaniały jak Roku, pamiętaj, aby raz na jakiś czas wyjść na zewnątrz i pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi. Twój Roku będzie na Ciebie czekać.

Jaki jest twój ulubiony odtwarzacz multimedialny dla Roku? Jakie ma funkcje, których nie mają inni gracze, których wypróbowałeś? Powiedz nam więcej w komentarzach poniżej.