Jak blokować połączenia z zagranicy

Wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych stało się, co zaskakujące, jednym z mniej używanych sposobów komunikacji przez telefon. Wszechobecność telefonów komórkowych sprawiła, że ​​telefony stacjonarne stały się prawie przestarzałe, a nawet ci, którzy je mają, prawie z nich nie korzystają.

Jak blokować połączenia z zagranicy

Stwarza to sytuację, w której większość odbieranych telefonów będzie niemile widziana, zazwyczaj jakaś kampania marketingowa. Ale jeszcze bardziej niemile widziane, do tego stopnia uciążliwe, są rozmowy międzynarodowe, które prawie nigdy nie są niczym innym, jak tylko sposobem na wyłudzenie pieniędzy.

Na szczęście możesz z łatwością blokować połączenia zagraniczne na swoim telefonie komórkowym. Istnieją trzy sposoby rozwiązania tego problemu i dowiesz się o nich w tym artykule. Najpierw omówimy, jak blokować połączenia zagraniczne u źródła, u operatora, a następnie przejdziemy do metod, których możesz używać na swoim konkretnym urządzeniu.

Blokowanie połączeń zagranicznych przez operatora

Większość, jeśli nie wszyscy, operatorzy zapewniają swoim klientom opcje monitorowania niechcianych połączeń. W ostatnich latach problem fałszywych połączeń gwałtownie wzrósł. Wynika to częściowo z pewnych modyfikacji zasad dotyczących tego, co stanowi automatyczne wybieranie przez FCC. Dobrą wiadomością jest to, że Twój operator prawdopodobnie będzie z Tobą współpracował, aby pozbyć się tych połączeń.

Blokuj połączenia z zagranicy

Chociaż jest mało prawdopodobne, że otrzymasz od swojego operatora rozwiązanie „pod klucz” (niektórzy przewoźnicy to oferują), nadal możesz blokować numery selektywnie lub blokować połączenia automatyczne u większości przewoźników. Aby uzyskać pełny przegląd opcji, musisz zadzwonić na linię pomocy swojego operatora lub wejść na jego stronę pomocy online. Możesz również spróbować zarejestrować swój numer telefonu w rejestrze Do Not Call tutaj. Ta usługa FTC rezygnuje z otrzymywania połączeń telemarketingowych. Chociaż może nie powstrzymać połączeń zagranicznych, nadal warto z niego korzystać.

Jeśli problem stanie się wystarczająco poważny, możesz nawet złożyć skargę do FTC lub FCC, jeśli masz numer w USA. Jeśli korzystasz z telefonu stacjonarnego, Twoje możliwości są znacznie bardziej ograniczone, więc spróbuj skorzystać z tej metody, aby znaleźć rozwiązanie.

Blokowanie połączeń z Twojego urządzenia

Jeśli Twój operator nie jest w stanie Ci pomóc, a przynajmniej nie może posunąć się tak daleko, jak potrzebujesz, Twoje urządzenie prawdopodobnie ma wbudowane rozwiązania do blokowania połączeń. System operacyjny Twojego urządzenia będzie dyktować kroki, które musisz podjąć, ponieważ różnią się one nieco w zależności od platformy. Oto krótki przegląd każdego z nich.

Android

Pamiętaj, że nomenklatura może się nieznacznie zmienić w zależności od przewoźnika, ale ogólnie powinna być dość standardowa.

Jak zablokować połączenia z zagranicy

  1. Przejdź do swojego Ustawienia menu.Widżet ustawień Androida
  2. Teraz znajdź Ustawienia połączeń, może być po prostu oznaczony jako Połączenie. Menu ustawień AndroidaMoże być konieczne uzyskanie dostępu do ustawień połączeń z aplikacji telefonu, ponieważ mogą one nie pojawiać się w ustawieniach ogólnych. Widżet telefonu z AndroidemPrzycisk menu ustawień telefonu z systemem Android
  3. W ustawieniach połączeń dotknij BlokLiczby, można go również nazwać Zablokowane kontakty. Ustawienia telefonu z Androidem
  4. Tutaj możesz zablokować poszczególne numery, o których wiesz, że będą niechciane lub włączyć opcję blokowania wszystkich nieznanych połączeń. Karta zablokowanych kontaktów

iOS

  1. Utwórz nowy kontakt w swoim telefonie. Dodaj numery, które chcesz zablokować do tego kontaktu. Dodaj tyle, ile potrzebujesz, ponieważ wszystkie numery powiązane z tym kontaktem zostaną przefiltrowane.
  2. W ustawieniach telefonu dotknij zielonej ikony telefonu.
  3. Przewiń w dół i dotknij Połączenia i wtedy Zablokowany.
  4. Teraz dotknij Dodaj nowe i wybierz kontakt, który utworzyłeś wcześniej. Dobrym pomysłem jest nazwanie tego kontaktu „Numery międzynarodowe” lub coś podobnego, aby zapamiętać, dlaczego są one zablokowane.

Używanie aplikacji innych firm do blokowania połączeń

Trzecią opcją jest użycie aplikacji zaprojektowanej specjalnie do blokowania połączeń. Wielu użytkowników uzna, że ​​jest to najlepszy wybór ze względu na różnorodność funkcji oferowanych przez aplikacje, w tym w niektórych przypadkach blokowanie kodów krajów.

zablokowany

Jedną z najlepszych aplikacji do zarządzania połączeniami na urządzeniach z systemem Android jest Call Blacklist. Jak sama nazwa wskazuje, ta aplikacja umożliwia utworzenie „czarnej listy” numerów, które będą blokowane na Twoim telefonie. Możesz wprowadzać liczby całkowite lub liczby, które zaczynają się od lub zawierają określone sekwencje liczbowe. Skutecznie możesz odfiltrować kody krajów za pomocą tej funkcji, aby zablokować wszelkie połączenia z danego kraju. Aplikacja ma również ochronę hasłem i wiele innych fajnych funkcji.

Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS, masz bardzo wysokiej jakości opcję w kontroli połączeń. Większość tych samych funkcji z Czarnej listy będzie można znaleźć w tej aplikacji, wraz z opcjami inteligentnego blokowania, które wykorzystują listy zarządzane przez społeczność do archiwizowania podejrzanych numerów. Możesz nawet użyć tej aplikacji, aby przeprowadzić wyszukiwanie wsteczne i dowiedzieć się, kto dzwoni z zablokowanych numerów. Obie te aplikacje są bezpłatne w swoich sklepach.

W razie wątpliwości zablokuj numer

Mamy nadzieję, że do tej pory zdajesz sobie sprawę, że nie ma powodu, aby nadal otrzymywać niechciane połączenia. Oto kilka prostych i skutecznych opcji blokowania numerów w telefonie niezależnie od rodzaju posiadanego urządzenia. Kontakt z operatorem w celu zapytania o opcje blokowania połączeń to solidny sposób na rozwiązanie problemu i prawdopodobnie jedyny, jeśli korzystasz z telefonu stacjonarnego. W przypadku większości użytkowników mobilnych pierwszą, ostatnią i najlepszą linią obrony jest dowolna z wielu bardzo dobrych aplikacji zaprojektowanych do blokowania połączeń.

Skąd pochodzi większość niechcianych połączeń? Czy to numery krajowe czy międzynarodowe? Jak myślisz, jak wygląda przyszłość telemarketingu w świecie, w którym blokowanie połączeń jest tak wszechobecne? Podziel się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami w komentarzach poniżej.