Pięć najlepszych kursów uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii dotyczących projektowania gier

Studiowanie projektowania gier na uniwersytecie to bardzo, bardzo dobra rzecz. Oczywiście możesz zdecydować, że nie pójdziesz i nie spędzisz czasu, próbując zrobić coś z własnych pleców, wkładając w to lata prób i błędów; to może działać. Ale jeśli chcesz mieć formalną podstawę w zawiłościach projektowania gier, musisz dokonać wyboru: gdzie iść, jaki kierunek studiować, na jakich przedmiotach się skupić.

Pięć najlepszych kursów uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii dotyczących projektowania gier Zobacz 6 powiązanych z nauką sposobów na zwiększenie produktywności Naucz się kodować za darmo: Najlepsze brytyjskie kursy kodowania i tworzenia aplikacji w ogólnokrajowym 14 tygodniu kodowania przedsiębiorcy dzielą się sekretnymi wskazówkami na temat sukcesu

Nie martw się, czujemy Twój ból: to trudny proces do przepracowania. Aby pomóc złagodzić frustrację form Ucas i, cóż, podjąć decyzję, przestudiowaliśmy krajobraz projektowania gier i wyróżniliśmy pięć najlepszych kursów. Zabierz to, lista!

Najlepsze kursy projektowania i tworzenia gier w Wielkiej Brytanii

1. Projektowanie i programowanie gier komputerowych, Staffordshire University

best_uk_university_game_design_-_staffordshire_stoke_campus

Roczne opłaty

Długość kursu

Studenci z Wielkiej Brytanii/UE

£9,000

Trzy lata

Studenci spoza Wielkiej Brytanii/UE

£10,500

Trzy lata

Kurs ten z siedzibą w Stoke-on-Trent jest prowadzony z pomocą TIGA, jednego z głównych brytyjskich autorytetów w zakresie gier. Obejmuje również więcej niż jedną dyscyplinę w tej dziedzinie (coś, co robią inne uniwersytety na tej liście) – projektowanie i programowanie – więc powinieneś ukończyć kurs jako trochę walet wszystkich zawodów. Jest to przydatne dla uznanych studiów, które chcą zatrudnić pracowników o wielu umiejętnościach, a także dla absolwentów, którzy chcą zbudować własne studia od podstaw.

Ponadto studenci mają dostęp do studia motion capture Rare, a studio projektowania gier Staffordshire jest sponsorowane przez Epic Games, czego nie trzeba przedstawiać. Na uniwersytecie odbywają się również regularne wydarzenia odwiedzane przez profesjonalistów z branży gier; są one idealne do zbierania wskazówek (i potencjalnie do odkrycia podczas nauki).

Co ciekawe, Staffordshire niedawno wprowadził kurs projektowania skoncentrowany na VR – o czym należy pamiętać, ponieważ rzeczywistość wirtualna ma być kolejną wielką rzeczą w grach.

2. Projektowanie i tworzenie gier, Manchester Metropolitan University

best_uk_university_game_design_-_manchester_met_uni_game_design_night

Roczne opłaty

Długość kursu

Studenci z Wielkiej Brytanii/UE

£9,000

Trzy lata (cztery z kanapką)

Studenci spoza Wielkiej Brytanii/UE

£12,650

Trzy lata (cztery z kanapką)

Kurs ten, z siedzibą w sercu Manchesteru, oferuje typowe badania oparte na projektowaniu, a także szerszy nacisk na elementy, w tym gry mobilne i społecznościowe. Chcesz zrobić kolejny Candy Crush? Cóż, ustawcie się w kolejce, ale to jest rodzaj kursu dla was.

Manchester Met oferuje również opcję kanapkową, pozwalającą na odroczenie trzeciego roku studiów na czas podjęcia stażu przed ukończeniem kursu. Doświadczenie jest przecież nieocenione, a tysiąc lat nauki to nic w porównaniu z 12 miesiącami w pracującej pracowni (nie cytuj mnie).

Tym, co sprawia, że ​​ten kurs jest odpowiedni dla tej listy, jest jednak jego lokalizacja: Manchester to rozwijające się centrum branż kreatywnych, a także wspaniałe miasto samo w sobie. Oprócz solidnych podstaw w projektowaniu gier, cieszysz się wszystkimi zaletami bycia adoptowanym Mankiem, co jest czymś więcej niż tylko dziwnym dumnym dumą i skłonnością do Smithów.

3. Projektowanie gier, Uniwersytet Brunel

best_uk_university_game_design_-_brunel_university_campus_game_design

Roczne opłaty

Długość kursu

Studenci z Wielkiej Brytanii/UE

£9,000

Trzy lata

Studenci spoza Wielkiej Brytanii/UE

£15,400

Trzy lata

Prowadzony przez pracujących profesjonalistów kurs Brunela łączy teorię i praktykę projektowania gier. Zakres jest szeroki, obejmuje teorię projektowania, a także więcej praktycznych modułów, a nawet strony artystyczne i biznesowe. Jest to program typu catch-all, który ma dać uczniom dobre podstawy w podstawach każdego elementu projektowania gier.

Kurs nie jest skierowany do ekspertów w zakresie programowania/informatyki, którzy nie wymagają wcześniejszego doświadczenia w tych dyscyplinach. Z tego powodu możesz chcieć tego uniknąć, jeśli masz już podstawy w rozwoju – ale jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą od czegoś zacząć.

Kurs Brunela, podobnie jak wiele innych, wymaga przedstawienia gotowego prototypu, co oznacza, że ​​uczniowie muszą faktycznie stworzyć coś z nabytymi umiejętnościami.

4. Projektowanie gier i sztuka, Uniwersytet Southampton

best_uk_university_game_design_-_southampton_games_deisgn_and_art

Roczne opłaty

Długość kursu

Studenci z Wielkiej Brytanii/UE

£9,000

Trzy lata

Studenci spoza Wielkiej Brytanii/UE

£15,390

Trzy lata

Kurs Southampton – oparty na Winchester School of Art – obejmuje te same ogólne tematy, co inne kursy tutaj. Jest jednak jedna duża różnica, która oddziela go od innych kursów na tej liście – element „sztuka” tytułu stopnia. Oznacza to, że Southampton oferuje połączenie z grafikami, sztukami pięknymi oraz kursami projektowania mody i tekstyliów w szkole artystycznej. Ten wyjątkowy punkt sprzedaży może przypaść do gustu osobom o bardziej artystycznym zacięciu. W każdym razie kursy interdyscyplinarne – choć mniej skoncentrowane – dają ogromną szansę na zdobycie dodatkowych umiejętności, które mogą wyróżnić Cię wśród przyszłych pracodawców.

Poza tym jesteś blisko naprawdę ładnej plaży – to znaczy, jeśli masz ochotę pojechać półgodzinnym pociągiem do Bournemouth.

5. Informatyka (gry, wizja i interakcja), Imperial College London

best_uk_university_game_design_-_imperial_college_london_computing

Roczne opłaty

Długość kursu

Studenci z Wielkiej Brytanii/UE

£9,000

Cztery lata

Studenci spoza Wielkiej Brytanii/UE

£26,750

Cztery lata

Dla tych z was, którzy szukają kursu, który nie koncentruje się konkretnie na projektowaniu gier, to jest ten. Nie oznacza to jednak, że kurs Imperiala jest wilgotnym charłakiem. W rzeczywistości, biorąc go, otrzymasz światowej sławy edukację uniwersytecką, wypełnioną twardymi naukami akademickimi na temat najważniejszych czynników technicznych, takich jak informatyka, IT i wszystkie te urocze, trudne rzeczy.

Jako czteroletni kurs jest dłuższy niż pozostałe na tej liście (chociaż w niektórych przypadkach dostępne są opcje kanapkowe i w niepełnym wymiarze godzin) – dodatkowy rok służy do wkuwania nauki w dziedzinie logiki, matematyki, kompilatorów, sieci , wizualizacje i wiele innych elementów. Studenci uczą się zasadniczo wielu rzeczy.

Kurs może nie oferować dostępu do laboratoriów przechwytywania ruchu lub wymagać stworzenia gry do końcowego projektu, ale jego zajęcia są bardzo szanowane i nauczą Cię znacznie więcej, niż potrzebujesz, aby rozpocząć karierę w świecie gier. Są jednak wady, zwłaszcza to, jak trudno jest się dostać i koszt życia w Londynie.

——-

Nie trzeba dodawać, że w Wielkiej Brytanii jest wiele innych kursów – i wydaje się, że każdego dnia dodawane są kolejne. Dlatego użyj tego przewodnika jako punktu wyjścia do opracowania najlepiej sprzedających się gier jutra.

CZYTAJ DALEJ: Jak nauczyć się kodować w Wielkiej Brytanii za darmo