Jak zmienić nazwę AirPod

Bezprzewodowe słuchawki douszne Apple AirPods są jedną z najpopularniejszych opcji Bluetooth dostępnych obecnie na rynku. Łatwe sparowanie z dowolnym urządzeniem Apple (a nawet innymi), świetna jakość dźwięku i użyteczność sprawiają, że te małe pączki są idealnym dodatkiem do słuchania i komunikowania się w podróży.

Jak zmienić nazwę AirPod

Istnieje wiele różnych sposobów dostosowania ustawień AirPods do własnych upodobań. Ten artykuł koncentruje się na zmianie nazwy AirPod, ale przedstawimy również kilka wskazówek i wskazówek, jak w pełni wykorzystać wkładki douszne. Zanurzmy się od razu.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Przed zmianą nazwy słuchawek AirPods przejrzyjmy najpierw niektóre informacje, które mogą być potrzebne przed przejściem dalej.

Domyślnie słuchawki wyświetlają nazwę w następującym formacie: AirPods (Twoje imię). Jest to w porządku dla większości użytkowników, ale jeśli chcesz wyróżnić wkładki douszne lub masz wiele par, zmiana nazwy jest koniecznością.

Najpierw musisz sparować AirPods z urządzeniem Apple. Większość elementów sterujących jest dostępna tylko w produktach Apple. Jeśli już to zrobiłeś, czytaj dalej. Ale jeśli nie, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Otwórz etui AirPod i przytrzymaj przycisk z tyłu.
 2. Gdy AirPods pojawią się na ekranie, dotknij „Połącz”.
 3. Twoje AirPods automatycznie połączą się z urządzeniem Apple.

Oczywiście możesz to zrobić również na komputerze Mac. Przejdź do „Preferencji”, a następnie „Bluetooth” i na koniec przytrzymaj przycisk z tyłu słuchawek AirPods, aby sparować. Po sparowaniu możesz zarządzać elementami sterującymi i aktualizować nazwę.

Istnieją dwa sposoby zmiany nazwy AirPods - za pomocą iPhone'a / iPada lub komputera Mac. Poniższe sekcje zawierają przewodnik krok po kroku dla każdej metody.

Zmień nazwę AirPods za pomocą iPhone'a lub iPada

Jeśli słuchawki AirPods są sparowane z urządzeniem iOS, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Uzyskaj dostęp do Ustawień na iPadzie lub iPhonie i wybierz Bluetooth. Włącz Bluetooth i sparuj AirPods z urządzeniem.

 2. Znajdź swoje AirPods w Moich urządzeniach i kliknij ikonę „i” po prawej stronie.

 3. Stuknij Nazwa w poniższym menu i zmień nazwę AirPods na dowolną. Hit Gotowe i gotowe.

Jeśli nie widzisz opcji pokazanych na powyższym zrzucie ekranu, to dlatego, że Twoje AirPods nie są obecnie podłączone. Otwórz skrzynkę i spróbuj ponownie. Jeśli zobaczysz „Połączony” obok AirPods, dobrze jest iść.

Zmień nazwę AirPods za pomocą komputera Mac

AirPods są również doskonale sparowane z komputerami Apple! W przypadku połączeń konferencyjnych, połączeń FaceTime lub oglądania filmów możesz korzystać z małych bezprzewodowych pączków z komputerem. Jeśli chcesz zaktualizować nazwę słuchawek AirPods, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby to zrobić na komputerze Mac:

 1. Kliknij ikonę Apple w prawym górnym rogu ekranu głównego komputera Mac. Następnie kliknij „Preferencje systemowe”.

 2. Kliknij opcje Bluetooth. Włącz Bluetooth i sparuj AirPods z komputerem Mac.

 3. Przejdź do AirPods w sekcji Urządzenia i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić wyskakujące okno.

 4. Wybierz Zmień nazwę i nie krępuj się kreatywnie z nową nazwą. Potwierdź, klikając ponownie Zmień nazwę.

Jeśli opcja zmiany nazwy AirPods nie pojawia się, to dlatego, że nie są połączone. Otwórz obudowę i kliknij AirPods.

Przydatne porady i wskazówki dotyczące AirPods

Oprócz zmiany nazwy istnieje kilka innych hacków, aby dostosować ustawienia AirPods do swoich preferencji.

Opcje podwójnego dotknięcia

Menu Bluetooth AirPods pozwala dostosować opcje dwukrotnego dotknięcia dla każdej kapsuły. Ustawienia obejmują:

 1. Przejdź do następnego lub poprzedniego utworu
 2. Zatrzymuj, wstrzymuj lub odtwarzaj dźwięk, czy to muzykę, podcasty czy audiobooki.
 3. Kliknij dwukrotnie, aby uruchomić Siri i użyć jej do sterowania dźwiękiem lub korzystania z innych funkcji Siri

Jak zmienić nazwę AirPod

Ustawienia mikrofonu

Domyślnie mikrofon AirPod jest ustawiony automatycznie, więc nie ma znaczenia, którego kapsuły używasz. Możesz jednak ustawić go na Zawsze w prawo/Zawsze w lewo. W ten sposób tylko wybrana wkładka douszna działa jako mikrofon, nawet gdy znajduje się w etui lub z dala od ucha.

Automatyczne wykrywanie uszu

AirPods wiedzą, że są w twoim uchu. Jeśli je usuniesz, odtwarzanie zostanie automatycznie wstrzymane lub zatrzymane (gdy obie słuchawki douszne są wyłączone).

Wyłączenie automatycznego wykrywania uszu oznacza, że ​​dźwięk będzie odtwarzany, nawet jeśli nie nosisz słuchawek. Wskazane jest, aby ta funkcja była domyślna, ponieważ pomaga zaoszczędzić trochę czasu na baterii.

Znajdź swoje AirPods

Na pierwszy rzut oka AirPods mogą wyglądać jak gadżet, który łatwo zgubić. Ale kiedy zaczniesz ich używać, zdajesz sobie sprawę, że szanse na to, że wypadną, są niewielkie lub żadne, nawet jeśli zaczniesz biegać.

Możesz jednak użyć "Znajdź mój iPhone", aby zlokalizować wkładki douszne, jeśli uda ci się je przesunąć lub strąki trafią w niepowołane ręce. Działa to z iCloud.com lub aplikacji „Znajdź mój iPhone”.

Jak zmienić nazwę AirPods

Lepsza żywotność baterii

AirPods zapewniają około pięciu godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu, a ich ładowanie nie trwa długo. Ale jeśli chcesz wycisnąć więcej soku, możesz użyć tylko jednego pąka, podczas gdy drugi ładuje się i zmienia w razie potrzeby.

Aby działało to płynnie, musisz mieć włączone opcje automatycznego mikrofonu i wykrywania. I nie martw się, będziesz mógł słuchać dźwięku stereo za pomocą jednego AirPod.

Lampki stanu etui ładującego

Lampka stanu na środku etui ładującego AirPod jest skoordynowana kolorystycznie. Z wkładkami dousznymi w środku etui pokazuje stan naładowania AirPods.

Jeśli sprawa jest pusta, lampka pokazuje stan sprawy. Na przykład bursztyn pokazuje, że jest mniej niż jedno pełne naładowanie. Z drugiej strony kolor zielony oznacza pełne naładowanie. A migające światło oznacza, że ​​słuchawki są gotowe do podłączenia.

Udostępniaj połączenia telefoniczne i muzykę

Udostępnianie muzyki i rozmów telefonicznych za pomocą AirPods jest bardzo łatwe. Po prostu dajesz jedną z wkładek dousznych swojemu przyjacielowi lub członkowi rodziny i to wszystko.

Jednak tylko jeden pączek może działać jednocześnie jako mikrofon.

Często Zadawane Pytania

Zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na więcej najczęściej zadawanych pytań dotyczących Apple AirPods.

Czy mogę zmienić nazwę słuchawek AirPods na urządzeniu z Androidem?

Niestety nie. Podczas gdy wielu użytkowników Androida woli używać AirPods firmy Apple, nie można zmienić żadnego z elementów sterujących ani dostosować pąków bez jednego z wyżej wymienionych produktów Apple.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne słuchawek AirPods?

Jeśli masz usterkę z AirPods lub dajesz je komuś innemu, możesz je zresetować. Otwórz obudowę i przejdź do Ustawień na swoim iPhonie. Stuknij w „Bluetooth”. Stuknij ikonę „i” obok AirPods. Dotknij „Zapomnij urządzenie”.

Przetnij drut

W porównaniu z niektórymi innymi bezprzewodowymi wkładkami dousznymi, AirPods oferują więcej opcji dostosowywania. Zmiana nazwy nadaje osobisty charakter, ale opcje dwukrotnego dotknięcia są prawdopodobnie najbardziej przydatne. Tak czy inaczej, teraz znasz wszystkie sztuczki, aby jak najlepiej wykorzystać swoje AirPods.

Czy używasz AirPods do słuchania muzyki, wykonywania połączeń lub słuchania podcastów? Podziel się swoimi preferencjami z resztą społeczności w komentarzach poniżej.