Jak zmienić czcionkę w Notion

Gdy zaczniesz tworzyć treść pisemną, możesz chcieć zmienić czcionkę, aby tekst bardziej przyciągał wzrok lub pasował do ogólnego brandingu. Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić czcionkę w Notion, jesteś we właściwym miejscu.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez niezbyt zróżnicowane, ale całkiem skuteczne ustawienia dostosowywania czcionek Notion. Dowiesz się, jak zmienić typ, rozmiar, kolor czcionki i nie tylko.

Jak zmienić czcionkę w Notion

Jeśli spodziewałeś się pobawić czcionkami w Notion, nie pokładaj zbyt wielkich nadziei. Istnieją tylko trzy wbudowane czcionki. Dla niektórych użytkowników może to być wadą, ponieważ inne oprogramowanie do edycji tekstu oferuje setki czcionek. Twórcy Notion z pewnością przywiązywali większą wagę do innych funkcji związanych ze strukturą treści niż do oferty czcionek.

Jednak posiadanie trzech typów czcionek do wyboru oznacza, że ​​spędzisz mniej czasu na szukaniu „idealnego”. Dostępne opcje z pewnością zadowolą gust każdej osoby. Oto jak Notion opisuje każdą z czcionek:

 • Domyślnie: domyślny wół roboczy bezszeryfowy
 • Szeryf: Dobry do publikacji
 • Mono: dobre do szkicowania i notatek

Jeśli chcesz zmienić czcionkę w Notion, oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz stronę, której czcionkę chcesz zmienić.

 2. Kliknij menu strony w prawym górnym rogu. To trzy poziome kropki.

 3. Zobaczysz trzy opcje: Domyślna, Szeryfowa i Mono. Po prostu wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba, a czcionka zmieni się automatycznie.

Jak zmienić domyślną czcionkę w Notion

Jeśli jesteś przyzwyczajony do tego, że Word jest twoją główną aplikacją do przetwarzania tekstu, prawdopodobnie przegapisz różne ustawienia dostosowywania czcionek. Możesz grać z domyślnymi ustawieniami w dowolny sposób.

Niestety nie można zmienić domyślnej czcionki w Notion. Domyślną czcionką aplikacji jest Sans-Serif Workhorse, a wszystko, co możesz zrobić, to zmienić czcionkę, klikając menu strony (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu). Dobrą wiadomością jest to, że programiści Notion wydają się pracować nad kilkoma rzeczami związanymi z możliwością zmiany domyślnych ustawień aplikacji przez użytkowników.

Jak zmienić rozmiar czcionki w Notion

Może się przydać zmiana rozmiaru określonej linii lub części tekstu podczas tworzenia. Na razie Notion daje tylko opcję zmniejszenia tekstu, aby wyglądał na mniejszy. Może to pomóc, jeśli chcesz zmieścić więcej treści na jednej stronie lub jeśli chcesz, aby treść była mniejsza.

 1. Otwórz menu strony, której rozmiar czcionki chcesz zmienić. Menu pojawia się po kliknięciu trzech poziomych kropek w prawym górnym rogu strony.

 2. Zobaczysz przycisk przełączania „Mały tekst” pod stylami czcionek. Włącz przycisk, aby był włączony.

 3. Tekst na Twojej stronie zostanie teraz automatycznie zmniejszony.

Uwaga: Zmiana rozmiaru tekstu i czcionki jest dostępna tylko w przypadku stron niebędących bazą danych.

Jak wsadowo zmienić czcionkę w Notion

Jeśli zastanawiasz się, jak zmienić czcionkę na stronie Notion jako całości, masz szczęście. To właściwie jedyny sposób, w jaki możesz zmienić czcionkę w Notion – stosując ją do całej partii.

Po prostu wybierz stronę, której czcionkę chcesz zmienić i przejdź do jej menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu). Wybierz spośród trzech dostępnych czcionek (Domyślna, Szeryfowa lub Mono).

Jak powiększyć czcionki w Notion

Niestety Notion nie pozwala jeszcze na powiększanie czcionek. Możesz sprawdzić, czy przełącznik „Mały tekst” jest włączony. Jeśli tak, chcesz to wyłączyć, aby tekst powrócił do domyślnego, większego rozmiaru.

Aby to zrobić, przejdź do menu strony (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu) i upewnij się, że przycisk przełączania obok „Mały tekst” jest wyłączony. Powinien być w kolorze szarym, a nie niebieskim.

Jak zmienić kolor czcionki w Notion

Może Notion nie ma wiele do zaoferowania pod względem fontów, ale z pewnością nadrabia to szeroką ofertą różnych zakresów kolorów tekstu. Niezależnie od tego, czy chcesz wyróżnić tekst, czy zmienić jego kolor, Notion zapewni Ci ochronę.

Po prostu wykonaj następujące kroki, jeśli chcesz zmienić kolor czcionki określonej linii w Notion:

 1. Zaznacz tekst, którego kolor czcionki chcesz zmienić. Możesz wybrać pojedyncze słowo, zdanie lub całą stronę.

 2. Menu edytora tekstu pojawi się tuż nad zaznaczonym tekstem.
 3. Kliknij opcję „A” z menu. Zobaczysz rozwijane menu z dwiema sekcjami: Kolor i Tło.

 4. Aby zmienić kolor czcionki, wybierz dowolny kolor z sekcji "Kolor".

 5. Jeśli chcesz wyróżnić tekst, wybierz kolor z sekcji „Tło”.

Po kliknięciu określonej opcji czcionka automatycznie zmieni się na wybrany kolor.

Jeśli chcesz zacząć pisać nową linię tekstu w określonym kolorze, oto najprostszy sposób, aby to zrobić:

 1. Zacznij pisać, wstawiając ukośnik (/), a następnie kolor, który ma mieć czcionka. Na przykład, jeśli zamierzasz pisać na niebiesko, napisz to: /niebieski.

 2. Naciśnij „Enter” na klawiaturze. Twoja czcionka zmieniła teraz kolory.

Jak zmienić styl czcionki w Notion

Jeśli chcesz, aby tekst był pogrubiony, kursywa lub zastosować inne podstawowe techniki przetwarzania tekstu, możesz to łatwo zrobić w Notion. Oto kilka podstawowych skrótów, których możesz użyć do zmiany stylu czcionki w Notion:

 • Pogrubienie: Control + „b” dla Windows lub Command + „b” dla Mac
 • Kursywa: Control + „i” w systemie Windows lub Command + „i” w systemie Mac.
 • Podkreślenie: Control + „u” w systemie Windows lub Command + „u” w systemie Mac.
 • Przekreślenie: Control + Shift + „s” dla Windows lub Command + Shift + „s” dla Mac.
 • Wyświetl kod w linii: Control + „e” dla Windows lub Command + „e” dla Mac.
 • Dodaj komentarz: Control + Shift + „m” dla Windows lub Control + Shift + „m” dla Mac.
 • Wspomnij stronę: @[nazwa strony]

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę zmienić rozmiar czcionki na telefonie komórkowym?

Niestety, zmiana rozmiaru tekstu Notion nie jest jeszcze dostępna na urządzeniach mobilnych. Możesz to zrobić tylko na komputerze lub w przeglądarce.

Czy mogę zmienić kolor czcionki na telefonie komórkowym?

Tak, Notion umożliwia zmianę koloru czcionki na urządzeniach mobilnych. Na standardowym pasku narzędzi Twojej strony znajdziesz opcje rozpoczęcia nowej linii określonym kolorem lub podświetlenia tekstu. Wystarczy dotknąć „Kolor” i wybrać ten, który Ci się podoba.

Dostosowywanie czcionki w Notion

Jeśli przeczytasz ten artykuł od góry do dołu, możesz dowiedzieć się, że jedną z (nielicznych) wad Notion dla niektórych osób są ustawienia dostosowywania czcionek. Trzy czcionki oferowane przez aplikację są więcej niż wystarczające, aby wykonać zadanie, ale rozumiemy, dlaczego niektórzy użytkownicy wciąż proszą o więcej. Aplikacja z pewnością rekompensuje brak opcji czcionek dzięki niesamowitym funkcjom zarządzania treścią.

Czy domyślna czcionka Notion działa dobrze dla Ciebie? Czy zmieniasz czcionki podczas pracy nad różnymi zadaniami? Podziel się swoim doświadczeniem w sekcji komentarzy poniżej.