Jak zmienić nazwę gry w Discord

Discord to popularna aplikacja do spotkań z przyjaciółmi i fanami oraz do transmisji na żywo. To tak, jakby podczas zabawy mieć ze sobą grupę ludzi w salonie, nie martwiąc się o kwestie logistyczne, takie jak miejsca do siedzenia i przekąski. Są po to, aby cię dopingować, wyśmiewać, a może nawet ignorować, gdy rozmawiają między sobą.

Jak zmienić nazwę gry w Discord

Aplikacja ułatwia również widzom sprawdzenie, w którą grę aktualnie grasz. Pomyśl o tym jako o namiocie w kinie, który reklamuje aktualnie odtwarzane filmy.

Jeśli zmagasz się z własną „markizą”, nie szukaj dalej. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o zmianie nazw gier, statusów, a nawet nazw serwerów w Discord.

Jak zmienić nazwę gry w Discordzie?

Chcesz poinformować widzów o grze, w którą grasz? Jest to łatwe dzięki funkcji Game Activity Discorda. Sprawdź poniższe kroki, aby rozpocząć:

 1. Uruchom aplikację Discord na swoim komputerze.

 2. Wybierz ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu, aby otworzyć menu Ustawienia.

 3. Przewiń w dół i wybierz "Aktywność w grach" z okienka po lewej stronie nowego okna.

 4. Kliknij dwukrotnie nazwę, aby zmienić bieżący tytuł gry.

  LUB

 5. Jeśli nie widzisz swojej gry, kliknij „Dodaj!” tuż pod polem tekstowym nazwy gry. Jest napisany na niebiesko.

 6. Wybierz aplikację z menu rozwijanego.

 7. Naciśnij przycisk „Dodaj grę”.

 8. Zaznacz nowo dodany tytuł gry i zmień go.

Jeśli nie widzisz tych opcji w „Aktywność w grach”, spróbuj pobrać i uruchomić aplikację Discord z komputera. Aplikacja nie pozwala na dostęp do niektórych funkcji, które można dostosować, chyba że uruchomisz ją z aplikacji, a nie z przeglądarki lub urządzenia mobilnego.

Jak ręcznie zmienić status gry w Discord?

Zmiana komunikatu o stanie „Teraz odtwarzane” na Discord jest taka sama, jak zmiana nazwy gry, jak opisano w powyższych krokach. W Discord, jeśli chcesz zmienić tekst wyświetlany pod twoją nazwą użytkownika; zasadniczo są tym samym.

Podobnie jak w przypadku procesu opisanego powyżej, musisz najpierw upewnić się, że masz aplikację Discord na komputerze i że jest ona aktualna. Gdy już to zrobisz, wykonaj następujące kroki, aby zmienić wiadomość:

 1. Uruchom aplikację Discord z komputera.

 2. Zaloguj się na swoje konto.
 3. Przejdź do Ustawień użytkownika lub naciśnij ikonę koła zębatego u dołu ekranu.

 4. Przewiń w dół i wybierz "Aktywność w grach" z lewego panelu. Znajduje się pod nagłówkiem „Ustawienia aplikacji”.

 5. Upewnij się, że opcja „Wyświetlaj aktualnie uruchomioną grę jako komunikat o stanie” jest włączona.
 6. Wybierz „Dodaj!” obok tekstu „Nie widzisz swojej gry?” pod polem tekstowym gry.

 7. Naciśnij strzałkę skierowaną w dół, aby otworzyć menu rozwijane.

 8. Wybierz aplikację, którą zawsze masz uruchomioną na swoim komputerze, aby mieć pewność, że Twoja wiadomość będzie zawsze wyświetlana.

 9. Wybierz przycisk „Dodaj grę”.

 10. Najedź kursorem na nazwę „nowej” gry, aby otworzyć pole tekstowe.
 11. Usuń nazwę i wstaw wiadomość.

Dodanie innej aplikacji w celu zmiany wyświetlanego komunikatu może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale musisz zastanowić się, w jaki sposób Discord odczytuje i wyświetla Twój status „Odtwarzanie”. Ta metoda działa, ponieważ Discord szuka „nowej aplikacji” w Menedżerze zadań za każdym razem, gdy uruchamiasz platformę za pomocą pliku .EXE. Używa tego zmienionego „stanu gry” jako wyświetlacza aplikacji.

Gracze, którzy grają w wiele gier, lubią tę opcję, ponieważ nie muszą zmieniać statusu gry za każdym razem, gdy przełączają grę, tak jak w przypadku, gdyby status gry był dołączony do pliku .EXE gry. W przypadku tej metody każda aplikacja będzie działać, jeśli będzie działać cały czas. Na przykład aplikacje takie jak Microsoft Store lub Note mogą z łatwością działać w tle bez zajmowania cennych zasobów.

Po wybraniu nowej aplikacji możesz wyłączyć nakładkę, ponieważ nie potrzebujesz jej do wyświetlania komunikatu o stanie. Gdy skończysz edytować stan gry, kliknij poza pole i wróć do pulpitu nawigacyjnego.

Jeśli jednak grasz w „zweryfikowaną” grę, możesz napotkać pewne problemy ze zmianą statusu gry. Sprawdź następną sekcję, aby uzyskać więcej informacji na temat pułapek zweryfikowanych gier.

Jak zmienić nazwę zweryfikowanej gry na Discordzie?

Zweryfikowane gry to sposób Discord na automatyczne wykrywanie i wypełnianie statusu gry dla użytkowników aplikacji. Nie dzieje się tak w przypadku każdej gry, w którą możesz grać, ale większość popularnych jest „zweryfikowana” w ich bazie danych.

Na przykład Minecraft to bardzo popularna gra do przesyłania strumieniowego, a także znajduje się w zweryfikowanej bazie danych Discord. Po uruchomieniu pliku Minecraft.exe aplikacja rozpoznaje go i automatycznie informuje innych za pomocą niestandardowego statusu, że grasz w Minecrafta.

To świetny system, gdy działa, ale nie działa cały czas. Jeśli jesteś jednym z nieszczęśliwych ludzi, którzy mają automatycznie wygenerowany „zweryfikowany” tytuł, który jest niepoprawnie dopasowany, nic nie możesz na to poradzić – przynajmniej nie oficjalnie.

Discord nie pozwala użytkownikom edytować nazw zweryfikowanych gier.

Istnieje jednak kilka luk, które możesz wypróbować:

Metoda nr 1 - Zmiana nazwy .EXE

System weryfikacji gier Discord sprawdza pliki .exe uruchomione w Menedżerze zadań i dopasowuje je do zweryfikowanej bazy danych. Jeśli pomylili tytuł gry lub po prostu nie chcesz, aby Twoja gra była wyświetlana, możesz zmienić nazwę pliku .exe gry, aby Discord już go nie rozpoznawał.

Metoda nr 2 – Dodaj program „fałszywy” lub „fałszywy”

Jeśli wahasz się, czy zmienić plik .EXE, nie jesteś sam. Innym sposobem obejścia zweryfikowanej blokady nazwy gry jest dodanie niezweryfikowanej gry lub aplikacji do działania w tle. Ten „fałszywy” program sprawia, że ​​Discord patrzy w innym kierunku – że tak powiem – i wykrywa to zamiast gry, w którą grasz.

Aby to wypróbować, uruchom aplikację Discord i wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do menu Ustawienia, a następnie „Aktywność w grach”.

 2. Dodaj nowy program/grę, klikając „Dodaj!”

 3. Wybierz aplikację do uruchomienia w tle.
 4. Dodaj nową aplikację do Discord.

 5. Kliknij nazwę aplikacji w polu tekstowym „Aktywność w grach”.
 6. Zastąp nazwę aplikacji swoim własnym statusem/niestandardową wiadomością w grze.

 7. Wyjdź z menu.

Użytkownicy Discorda wypróbowali te metody z różnym powodzeniem. Jeśli żadna metoda nie działa, zawsze możesz wyłączyć komunikat o stanie gry, który jest wyświetlany przy Twojej nazwie użytkownika. Po prostu przejdź ponownie do sekcji „Aktywność w grach” i wyłącz „Wyłącz” wiersz z napisem „Wyświetlaj aktualnie uruchomioną grę jako komunikat o stanie”.

To niedoskonałe rozwiązanie, ale dopóki Discord nie naprawi tych zweryfikowanych konwencji nazewnictwa gier, użytkownicy mają niewiele opcji.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co to jest niezgoda?

Discord to aplikacja używana do czatów grupowych. Początkowo była to platforma dla graczy, na której streamerzy mogli grać w gry i wchodzić w interakcje z publicznością. Jednak od samego początku został rozszerzony, aby objąć szerszą społeczność.

Użytkownicy logują się obecnie na Discord z różnych powodów, od dzielenia się projektami artystycznymi po wsparcie grup zdrowia psychicznego. Nadal jest znana przede wszystkim jako platforma społecznościowa do gier, ale czasy się zmieniają.

Platforma działa na różnych serwerach, a każdy z nich ma swój własny kanał, społeczność i zasady.

Jak dołączyć do Discorda?

Dołączenie do Discorda to prosty proces. Możesz pobrać bezpłatną aplikację lub skorzystać z przeglądarki na komputerze, aby uzyskać do niej dostęp. Po przygotowaniu konta możesz dołączyć do serwera. Istnieje wiele sposobów na znalezienie serwera, do którego można dołączyć.

Możesz:

• Wyszukaj serwer

• Przyjmij zaproszenie na serwer

• Stwórz własny serwer

Jako pojedynczy członek możesz dołączyć do maksymalnie 100 serwerów, więc nie musisz ustalać priorytetów, które najbardziej chcesz. Możesz także dostosować powiadomienia, aby otrzymywać wiadomości tylko z określonych serwerów.

Jak uzyskać niestandardową nazwę gry na Discordzie?

Aby dostosować nazwę swojej gry na Discord, musisz dostać się do komputera i uruchomić aplikację Discord. Nie możesz uzyskać dostępu do tej funkcji w przeglądarce lub mobilnej wersji aplikacji. Po przejściu do komputera wykonaj następujące kroki, aby zmienić nazwę gry:

1. Zaloguj się na swoje konto i przejdź do menu Ustawienia.

2. Wybierz „Aktywność w grach” z panelu po lewej stronie ekranu.

3. Najedź kursorem na aktualną nazwę gry i kliknij na nią.

4. Usuń tekst i dodaj nową niestandardową nazwę gry.

5. Kliknij po wyjęciu z pudełka i wróć do głównego pulpitu nawigacyjnego.

Pamiętaj, że nie możesz edytować ani dostosowywać nazw gier, które zostały „zweryfikowane” przez bazę danych Discord.

Jak ustawić niestandardowy status gry na Discordzie?

Discord oferuje te same komunikaty o stanie online, które można znaleźć na podobnych platformach, takie jak „Niewidoczny”, „Bezczynny” lub ogólne „Online”, ale to nie znaczy, że nie możesz kreatywnie prezentować swój status.

W przypadku aplikacji na komputer:

1. Uruchom aplikację Discord.

2. Wybierz swoje zdjęcie profilowe.

3. W nowych opcjach menu przewiń w dół i wybierz „Ustaw status niestandardowy”.

4. Dodaj nową wiadomość o stanie, w tym emotikony.

5. (Opcjonalnie) Ustaw czas usunięcia tego komunikatu.

6. Naciśnij przycisk „Zapisz”.

W przypadku aplikacji mobilnej:

1. Uruchom aplikację Discord.

2. Przejdź do prawego dolnego rogu aplikacji i wybierz swoje zdjęcie profilowe.

3. Stuknij pierwszą opcję „Ustaw status”, aby otworzyć opcje wiadomości o stanie.

4. Wybierz „Ustaw własny status” u dołu ekranu.

5. Wprowadź nowy dostosowany komunikat o stanie w polu tekstowym.

6. (Opcjonalnie) Ustaw czas wyczyszczenia i zresetowania komunikatu o stanie.

7. Wybierz „Zapisz” w górnym nagłówku.

Jak zmienić nazwę serwera Discord?

Czy jesteś zmęczony swoją głupią nazwą serwera Discord? Jeśli pragniesz nazwy, która bardziej pasuje do Twojego kanału, zapoznaj się z poniższymi krokami, aby wprowadzić zmianę:

1. Wejdź na swoje konto Discord.

2. Wybierz ikonę serwera z lewego panelu.

3. W lewym okienku zobaczysz nazwę serwera i strzałkę skierowaną w dół. Kliknij tę strzałkę, aby rozwinąć opcje.

4. Przewiń w dół i wybierz „Ustawienia serwera” z wymienionych opcji.

5. Zobaczysz nowe okno, które pokazuje przegląd serwera w głównym panelu. Przejdź do pola tekstowego oznaczonego „Nazwa serwera”, zaznacz i usuń bieżącą nazwę.

6. Wprowadź nową nazwę serwera.

7. Naciśnij zielony przycisk „Zapisz zmiany”, który pojawia się po zmianie nazwy.

8. Wyjdź z menu przeglądu serwera.

Jak zmienić status gry na Discordzie?

„Stan odtwarzania” oznacza różne rzeczy dla różnych użytkowników. Ostatecznie oznacza to, że chcesz zmienić komunikat wyświetlany pod nazwą użytkownika, ale można to zrobić na kilka sposobów.

Metoda nr 1 – Zmiana statusu gry online (tymczasowo)

Podobnie jak inne platformy komunikacyjne, możesz zmienić swój status online, aby odzwierciedlić podstawowe komunikaty, takie jak „Bezczynny” lub „Nie przeszkadzać”. Możesz także dostosować te wiadomości w tym samym miejscu, wybierając swoje zdjęcie profilowe na pulpicie Discord. Nie zapomnij ustawić, jak długo ma się wyświetlać ten komunikat o stanie.

Metoda nr 2 - Zmiana statusu gry (długoterminowo, dopóki go nie zmienisz)

Jeśli lubisz wyświetlać, w co grasz, a nie jak się czujesz, czas przejść do sekcji "Aktywność w grze" w menu Ustawienia. Wybierz wymienioną grę i wpisz dostosowany tekst lub wybierz „Dodaj!” tekst pod polem gry, aby dodać nową grę.

Pamiętaj, że nie możesz zmienić nazw gier, które są „zweryfikowane” przez Discord, więc Twoja gra będzie wyświetlana tak, jak preferuje aplikacja – niezależnie od tego, czy nazwa jest poprawna, czy nie. Istnieje kilka obejść, aby edytować zweryfikowane nazwy gier, aby wyświetlały się inaczej, ale nie ma gwarancji, że będą działać.

Nazywaj to, jak lubisz

Wielu użytkowników Discorda lubi personalizować swoje nazwy gier za pomocą dowcipnych lub głupich zamienników. Jeśli to brzmi jak ty lub jeśli jesteś pedantem, jeśli chodzi o prawidłowe nazwy gier, zawsze możesz to zmienić w menu ustawień. Pamiętaj tylko, że ta sama zasada nie obowiązuje, jeśli twoja gra znajduje się na liście „zweryfikowanych przez Discord”.

Jak często zmieniasz nazwy i statusy swoich gier? Czy Discord błędnie nazwał jedną z Twoich „zweryfikowanych” gier? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.